Cilt Bakımı Genel Kadın ve Sağlık Sebi Simyacı Hakkında Her Şey!

ALERJİK CİLTLİLER NASIL BAKIM YAPMALI?

Alerjik cilde sahip bireylerin bakım rutinleri herkesten daha farklı olmak zorundadır. Çünkü cildin çoğu bakım ürününe toleransı düşük seviyededir. Bizler de bugünkü yazımızda alerjik ciltlilerin nasıl bakım yapması gerektiğini sizler için derledik.

Ciltte oluşabilecek alerjik reaksiyonların önüne geçilebilmesi için öncelikle bunlara sebep olan içerikleri tespit edip bunlardan kaçınmak gereklidir. Bu sebeple cilt bakımında kullanılan ürünlerin içerikleri çok dikkatli incelenmelidir. İritasyon, alerjik reaksiyon veya cilt hassaslığına neden olabilecek herhangi bir içeriğin bakım ürünlerinde mevcut olması durumunda bu ürünlerden kaçınılmalıdır. Özellikle bir ürünü kullanırken içeriğinde bulunan herhangi bir içeriğe alerjiniz olduğunu hissettiğiniz anda bu içeriğin bulunduğu diğer bakım ürünlerini de kullanmamanız gereklidir.

Cildinizde hassaslık veya alerjik reaksiyon meydana gelmesi durumunda negatif reaksiyon gelişen bölgede iritanlar içeren herhangi bir başka ürün kullanılmamalıdır.  Peelingler, esanslar, esansiyel yağlar, AHA’lar, retinol veya retinoik asit, C Vitamini, cilt aydınlatıcı aktifler iritasyonları tetikleyebilirler ve problemin büyümesine neden olabilirler. Bu sebeple, sauna, buhar veya soğuk-sıcak su, negatif reaksiyon gelişen bölgeyi tetikleyen faktörlerdir.

Alerjik ve hassas ciltli bireyler, bakım ürünlerini uygularken de nazik olmalı ve ciltlerini tahriş etmeyecek şekilde hareket etmelidirler. Çünkü, hassas ciltler en ufak yanlış uygulamada bile ciltlerinde negatif bir reaksiyon olduğunu rahatlıkla gözlemleyebilirler. Bir ufak ipucu da; alerjik bir cilde sahipseniz ürünleri tüm cildinize uygulamadan önce mutlaka o ürünleri ufak bir bölgeye uygulamalı ve o bölgede ürünleri test etmelisiniz. Bu test sonucunda da cildinizin negatif bir reaksiyon verdiğini gözlemlerseniz, o ürünü hiçbir şekilde tekrar yüzünüze uygulamamanız gereklidir.

Doğal ürünler kozmetik ürünlerin aksine organik oldukları için ciltte lekelerin, kırmızlıkların oluşmasına neden olmamaktadır. Bu sebeple doğal içerikli ürünlerin cilt bakımında kullanılması alerjik ciltler için gereklidir. Alerjik ve hassas cilde sahip olanlar ayrıca, gıdaların da tüm vücutlarını etkilediğini unutmamalıdırlar. Ağır yağlı, şekerli gıdalarla beslenmek, çay ve kahve tüketimini kontrol altında tutmamak, sigara kullanımı gibi olumsuzluklar her ciltte olduğu gibi hassas ve alerjik ciltler üzerinde de sorunlar yaratmaktadır. Bu sebeple, bol bol taze meyve ve sebze yiyerek cildinizin sağlıklı görünmesini sağlayabiliriz. Hazır gıdalar dışında çok baharatlı ve acı yemeklerden de uzak durulması gerektiğini unutmamalısınız.

Sebi Simyacı der ki; alerjik ve hassas ciltlerin bakımı diğer cilt tiplerine göre daha narin ve üzerinde düşünülmüş olmalıdır. Sebi Simyacı’nın hiçbir ürününde cıva, asit türevleri, antibiyotik, paraben, alkol, silikon, vazelin ve hidrokinon bulunmaz. Özellikle Sebi İxir Acil Bakım Spreyi ve Acil Bakım Kremi, dünya patentli etken madde ‘’Hücre Yenileyici Bileşen’’ içerdiği için gönül rahatlığıyla kullanabilir, alerjik ve hassas cildinize güzel bir iyilik yapabilirsiniz. Sebi Simyacı Acil Bakım Seti ilk kullanımdan itibaren yoğun nem sağlar, bakım yapar. Ayrıca cildin su kaybetmesini de önlemeye yardımcıdır.

Sebi Simyacı ile Kalın.

Yorum Bırak