Cilt Bakımı Genel Sebi Simyacı Hakkında Her Şey!

CİLDİNİZ SOĞUKLARA HAZIR MI?

Kış aylarında cildimiz adeta bir değişim geçirir. Mevsim geçişlerinin de etkisi sonucunda ciltte çeşitli kuruluklar ve değişik reaksiyonlar yaşanabilmektedir. Bizler de bugünkü yazımızda cildinizi soğuk havalara karşı nasıl hazırlamanız gerektiğinden ve soğuk havalara karşı alabileceğiniz tedbirlerden bahsedeceğiz.

Kış aylarında soğuyan havaya karşın cilt vücut ısısını korumak için kan dolaşımını yavaşlatır ve bu da ciltte kuruluk, hassasiyet, kızarıklık, kaşıntı gibi sorunların yaşanmasına neden olur. Bu sorunlar kış ayı boyunca cildinize uyguladığınız makyajlar için de problem oluşturmaktadır. Cildinizi soğuk hava etkilerine karşı hazır hale getirebilmek için öncelikle ölü deriden arındırmalısınız. Bunu da size uygun olabilecek bir peeling jeli ile yapabilirsiniz. Haftada bir yapacağınız peeling uygulaması ile cildinizi yeni bir mevsime daha hazır hale getirebilirsiniz.

Cildinizi kışa ve soğuklara karşı güçlü hale getirebilmek amacı ile cilt tipinize uygun bir nemlendirici bulmalısınız. Bu nemlendirici ile cildinizi gün boyunca nemlendirmeli ve soğuk havanın oluşturabileceği olası etkilere karşı cildinizi koruma altına almalısınız. Bu süreçte cildinizi dıştan kremler ile destekleyerek nemlendirirken, bol su tüketimini de unutmamalısınız. Yoğun soğuklara karşı bol su tüketmek cildinizi içten nemlendirir ve cildinizin elastikiyetini arttırmasına yardımcı olmaktadır. Soğuklara karşı cildinizi hazır hale getirirken, dudaklarınızı nemlendirmeyi de ihmal etmemelisiniz. Çünkü, dudaklar çok çabuk bir şekilde soğuktan etkilenmekte ve anında kuruma özelliği gösterebilmektedir.

Sebi Simyacı der ki; soğuklara karşı cildinizi güzel bir şekilde korumaya almanız gerekir. Bu sebeple cildinizi hazırlamak için kullanabileceğiniz en güzel ürünlerden biri Sebi İxir Acil Bakım Kremi Hücre Yenileyici Nemlendirici Krem’dir. Soğuklara karşı Sebi İxir Acil Bakım Kremi, cildinize yoğun bir nem bakımı sağlar ve cildinizi besler. Aynı zamanda Sebi İxir Acil Bakım Kremi cildinizin su kaybetmesini önlemeye yardımcı olur. Cildinizi soğuklara Sebi İxir Acil Bakım Kremi ile hazırlayın!

Sebi Simyacı ile Kalın.

Yorum Bırak