Cilt Bakımı Genel Kadın ve Sağlık Saç Bakımı Sebi Simyacı Hakkında Her Şey!

CİLT MASAJI KIRIŞIKLIKLARI ÖNLER Mİ?

Yaşımızın ilerlemesiyle birlikte yüzümüzde oluşan kırışıklıklar ve çizgiler zamanla daha belirgin hale geliyor. Bunun sonucunda başta psikolojimiz ve buna bağlı olarak sosyal yaşamımız da olumsuz etkilenebiliyor. Her ne kadar kabullenmek istemesek de zaman faktörü ile birlikte kırışıklıklardan kaçınmak zorlaşabiliyor. Peki, kırışıklıkları azaltmanın, hatta yok etmenin bir formülü var mı?

Yaşımızı ve yorgunluğumuzu en çok ele veren bölgelerimizden olan yüzümüz, zamana bağlı olarak hızla kırışır. Bu kırışıklıkları olabildiğince azaltmak için yüzümüze çok iyi bakmamız ve doğru bakım tekniklerini uygulamamız şart. Kırışıklıkları önlemek adına doğal tedavilerden cerrahi işlemlere kadar birçok yöntem uygulanıyor. Bu alternatifler arasında hem cerrahi müdahale gerektirmeyen hem de uygulanabilirliği en kolay yöntem olan masaj uygulaması sıklıkla merak ediliyor. Bu yazımızda aklınızdaki “Cilt masajı kırışıklıkları önler mi? Ciltteki kırışıklıkları önlemek için nasıl masaj yapılmalı? Masaj ile cilt kırışıklıkları nasıl giderilir?” gibi sorularınızı aydınlatacağız.

Cilt masajı, kırışıklıkları gidermek içi uygulanan yüz bakım yöntemlerinin başında gelmesi ile dikkat çekiyor; fakat yüz masajına başlamadan önce, her zaman olduğu gibi yüz bölgesinin tamamen temizlenmesi, ferahlaması ve rahatlaması için cilt bakımı da hassas bir adım olarak öne çıkıyor. Yani adımları önce cilt bakımı, daha sonra ise yüz masajı uygulaması şeklinde sıralayabiliriz. Cilt bakımı sırasında uygulanacak ürünleri nemlendirici kremler ve sağlıklı losyonlar olarak belirtebiliriz. Cilt bakımı yapıldıktan sonra yüz masajı uygulaması yapılabilir. Cilt masajını ellerinizi kullanarak kendi kendinize yapabileceğiniz gibi masaj aletlerinden yardım alarak da yapabilirsiniz. Kendi kendinize cilt masajı yapmanız bir süre sonra ciddi anlamda yorucu olacağı için masaj aletlerinden yardım almanız daha konforlu olacaktır. Uygun bir masaj aleti ile çok daha uzun süreler masaj yaparak seanlarınızı tamamlamanız ve yüksek verim almanız mümkündür. Peki, cilt masajının faydaları nelerdir?

Kaşların aşağı doğru sarkması, cildin elastiğini kaybetmesi, göz kapaklarının torbalanması ve yüzündeki çizgilerin derinleşerek kırışıklıklara yol açması sonucu yüzünüzdeki kırışık görünüm moralinizi bozmasın. Bir mucize gibi gelse de cerrahi işlemlere gerek duymadan masaj yolu ile kırışıklıklarınızı kontrol altına almanız mümkün.

Daha çok yüz bölgesinde etkili olan masaj aletleri ve doğru masaj uygulamaları kırışıklıkların büyük oranda giderilmesinde yardımcı olurlar. Yüz bölgesinin erken yaşlanmaması, gözaltı torbalarının erkenden çıkmaması ve kırışıklıkların oluşmaması için cerrahi işlem gerektirmeyen uygulamalar arasında en yaygın olanı yüz masajıdır. Bu bölgede gerekli bakım yapılıp uygun masaj yöntemleri uygulandığında gözle görülür bir sonuç almanız mümkündür. Burada dikkat etmeniz gereken nokta ise masaj öncesi bakım ürünlerinin yüz tipinize uygun olanını tercih etmenizdir. Örneğin, yağlı bir cilde sahip kişinin aşırı nemlendirici özelliği olan, aşırı yağ içeren krem ve ürünlerden uzak durması gerekmektedir.

Stresinizi almanın yanı sıra kaslarınıza da oldukça iyi gelecek olan yüz masajı uygulamaları, oldukça çeşitlidir. Örneğin, boynunuzdan yukarıya doğru kaldırarak yaptığınız uygulama, gıdı bölgenizi toplarken, başparmaklarınızla kaşlarınızın başladığı yerden şakaklarınıza doğru yaptığınız masaj, alın kırışıklıklarınızı azaltıyor. Cildinizi germek içinse dudak kenarlarınızdan başlayarak yukarıya ve saç diplerine doğru çekme hareketi uygulamanız yeterli. Bu masaj uygulamalarını günlük terapi amacıyla ya da dinlenme niyetine yaptığınızda bile kısa sürede sonuçlarını görmeniz mümkün.

Sebi Simyacı der ki; kırışıklıkların önüne geçmek için sizi yoran ve yıpratan yöntemler yerine Sebi Simyacı Hücre Yenileyici Anti Aging Krem ile tek üründe tüm bakımınızı yapabilirsiniz. Türkiye’nin ilk DD serumu olan ve uluslararası patentli olmasıyla fark yaratan krem, çok güçlü anti aging formülü ile göz çevresi, yüz, boyun dahil olmak üzere cildinizde sarkma, kırışıklık ve leke için etkili çözüm sunuyor. Bununla birlikte Sebi Ala Hücre Yenileyici ve Cilt Beyazlatma Etkili Anti Aging Krem ile de cildinizdeki sararmalarınıza ve renk düzensizliğinizin önüne geçmek için bakım yaparak, ilk kullanımdan itibaren cilt beyazlatıcı ve aydınlık görünüm etkisini hissedebilirsiniz. Nemlendirme ve cilt yenileme özelliklerini bir arada toplayan Sebi Simyacı ve Sebi Ala Anti Aging Krem seti, dünya patentli hücre yenileyici bileşenleri sayesinde masaj yapılmasına bile gerek duymadan, cildin en alt katmanına kadar iner ve sarkma, kırışıklık, leke, yorgun görünüm ve tüm yaşlanma belirtileri için tüm etkileri tek kremde gösterir.

Sebi Simyacı ile kalın.

Yorum Bırak