Cilt Bakımı

Cildinizi kışa hazırlayın!

Kışın düşen hava sıcaklıkları birçok cilt problemine de zemin hazırlamaktadır. Başta cilt kuruluğu olmak üzere birçok cilt sorunu oluşabilmektedir. Öncelikle nemlendirici bakıma dikkat etmek gerekmektedir.

KIŞIN CİLT NEDEN KURUR?

Hemen herkes kışın cildinin kurumasından yakınmaktadır. Yağlı cilde sahip bireyler dahi kışın ciltlerinin kuruduğunu ifade edebilmektedir. Kış mevsiminde cildin kurumasına yol açacak birçok unsur bulunmaktadır.

 • Nem düzeyinin azalması cildin kurumasına yol açan başlıca sebepler arasında yer almaktadır. Dışarıdaki hava mevsim koşulları nedeniyle kurudur. İçerdeki hava ise kullanılan ısıtıcılar neden ile kurudur.
 • Kış aylarında üşümeye bağlı olarak duş sırasında daha yüksek sıcaklıklar tercih edilebilmektedir.
 • Kışın soğuktan korunmak için daha sıkı veya kat kat giyinilebilmektedir. Bu durum da cildin kurumasına yol açabilmektedir.
 • Tercih edilen yün kıyafetler de cildin kurumasına yol açabilmektedir.

CİLDİN KURUMASINA KARŞI NELER YAPILABİLİR?

Elbette kışın cildin kurumasına karşı alınabilecek önlemler mevcuttur. Hem nemlendirici krem kullanarak hem de cilt bakımına dikkat ederek kış mevsimini cilt bakımı anlamında verimli geçirmek mümkündür.

 • Cilt tipine uygun, zengin ve kaliteli içeriğe sahip yoğun nem sağlayan bir nemlendirici krem tercih edilebilir, düzenli olarak kullanılabilir. Yüzün yanı sıra el ve ayak bakımı da ihmal edilmemelidir.
 • Kışın kapalı mekânların ısıtılması sırasında havada bulunan nem azalabilmektedir. Bunu önlemek için nemlendirici cihazlar kullanılabilmektedir.
 • Cilt bakım alışkanlıkları tekrardan gözden geçirilmelidir. Eğer cildi kurutan ya da yıpratan herhangi ürün kullanılıyorsa bu ürünü bırakmak faydalı olabilecektir.
 • Cilt temizleyici ürünler de gözden geçirilmelidir.
  Cildi temizlemek son derece önemli olsa da cilde zarar veren, cildin doğan yağlarını sıyıran ürünler kullanılmamalıdır. Cildin yağını tamamen sıyırmak cilde zarar verebilmektedir.
 • Yeterli su tüketimi hem genel sağlık hem de cilt bakımı için son derece önemlidir. Eğer buna dikkat edilmezse cilt nemini kaybedebilecektir. Genç yaşlarda yaşlanma belirtilerinin oluşmasına neden olan bir diğer faktör de yetersiz su tüketilmesidir.

SEBİ İXİR ACİL BAKIM KREMİ İLE KIŞA HAZIRSINIZ!

Ödüllü, dünya patenti etken madde “Hücre Yenileyici Bileşen” içeren Sebi İxir Acil Bakım Kremi cilde bakım yapmakta ve çok yoğun nem sağlamaktadır. Sebi İxir Acil Bakım Kremi ilk kullanımdan itibaren cildi beslemektedir. Yoğun nem sağlayan Sebi İxir Acil Bakım Kremi evdeki ufak tefek kazalardan

Yorum Bırak