Cilt Bakımı

Cildiniz bahara hazır mı?

Mevsimler bireyin alışkanlıklarına yön vermektedir. Bir mevsimin değişmesi demek; hava sıcaklığının, giyim ve beslenme alışkanlıklarının değişimi de anlamına gelmektedir. Tüm bu değişimler cildinizi yıpratabilir. Cildinizi bahara hazırlamak için dikkat etmeniz gereken birçok kriter bulunuyor.

BAKIMLI BİR CİLT İÇİN CİLT TEMİZLİĞİ ŞART!

Cilt temizliği cilt bakımının önemli aşamalarındandır. Baharda ciltteki kir ve ölü hücrelerin arındırılması önem taşımaktadır. Çevresel faktörlere de daha fazla maruz kalınacağı için cildin daha çok kirlenmesi kaçınılmazdır. Özellikle yağlı ciltlerin cilt temizliğine daha fazla dikkat etmesi gerekmektedir.

Baharda cildin canlı görünmesi için nem kaybının da engellenmesi gerekmektedir. Cildin kurumasını önlemek için nemlendirici krem kullanımı önem taşımaktadır. Vücudun su kaybetmemesi için yeterli miktarda su tüketildiğinden de emin olunmalıdır.

GÜNEŞİN ZARARLI IŞINLARINA DİKKAT!

Güneş koruyucu kullanımı dört mevsim önemlidir. Baharın gelmesi ile birlikte güneş ışınlarına daha fazla maruz kalınacaktır. Cildin zararlı güneş ışınlarından korunması cildin erken yaşlanmasının, leke oluşmasının önlenmesine katkıda bulunacaktır.

Güneşin zararlı ışınlarının daha yoğun gelmesi ile birlikte sarkma, kırışıklık gibi şikâyetler de artmakta ve belirginleşebilmektedir. Göz çevresindeki çizgiler ve kırışıklıklara karşı bakım yapmak için zengin, güçlü içeriğe sahip anti aging ürünler kullanılmalıdır.

Cilt bakımında istenilen sonucun elde edilebilmesi için tüm cilde önem gösterilmesi gerekmektedir. Göz çevresi ve yüz bakımına dikkat edildiği gibi boyun ve dekolte bölgesindeki yaşlanma belirtilerine karşı bakım yapılması gerekmektedir.

MİNERALLERLE KURULU ÜRÜNLER TERCİH EDİLMELİ

Baharın gelmesi ve havaların ısınmasıyla birlikte çok yoğun makyajdan kaçınmak avantaj sağlayacaktır. Çok yoğun ve ağır makyajlar cildi yorabildiği gibi gözenekleri tıkayabilmektedir.  Ciltte istenilen görünümü elde etmek için minerallerle kurulu ürünlerden faydalanılabilir. “Hücre Yenileyici Bileşen” ile Gençleşin Minerallerle Aydınlanın! Başlıklı yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Bahardaki cilt bakımı bir anlamda kışın ciltte meydana gelen sorunları telafi etmek için fırsattır. Kışın en çok yakınılan sorunlardan biri cildin kurumasıdır. Bunun yanı sıra tercih edilen yünlü kıyafetler de cildi yıpratabilmektedir. Tüm bunların yanı sıra soğuk ve kuru hava, ısıtıcılar da cildin kurumasına yol açmaktadır. Hem nemlendirici bakıma hem de yeterli su tüketimine dikkat etmek avantaj sağlayacaktır

Stresten kaçınılması da cilt bakımına faydada bulunacaktır. Aşırı stres bireyin kendini kötü hissetmesine yol açtığı gibi birçok cilt problemine de dolaylı olarak sebebiyet verebilecektir.

Kişisel bakıma ve cilt bakımına dikkat edilmesi, kışın ciltte oluşan hasarlarında minimalize edilmesinde büyük rol oynayacaktır.

Yorum Bırak