Cilt Bakımı

Bikini bölgesi kararması için beyazlatıcı krem

Cilt şikâyetlerinden biri de bikini bölgesi kararmasıdır. Bu nedenle bikini bölgesi kararması için beyazlatıcı krem araştırılabilmektedir. Bikini bölgesindeki kararmalara yol açan birçok sebep bulunmaktadır. Ciltteki kararmalar için leke kremi, beyazlatıcı krem kullanılabilmektedir.

BİKİNİ BÖLGESİNDE KARARMA NEDEN OLUŞUR?

Bikini bölgesinde kararmalara neden olan çeşitli unsurlar bulunmaktadır. Tüy giderici işlemler cildi yıpratabilmektedir ve kararmalara yol açabilmektedir.

Cilt temizliğine dikkat edilmesi cilt bakımının temeli olarak da düşünülebilmektedir. Cilt temizlenmediği ve arındırılmadığı zaman cilt üzerinde kir ve ölü hücreler birikebilmektedir.

Cilt düzenli temizlendiğinde leke ve kararma oluşumunun önlenmesine katkıda bulunacaktır.

Vücuttaki kararmalar için kıyafet seçimi önem taşımaktadır. Çok dar, nefes alamayan kıyafetlerin giyilmesi cilt problemlerinin yanı sıra kararmalara yol açabilmektedir.

Kıyafet seçiminin yanı sıra kıyafetlerin temizliğine de dikkat edilmelidir. Çok hassas ciltlerde çamaşırları temizlemede kullanılan deterjanlar da sorun oluşturabilmektedir. Bu nedenle kokusuz ürünler tercih edilebilir.

Koltuk altı bölgesinde olan kararmalar içinse deodorant seçimi önem taşımaktadır. Deodorantlarda yer alan kimyasallar cildi yıpratabilmekte ve tahrişe sebebiyet verebilmektedir. Bunun yanı sıra genital bölgede de koku oluşumunu önlemek için deodorant kullanılabilmektedir. Yine bu durum da kararmaya yol açabilmektedir.

Düzenli, dengeli ve sağlıklı beslenme alışkanlıkları cilt bakımına da katkıda bulunacaktır. Bu alışkanlıklar genel sağlık açısından da avantaj sağlayacaktır. Düzenli, dengeli, sağlıklı beslenildiğinde bu alışkanlıkların olumlu etkisi kısa süre içinde gözlemlenebilecektir.

Hem genel sağlık hem de cilt bakımı için düzenli su tüketimi son derece önemlidir. Vücudun toksinlerden arınabilmesi için de düzenli su tüketilmesi avantaj sağlayacaktır. Yeterli su tüketilmediğinde erken yaşlanma belirtileri, cilt kuruluğu gibi birçok problem ortaya çıkabilecektir. Su tüketildiğinde cildin görünümüne de katkıda bulunacaktır.

VÜCUTTAKİ KARARMALAR İÇİN BEYAZLATICI KREM

Bikini bölgesi kararması için beyazlatıcı krem için Sebi İxir Leke Kremi Klasik ürünümüz kullanılabilmektedir. Sebi İxir Leke Kremi Klasik bikini bölgesi kararmalarını gidermeye yardımcıdır ürün bunun yanı sıra koltuk altı kararmalarını gidermeye de katkıda bulunacaktır. Ödüllü, dünya patentli etken madde “Hücre Yenileyici Bileşen” içeren Sebi İxir Leke Kremi güneş, doğum, yaşlılık lekelerini ve çilleri de gidermeye yardımcıdır.

Yorum Bırak