Cilt Bakımı Genel Kadın ve Sağlık Sebi Simyacı Hakkında Her Şey!

10 ADIMDA DAHA SAĞLIKLI BİR CİLDE KAVUŞUN

Cildinin daha kusursuz bir görünümde olmasını kim istemez ki? Birçok bakım ürünü ve uygulaması cildinizin daha sağlıklı olması için sizlere yardımcı olmaktadır. Bizler de bugünkü yazımızda 10 adımda daha sağlıklı bir cilde kavuşabilmenin sırlarını sizlerle paylaştık.

Sağlıklı bir cilt için ilk adım cildinizin nem dengesini sağlayabilmektedir. Bunun için de cilt tipinize uygun bir nemlendirici mutlaka her gün bakım rutininize dahil etmelisiniz. Bunun yanı sıra cildinizi dışarıdan yoğun nem kremleri ile desteklerken, içten nem sağlayabilmek adına da bol su tüketimine dikkat etmelisiniz. Günlük olarak bol su tüketimi hem cilt hem de beden sağlığı için çok önemlidir. Bu sebeple su tüketimini asla ihmal etmemelisiniz. Su tüketimi ve uygun bir nemlendirici ile hassas ve kuru cildinizi doğal olarak tedavi edebilirsiniz.

Gün sonunda makyajınızı temizlemeyi unutmayın! Eğer daha sağlıklı bir cilde kavuşmak istiyorsanız, her gün makyajınızı temizledikten sonra uykuya dalmalısınız.  Makyajınızı temizlemeden uyuduğunuz her gün cildinizin kötüleşmesine ve daha çabuk tahriş olmasına sebebiyet vermektedir. Bu yüzden sağlıklı ve ışıltılı bir cilt için mutlaka makyajınızı temizlemenizi ve cildinize uygun ürünlerle bakım yapmanızı öneririz.

Güneş koruma faktörlü ürünleri ve kremleri bakım rutininize dahil etmeniz de daha sağlıklı bir cilt için önem arz etmektedir. Özellikle 20 yaş ve üzerinde güneş kremi kullanımı oldukça gerekli hale gelmektedir. Çünkü güneş lekelerinin oluşmasının belirli bir yaş aralığı bulunmamaktadır. Bu noktada cildiniz henüz taze ve gençse her mevsim bir güneş kremi kullanmalısınız. Özellikle güneş korumalı nemlendirici kremler cildinizi güneşin zararlı ışınlarından korurken, cildinizi de güzel bir şekilde nemlendirmenizi sağlar.

Dengeli beslenme de cildin sağlıklı hale gelmesinde çok önemli bir rol oynamaktadır. Bu sebeple günlük olarak tükettiğiniz yiyeceklere dikkat etmeniz gerekmektedir. Sağlıklı bir cilt yapısı için gerekli olan aminoasitler, vitaminler ve mineraller ancak doğru beslenme ile sağlanabilmektedir. Kişiler doğru ve dengeli beslenemiyorsa ciltte solgunluk, kuruluk ya da lekeler meydana gelebilmektedir. Dengeli beslenmenin yanı sıra daha sağlıklı bir cilt için kafein ve alkolden de uzak durmalısınız. Çünkü fazla kafein ve alkol tüketimi cildinizin erken yaşlanmasına ve elastikiyetini yitirmesine sebep olabilmektedir.

Düzenli egzersiz ve spor yapmak da cildinizin sağlığı için önemlidir. Vücudunuz düzenli spor ve harekete alıştığı zaman kendini daha hızlı toparlayabilmektedir. Aynı zamanda vücudunuzdaki kan dolaşımı da hızlandığı için daha canlı ve parlak bir cilt görünümüne spor ve egzersiz desteği ile sahip olabilirsiniz.

Sağlıklı bir cilt ve cilt bakımı için aynı zamanda kullandığınız bakım ürünlerinin son kullanım tarihlerine ve içeriklerine de dikkat etmelisiniz. Tarihi geçmiş ürünlerin cildinize zarar verme olasılığı oldukça fazladır. Bu sebeple kullandığınız bakım ürünlerinin tarihlerini dikkate alarak rutininize eklemelisiniz. Ürün içeriklerinde de cilt tipinize uygun olmayan ürünleri ya da kremleri kullanmamanızı öneririz. Kremlerin içeriğinde bulunan bazı etken maddeler cildinize zarar verebilir ve daha büyük, kalıcı sorunlara sebep olabilmektedir.

Son olarak, düzenli uyku faktörü cildinizin güzelleşmesi için üzerinde durulması gereken bir husustur. Uykunuzu güzel aldığınız zaman ya da hiç uyuyamadığınız zaman cildinizdeki değişikliği elbette ki fark etmişsinizdir. Bu sebeple uyku, sağlıklı bir cildin olmazsa olmazıdır. Göz çevresinde koyu halkaların olduğu, donuk bir cilde sahip olmak istemiyorsanız düzenli ve kaliteli bir uyku uyumanız gerekir. Tüm bunların yanı sıra sigara tüketmemeli ve stresli yaşamdan uzak durmalısınız.

Sebi Simyacı der ki; daha sağlıklı bir cilde sahip olmak için şüphesiz ki hayatımızda bazı davranışlarımıza dikkat etmememiz gereklidir. Daha sağlıklı ve ışıldayan bir cilde, bahsettiğimiz noktaları hayatınızda uyguladığınız taktirde kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bizler ise Sebi Simyacı olarak bakıma ihtiyaç duyduğunuz her noktada yanınızdayız.

Sebi Simyacı ile Kalın.

 

Yorum Bırak