Cilt Bakımı Genel Kadın ve Sağlık Sebi Simyacı Hakkında Her Şey!

CİLT BAKIM KREMİNİZİN İÇERİĞİ NEDEN ÖNEMLİDİR?

Günlük bakımınızda kullandığınız birçok ürünün içeriği cildinizi önemli derecede etkiler. Bu sebeple kullandığınız kremde doğru içeriği seçmek çok önemli bir adımdır. Bizler de bugünkü yazımızda cilt bakımınızda kullanacağınız kremlerin içeriklerinin nasıl olması gerektiğinden ve bu içeriklerin öneminden bahsettik.

Cilt bakım kremlerinin içeriğinde bulunan kolajen, alt derideki kolajen dokuyu etkilemese de cildin su kaybetmesini önleyen etkili bir bariyer oluşturur. Kolajen molekülleri ise yağlar gibi iridir ve cilt tarafından emilmesi zor olan içeriklerdir. Cildin üzerinde kaldığı için buharlaşarak giden su kaybını güzel bir şekilde önlemektedir.

Kremlerin içeriğinde sıklıkla bulunan hyalüronik asit ise, yine kolajen gibi cildin doğal yapısında bulunmaktadır. Hyalüronik asidin de ciltte su tutma özelliği vardır ve yoğun nem kaybını önler. Özellikle kuru ciltli olanların günlük nemlendiricilerinde kullanmaları gereken içeriklerden biri hyalüronik asittir.

Paraben de neredeyse tüm cilt bakım ürünlerinde bulunan içeriklerden biridir. Paraben çoğunlukla raf ömrünü daha fazla uzatmak amacıyla kullanılmaktadır. Parabenin zararlı olup olmadığına dair tartışmalar hala devam etse de kremlerin daha uzun süre kullanılabilirliği açısından firmalar tarafından içeriklerde sunulmaya devam edilmektedir.

Sebi Simyacı der ki; Yoğun kimyasal içeren kremlerin uzun süreli kullanımı cilde ciddi derecede zarar vermektedir. Bu sebeple içeriği doğala yakın olan ve cilde zararı az olan cilt kremlerinin kullanılması bakımın yararlı ve sürdürülebilir olması açısından çok önemlidir. Sebi Simyacı’nın tüm ürünleri doğal bir bakım sağlamaktadır ve tedavi edici özelliği ile cildinizi rahatlatır. Ürünlerin hiçbirinin içeriğinde cıva, asit türevleri, antibiyotik, paraben, alkol, silikon, vazelin ve hidrokinon bulunmaz. Sebi Simyacı ürünleri, her cilt tipine uygun bakım sağlar ve cildi önemli derece besler, derinlemesine tedavi eder. Etken madde olan Dünya patentli “Hücre Yenileyici Bileşen” ile de bakımınızı destekler, tüm ürünler çok amaçlıdır ve bir ürünle cildinizdeki çoğu problemleri tedavi eder.

Sebi Simyacı ile Kalın.

Yorum Bırak