Cilt Bakımı

Cilt Sıkılaştırma Kremleri İşe Yarıyor Mu?

Yaşlanma belirtileri başladığında ve yaş ilerledikçe cilt sıkılığını, gerginliğini kaybedebilmektedir. Bu nedenle “Cilt sıkılaştırma kremleri işe yarıyor mu?” diye araştırma yapılmaktadır.

CİLT NEDEN SIKILIĞINI KAYBEDER?

Belirli bir yaşa kadar cilt kendini onarabilmektedir. İlerleyen yaşlarda ise cildin kollajen ve elastin dokusu zedelenir. Bundan dolayı ciltte yorgun ve cansız görünüm oluşabilir. Buna ek olarak sarkma, kırışıklık gibi şikayetler oluşabilmektedir.

Cildin sıkılığının kaybetmesinin tek nedeni yaşın ilerlemesi değildir. Çok genç yaşlardaki bireylerde dahi yaşlanma belirtileri oluşabilmektedir.

Bunda cilt bakım alışkanlıkları son derece etkili olmaktadır. Hatalı cilt bakımı uygulamaları veya cilt bakımına dikkat edilmemesi genç yaşta yaşlanma belirtileri ile tanışılmasına sebep olmaktadır.

Cildin sıkılığını kaybetmesinin en büyük nedenleri arasında güneş koruyucu kullanılmaması yer almaktadır. Güneşin zararlı ışınları cilt lekeleri, renk tonu eşitsizlikleri gibi şikayetlere yol açabilmektedir. Bunun yanı sıra erken yaşlanma belirtileri de oluşabilmektedir.

Cildin sıkılığını kaybetmemesi için yeterli miktarda su tüketimi de büyük önem taşımaktadır. Cilde canlılığını, esnekliğini ve genç görünümünü kazandıran en önemli unsurlardan biri de sudur. Özellikle yaşın ilerlemesi ile birlikte cilt daha çok kurumaya başlar. Yetersiz su tüketimi genel sağlık açısından da hem zararlı hem risklidir. Özellikle yaz mevsiminde yetersiz su tüketimine bağlı olarak birçok sağlık sorunu oluşabilmektedir.

Cilt Sıkılaştırma Kremleri İşe Yarıyor Mu? Sorusuna rahatlıkla evet yanıtı verilebilir fakat burada kullanıcıya da büyük görevler düşmektedir. Öncelikle cilt tipine ve yaşına uygun ürünler seçmelidir.

Anti aging bakım için zengin ve güçlü içeriğe sahip kremler tercih edilmelidir. Özellikle ileri yaşlanma belirtileri için daha güçlü kremler kullanmak gereklidir.

Cildin sıkılaşması için sıkça tercih edilen anti aging kremler aynı zamanda ileride oluşabilecek yaşlanma belirtilerine karşı da önlem almaktadır.

DAHA GENÇ VE SIKI BİR CİLT İÇİN SEBİ SİMYACI ANTİ AGİNG KREM!

Tüm Sebi Pharma ürünleri arasında en yüksek oranda ödüllü, dünya patentli etken madde “Hücre Yenileyici Bileşen” içerme özelliğine sahip Sebi Simyacı Anti Aging Krem güçlü ve zengin içeriği ile tek üründe tüm bakım yapmaktadır. Sarkma, kırışıklık, yorgun görünüm gibi tüm yaşlanma belirtilerine karşı bakım yapan Sebi Simyacı göz çevresi, yüz, boyun dekolte bölgesi dahi kullanım sağlamaktadır!

Yorum Bırak