Cilt Bakımı

Ciltte güneş lekeleri tedavisi


https://www.sebisimyaci.com/sebi-leke-kremi-gunes-korumali

En sık karşılaşılan cilt problemlerinden biri de lekelerdir. Ciltte güneş lekeleri tedavisi olarak da sıkça araştırılabilmektedir. Bunun nedeni lekenin oluşum nedenleri arasında güneşin zararlı ışınlarının büyük paya sahip olmasıdır. Ciltteki lekeler birçok bireyi özellikle estetik açıdan rahatsız etmektedir.

sebi ixir leke kremiSebi İxir Leke Kremi 50 SPF Ödüllü, dünya patentli etken madde “Hücre Yenileyici Bileşen” içermekte leke karşıtı bakım yapmakta ve cildi güneşten 50 faktör korumaktadır. Sebi İxir Leke Kremi 50 SPF cildi soymaz ve yıpratmaz, bu özelliği ile dört mevsim kullanım sağlar!

Güneş lekeleri her ne kadar estetik açıdan rahatsız edici olsa da güneş lekeleri bir anlamda güneşin zararlı ışınlarına karşı cildin korunmadığının işaretidir. Güneş lekelerine çözüm araştırılırken buna da dikkat edilmelidir.

Cilt güneşten korunmadığında güneş lekelerinin yanı sıra cildin olağan yapısı zarar görecektir. Buna en basit ve çabuk örnek güneş yanıklarıdır. Güneş yanıkları bireyi olumsuz etkilemektedir. Güneş yanıkları geçtikten sonra da cilt böyle bir dış etkene maruz kaldığı için yıpranacaktır. Güneş yanıklarının yanı sıra anti aging bakımda sıkça değinilen sarkma ve kırışıklıkların nedenleri arasında da güneşin zararlı ışınları yer almaktadır. Leke karşıtı bakımda önemli bir faktör de mevcut lekelerin daha inatçı konuma gelmesinin önlenmesidir. Ciltteki mevcut lekeler güneşin zararlı ışınlarına maruz kaldıklarında daha da inatçı hale gelebilmektedir. Ciltteki sorunlar, cildin durumu cilt bakım alışkanlıkları hakkında fikir verebilmektedir. Bu nedenle ciltteki herhangi soruna karşı bakım yapılırken soruna neden olan faktörler de düşünülmeli ve bir geri bildirim olarak değerlendirilmelidir. Örneğin ciltte güneş lekelerine karşı bakım yapılırken, güneşin zararlı ışınlarına karşı cildi korumaya da daha fazla dikkat edilmelidir.

Ciltteki güneş lekeleri tedavisi söz konusu olduğunda dikkat edilmesi gereken önemli bir faktör de cildin yıpratılmamasıdır. Özellikle lekelerden çabucak kurtulmak için cilde zarar verilebilmektedir. Leke karşıtı bakımda cildi yormamaya ve yıpratmamaya dikkat edilmelidir.

Her cildin güneşin zararlı ışınlarına karşı gösterdiği reaksiyon farklı olabilmektedir. Bunda genetik faktörler, yaş, cilt bakım alışkanlıkları gibi birçok değişken de etkilidir. Açık ten rengine sahip bireyler, çocuklar ve yaşlılar güneşin zararlı ışınlarından daha fazla etkilenebilmektedir. Bu nedenle bu tanıma uyan bireylerin daha dikkatli olması gerekmektedir.

Güneşin zararlı ışınlarının sadece cilt bakımı anlamında sorun oluşturacağı düşünülmemelidir. Güneşin zararlı ışınlarına yoğun şekilde maruz kalınması birçok sağlık problemine de zemin hazırlayabilmektedir.

Yorum Bırak