Cilt Bakımı Genel Kadın ve Sağlık Sebi Simyacı Hakkında Her Şey!

BRONZLUĞUNUZU DAHA UZUN SÜRE KORUMANIN YOLLARI

Yaz bitti, doya doya güneşlenme keyifleri sona erdi. Birçok kişi uzun süre güneşlenmenin sonucunda elde ettikleri bronzluğu daha uzun süre muhafaza etmek için çabalar hale geldi. Bizler de bugünkü yazımızda yepyeni bir mevsime hazırlanırken bronzluğunuzu daha uzun süre koruyabilmek için yapabileceklerinizi kaleme aldık.

Bronzluğunuzu daha uzun süre koruyabilmek için, ilk adım olarak klasik vücut nemlendiricileriniz yerine bronzluğunuzu destekleyecek ekstra bakım yapan koruyucu veya bronzlaştırıcı nemlendiricileri denemelisiniz. Böylece vücudunuzu güzel bir şekilde nemlendirirken bronzluğunuzu da daha kalıcı bir hale getirebilirsiniz. Cildinizi kurutacak duş jellerinden de bu evrede kaçınmanız gerekmektedir. Pürüzsüz bir bronzluk için nemli bir cilt olmazsa olmazlardan bu sebeple vücut temizleme yağları ve soğuk su ile banyo rutininizi daha bronz bir hale getirebilirsiniz.

After-sun losyonları da bronzluğunuzu daha uzun süre muhafaza edebilmeniz için kullanabileceğiniz ürünlerdir. Güneş sonrasında uyguladığınız ve cildinizdeki güneş tazeliğini korumaya yardımcı olan bu losyonları da yaz sonrasında bir süre daha kullanamaya devam ettiğiniz taktirde daha uzun süre bronz kalabilirsiniz. Makyajınızı yaparken de daha bronz ve ışıltılı renkleri tercih edebilirsiniz. Böylece bronz görünümünüzü daha fazla pekiştirebilir daha ışıl ışıl bir cilt görünümüne sahip olabilirsiniz.

Dışarıdan kullandığımız kremler ve bakım ürünlerinin yanı sıra bol su içerek dengelediğiniz nem oranınız ile de bronzluğunuzun daha uzun süre kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz. Nemli ve sağlıklı bir cilt, bronzluğunuzu korumaktaki en iyi yardımcınızdır. Bol su içerek içten bakım yapıp nemlendirdiğiniz teninizle yazın sıcak etkisini cildinize hapsedebilirsiniz. Doğru beslenmek de kalıcı bronzluğu elde etmek oldukça etkilidir. Havuç, şeftali ve kayısı gibi besinler vücuttaki melatonin pigmentinin aktifleşmesini sağlayıp daha hızlı ve kalıcı bronzluk elde edilmesine yardımcı olur. Ayrıca bronz tene besleyici havuç, kayısı, fındık, kakao ve badem yağı sürmek cildi besleyerek bronzluğun kalıcı hale gelmesini sağlamaktadır.

Sebi Simyacı der ki; Yaz mevsimine veda ederken tüm yaz boyunca elde ettiğimiz bronzluğu korumanın yollarını ararız. Oysa ki bakım yaparken belirli kriterlere ve noktalara dikkat edildiği taktirde bronzluğumuzu bir mevsim daha muhafaza edebilmemizin önünde hiçbir engel bulunmamaktadır.

Sebi Simyacı ile Kalın.

Yorum Bırak