Sebi Simyacı Hakkında Her Şey!

Cildinizi Soğuk ve Kuru Havadan Sebi İxir Acil Bakım Kremi ile Koruyun!

Kış mevsimi cilt bakımı açısından son derece zorlu geçebilmektedir. Birçok birey cildindeki kuruluktan yakınabilmektedir. Yüzde ve ellerde sık sık kuruluk yaşanabilmektedir. Ödüllü, dünya patentli etken madde “Hücre Yenileyici Bileşen” içeren Sebi İxir Acil Bakım Kremi çok yoğun nem sağlar, ilk kullanımdan itibaren cilde bakım yapar ve cildi besler.

Sebi İxir Acil Bakım Kremi’ni şimdi inceleyin:
https://www.sebisimyaci.com/sebi-nemlendirici-krem

nemlendirici krem

KIŞIN CİLT NEDEN KURUR?

Kışın cildin kurumasına yol açan en temel faktör soğuk ve kuru havadır. Havadaki nemin azalması da cildin kurumasına yol açabilmektedir.

Bunun yanı sıra merkezi ısıtma cihazları, şömineler de havadaki nemin azalmasına cildin kurumasına yol açabilmektedir.

Yoğun ve sert rüzgârlar da cildin bariyer tabakasına zarar verebilmektedir.

Cilt kuruluğu; yaştan ve cilt problemlerinden bağımsız olarak oluşmaktadır öyle ki yağlı ciltlere sahip bireyler bile kış aylarında cildinin kurumasından yakınabilmektedir.

Çok sıcak su ile yıkanılması, havuza gidilmesi cildin kurumasına yol açabilmektedir.

Kışın tercih edilen kıyafetler de cildin kurumasına yol açabilmektedir. Özellikle yünlü kıyafetler cildin kurumasına sebebiyet verebilmektedir. Pamuklu kıyafetlerin seçimi cildin yıpranmasını önleyecektir.

Ciltteki kuruluk şikayeti tüm bireylerde oluşabilmektedir. Bununla birlikte 40 yaş ve üstü bireyler daha büyük risk grubunda yer almaktadır. Kuru, soğuk ve az nemli iklimlerde yaşayan bireylerin de cilt kuruluğuna karşı daha fazla dikkat etmesi gerekmektedir. Sürekli suyla teması gerektiren bakıcılık, kuaförlük gibi meslekler de cilt kuruluğuna yol açabilmektedir.

Kışın sıkça şikayet edilen bir diğer durum da ellerin kurumasıdır. Ellerin çok sık yıkanması cilt kuruluğuna yol açabilmektedir.  Özellikle kışın ellerin iyi şekilde kurutulmasına ve düzenli olarak nemlendirilmesine dikkat edilmektedir.

Kışın çoğunlukla yazın olduğu kadar susamış hissedilmez ve daha az su tüketilir. Bununla birlikte her mevsim cilt yolu ile su kaybı yaşanabilmektedir. Vücudumuzun yüzde 70’i sudan oluşmaktadır. Yetersiz su tüketimi hem vücutta hem de ciltte çeşitli sorunlara yol açacak cildin görünümünü de olumsuz etkileyecektir.

SEBİ İXİR ACİL BAKIM KREMİ İLE
YÜZ VE EL KURULUĞUNA KARŞI BAKIM YAPIN

Ödüllü, dünya patentli etken madde “Hücre Yenileyici Bileşen” içeren Sebi İxir Acil Bakım Kremi ilk kullanımdan itibaren cilde bakım yapar, cildi besler ve çok yoğun nem sağlar. Dünya patentli formüle sahip ürünümüz pH nötr özelliği ile tüm vücuda uygulanabilmektedir. Sebi İxir Acil Bakım Kremi yoğun nemlendirici içeriği ile el ve yüz kuruluğuna karşı bakım yapar, cildi nemlendirir. Sebi İxir Acil Bakım Kremi soğuk ve kuru havaya karşı cildinizi korur, yoğun nem sağlar.

Yorum Bırak