Cilt Bakımı Genel Kadın ve Sağlık Sebi Simyacı Hakkında Her Şey!

DENİZ VE GÜNEŞ SONRASI CİLT BAKIMI

Eylül ayının gelmesiyle birlikte deniz ve havuz sezonu kapanırken, cilt bakımı daha fazla yoğunlaşılması gereken bir konu haline gelmiştir. Sonbahar yaklaşırken cilt bakımınız için neler yapabileceğinizi bu yazımızda sizler için kaleme aldık.

Deniz ve güneş sonrasında cilt bakımı yapmak çok önemli bir unsurdur. Sadece duş alıp yıkanmak cilde tutunmuş olan tuz ve klorun cildinize zarar vermesine sebep olur. Bu nedenle, deniz ve güneşe maruz kalındıktan sonra mutlaka yoğun bir bakım yapmalısınız. Deniz sonrası cilt bakımı için duş ve nemlendirici kullanmak ilk adımdır. Denizde bulunan tuzlu su ciltte kaldığında cilde büyük zarar verebilir. Öncelikle cildinizi bu maddelerden arındırarak bakımınızın ilk adımını atmalısınız.

Güneşlenme esnasında ise cildiniz aşırı bir şekilde kurur. Bu noktada, güneşe maruz kaldıktan sonra cildinizi güzelce nemlendirmeli, böylece kuruluk ve çatlaklara meydan okumalısınız. Aynı zamanda yine güneşe fazla maruz kalındığı zaman lekelerle karşılaşma olasılığınız da fazlalaşır. Güneş koruyucu kullanmak lekelerin önlenmesi için en önemli basamaktır. Bu güneş koruyucu kremler, kapalı ortamlarda bile kullanılmalıdır.

Yaz sonrasında Sonbahar’a adım atarken ışıl ışıl bir cilde sahip olabilmek için ise yapabileceklerinizi şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Su tüketimine dikkat edin. Çünkü su, cildin nemini koruyabilmesi ve içten yoğun bir şekilde nemlendirebilmesi için çok önemli bir unsurdur.
  • Sebze ve meyve tüketimine önem verin. Bu meyve ve sebzelerin içeriklerinde bulunan antioksidanların cilt üzerinde olumlu etkileri bulunur.
  • Güneşten kaçınmak, yaşlanmanın geciktirilmesi açısından çok önemlidir; düzenli olarak güneş koruyucu kullanın.
  • Cilt temizliğine önem verin. Günde iki defa cildinizi temizleyin, cilt tipine uygun bir nemlendirici ürün kullanın.

Sebi Simyacı der ki; Sonbahar yaklaşırken cildinizin bakımına daha fazla önem vermeniz gerekir. Çünkü cildiniz güneş ve denize oldukça fazla maruz kaldığı için kendini yorgun hissedebilmektedir. Bu noktada, yeni mevsime hazırlanırken cildinizi en doğru bakım ürünleriyle tanıştırmanız gerekmektedir. Sebi Simyacı ürünlerinin tümü cildinizi yepyeni bir hale getirir ve derinlemesine bakım yapabilmenizi sağlar. Özellikle Sebi İxir Su Hassas Ciltlerin Acil Bakım Spreyi deniz ve güneş sonrası cildiniz için acil bakım yapar ve nem takviyesi sağlar. Kremlerin yetişemediği tüm bölgeler için kolay bir kullanım sağlar. Sebi İxir Su Hassas Ciltlerin Acil Bakım Spreyi dört mevsim kullanılabilir ve içeriğinde bulunan Hücre Yenileyici Bileşen ile cildinize bir tazelik katar. Yepyeni bir mevsime Sebi Simyacı ile hazırlanmanızı öneririz.

Sebi Simyacı ile Kalın.

Yorum Bırak