Cilt Bakımı

Aknelerden Kaynaklı Lekeler

Mevsim değişiklikleri insanı her yönden etkiler. Bağışıklık sistemimizden, psikolojimize ve hormonlarımıza kadar etkileri görülmektedir.

Vücudumuz bahar aylarında fazla çalışmaya başlar, kan dolaşımı hızlanır ve hormon seviyemizde artış gerçekleşir. Bu artış cildin hassaslaşmasına sebep olur. Birçok kişi bu dönemde cilt sorunları yaşamaya başlar. Hassas cilt tipine sahip okuyucularımız bu konuda uyarmıştık. BAHARLA BİRLİKTE CİLTTEKİ ALERJİLERE DİKKAT! Yazımıza da göz atabilirsiniz.

Stres kaynaklı cilt yağı dengesizliği

Bahar aylarında artabilecek cilt sorunları arasından en sinir bozucu olan eminiz ki akne ve sivilce problemleridir. Özellikle akneye meyilli ciltlerde yağ üretiminin artması ile akne oluşumu da artıyor. Hiç akne-sivilce problemi yaşamayan insanlar bile bu aylarda problemler yaşamaya başlayabiliyor. İnsan vücudu en çok sıcak soğuk farklılıklarından etkilenir. Kış aylarından bahara geçen vücut, bahara alışmaya çalışırken gerginlik ve stres yaratır. Stres insan vücudunda yağ ve hormon seviyesini yükseltir. Böylelikle stres sivilceleri arttırmış olur. Hatta şehir insanının hızlı ve yorucu hayatı, gençlerin sınav dönemleri günümüz dünyasının stres sebeplerinin başını çekmektedir. Sebebi ne olursa olsun stresin vücudumuzun yağ dengesini bozması akneye ve siyah noktalara sebep olmaktadır.

Cildinizin yağını dengeleyin

Cilt yağı dengesizliği, akne, sivilce siyah noktalar ve gözeneklerin genişlemesine sebep olur. Bu tip sorunlar ile karşılaşmamak için yağ dengesini korumamız gereklidir. Bu konuda en büyük yardımcınız Sebi İxir Akne Kremi olacaktır. Sadece Sebi Pharma ürünlerinde bulunan Patentli etken madde “Hücre Yenileyici Bileşen” içeren akne kremi yağ dengesizliklerini giderir. Cildinizin yağ dengesi düzenlendikten sonra akne siyah nokta geniş gözenekler gibi problemler ortadan kalkacaktır. Sivilce probleminden kurtulma süresi, cildinde sivilce geçmişi olanlar ile kısa süreli ve mevsimsel sivilce problemi yaşayanlarda farklılık göstermektedir.

Sivilce ve sivilce lekeleri

Sebi İxir Akne Kremi, yağ dengesini düzenleyerek sivilceleri giderirken Hücre Yenileyici Bileşen ile bu sivilcelerden kalan lekeleri de gidermekte. Sivilceleriniz yok olurken sivilce lekelerinizin de solduğunu gözlemlemek bu süreçte motivasyonunuzu da olumlu etkileyecektir. Sivilce problemleri çözüldüğü zaman arkasında bıraktığı lekeler hep kötü bir anı olarak kalmakta. Bu kötü anılardan da kurtulmanız için, Sebi İxir Akne Kremi en güçlü destekçiniz olacaktır.

 

Yorum Bırak