Cilt Bakımı Kadın ve Sağlık

BAHAR AYI LEKELERİN EN ÇOK ARTTIĞI AY

Soğuk havaların ardından bahar mevsimi, tüm güzellikleri ile beraber cildimiz için önemli olan bir cilt sorununu beraberinde getirmektedir. Lekelerin önemli bir bölümü bu mevsimde, belki de izleri cildimize uzun süre etki edecek şekilde yerleşmektedir. İnsan vücudunun gelişimine önemli etkisi olan D Vitaminin en büyük kaynağı olan güneş, bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlamaktadır. Güneşin cildimize verebileceği zararlara karşı alınacak önlemler ise göz ardı edilmeyecek kadar önemlidir.

Güneş ışınlarına maruz kalınan süre, ışınların şiddeti ve cildin yapısı lekelerin cilt üzerindeki nüfuz sahasını etkilemektedir. Olumsuz sayılabilecek sürede maruz kalınan güneş ışınları;  Kırışıklık, güneş yanığı, çillenme ve cilt lekeleri gibi sorunların ortaya çıkmasına sebep olmaktadır. Peki, tüm bu sorunlardan korunmanın yolları nedir?

Güneşten korunmak için, güneş ışınlarının ev kuvvetli olduğu saatlerde güneşten kaçınmak en sağlıklı yol olsa da, günlük iş temposunda dışarda olmak zorunda olan veyahut güneşin faydalı etkilerini cildine taşımak isteyenlere Sebi Simyacı olarak tavsiyelerimiz olacak.

Sebi Simyacı; lekelerin cilde işlenmeye en müsait olduğu bahar mevsiminde cildinizi korumanız için Sebi İxir 50 SPF Güneş Korumalı Leke Kremi’ni önermektedir. Ege üniversitesi Tıp Fakültesi Deri ve Zührevi Hastalıklar Anabilim Dalı tarafından klinik çalışması yapılmış olan Sebi İxir Leke Kremi, 50 faktör güneş koruması sağlamasının yanında daha önce cildinize yerleşmiş olan lekelerin de tedavisini sağlamaktadır. Güneş koruması sağlayan birçok ürünün aksine içeriğinde AHA, hidrokinon, civa, paraben, silikon, alkol, asit türevleri içermez. Dünya patentli etken madde “Hücre Yenileyici Bileşen” içeren Sebi İxir 50 SPF Güneş Korumalı Leke Kremi’nin formül içeriğinde bulunan SEBİ SU™ ve SEBİ YAĞ™ Uluslararası Patentli bazlardır.

Bahar mevsiminin olumsuz etkilerinden cildinizi korumak için tavsiye ettiğimiz Sebi İxir 50 SPF Güneş Korumalı Leke Kremi ile cildinize değer katmanızı diliyoruz.

Sağlıkla Kalın…

Yorum Bırak