Cilt Bakımı Genel Kadın ve Sağlık Saç Bakımı Sebi Simyacı Hakkında Her Şey!

DERMATİT NEDİR? NASIL TEDAVİ EDİLİR?

Dermatit, çoğu kişinin yaşadığı ciddi cilt hastalıklarından biridir. Bireyler aynı zamanda bu cilt hastalığı konusunda ne yapacağını bilememekte bu sebeple yapılmaması gereken tedavi yönlerine de başvurmaktadırlar. Bizler de bugün dermatitin ne olduğunu ve nasıl tedavi edildiğini sizler için derledik.

Dermatit, oldukça kolay bir şekilde tedavi edilebilen ve çok yaygın bir şekilde görülen bir cilt hastalığıdır. Halk arasında çoğunlukla egzama olarak bilinen bu hastalık sebebiyle kulak ve göğüs ortasında, saçlı deri ve göz kapaklarında kırmızı renkli ve kaşıntılı bir döküntü oluşmaktadır. Aynı zamanda kasıklar, göğüs altı ve göbek çukurunda da görülebilmektedir.  Dermatit, tamamen tedavi edilen ve kurtulabildiğiniz bir hastalık değildir. Fakat düzenli tedavi ve etkin bakım ürünlerinin kullanımı ile kontrol altına alınabilmektedir.

Dermatitin birkaç çeşidi bulunmaktadır. Bunlar: Atopik, Kontakt ve Seboreik olmak üzere 3 çeşittir. Atopik Dermatit, kuru cilt, genetik yatkınlık, çevre koşulları, bağışıklık sistemindeki problemler sebebiyle oluşabilmektedir. Bebekler ve çocuklar arasında yaygın olan atopik dermatit, özellikle kuru iklimlerde yaşayan bireyler için risk oluşturmaktadır. Kontakt Dermatit ise alerjen ürünlere, temizlik kimyasallarına direkt temas sonucu oluşabilmektedir. Krem ve losyonlardaki koruyucu maddeler de kontakt dermatite neden olabilmektedir. Kontakt dermatit sonucunda ciltte kızarıklık, kaşıntı meydana gelmektedir. Bu noktada kaşıntı sorunu yaşayan bireyler hiçbir şekilde o bölgeyi kaşımaması gerekmektedir çünkü; fazla kaşındığı zaman o bölgede daha büyük sorunlar meydana gelebilmektedir.

Seboreik Dermatit, genellikle bebeklerde görülen bir dermatit türüdür. Bebeklerde halk arasında konak adıyla bilinen bu durum, sarı kepeğe benzer şekilde oluşmaktadır. Seborik dermatit, saçlı deride, kulak arkasında kaşlarda bulunabilmektedir. Hastalık yoğun stres, sinir sistemi merkezine bağlı gelişen hastalıklarda daha fazla görülebilir. Genetik durumlardan dolayı meydana gelen bir cilt hastalığı olan dermatit, ailesel yatkınlıklardan olan kişilerde sıklıkla görülmektedir. Ek olarak, genellikle çevresel faktörlerde bu cilt hastalığına neden olmaktadır. Mevsimsel değişimler kişide bu hastalığın görülmesini sağlamaktadır.

Bu hastalığın bağışıklık sistemi zayıf olan kişilerde daha fazla görüldüğü düşünülmektedir. Bu üç çeşit dermatit türü de her bireyde yaygın olarak görülebilmektedir. Bunların yanı sıra, doğru ve dengeli beslenme, düzenli uyku, spor aktiviteleri hastalığa karşı koruyucu olarak bilinmektedir. Dermatiti önleyebilmenin ve kontrol altına alabilmenin tek seçeneği de düzenli ve etkili bakım yapan ürünleri kullanmaktır.

Sebi Simyacı der ki; dermatit birçok kişinin korkulu rüyası haline gelmiştir. Ancak düzenli ve doğru bakım, düzenli bir yaşam stili ile bu hastalık rahatça kontrol altına alınabilmektedir. Dermatit için en etkili bakım ürünü Sebi Ixir Acil Bakım KremidirSebi Ixir Acil Bakım Kremi, dermatit, sedef, egzama, yara ve yanık dahil sürülen cildi anında yatıştıran, besleyen ve derideki yangıyı kısa sürede hafifleten bir üründür. Sebi Ixir Acil Bakım Spreyi aynı şekilde tüylü, kıllı bölgelerde de (örneğin saçlı deri ve erkeklerdeki tüylü bölgeler dahil) kolayca sürülen ve çabuk emilebilen formata sahiptir. Saç derisinde yoğunluklu olarak görülen dermatit için Sebi Ixir Acil Bakım Sprey’ni saç deriniz ve ense kökünüze dahi uygulayabilirsiniz.

Sebi Simyacı ile Kalın.

Yorum Bırak