KULLANICI YORUMLARI ÜYE GİRİŞİ

BLOG

FARKIMIZ
PATENTLİ FORMÜL Tüm Sebi Pharma ürünleri ödüllü, Uluslararası Patentli Bileşen etken madde içerir!
EGE ÜNİVERSİTESİ ONAYLI Ürünlerimiz Ege Üniversitesi Dermatoloji Ana Bilim Dalı Klinik Çalışmalı'dır.
BENZERSİZ FORMÜL Türkiye'de ve Dünya'da tek, sadece Sebi Pharma ürünlerine ait.
EZBERBOZAN FORMÜLLER Tüm Sebi Pharma ürünleri çok amaçlı olup birden fazla etki alanına sahiptir.

Leke açmada devrim

07.04.2021 Güneşin zararlı ışınları ciltte lekelere, erken yaşlanma belirtilerine sebebiyet verebilmektedir. Güneş lekelerinden, erken yaşlanma belirtilerinden ve çeşitli cilt problemlerinden korunmak için güneş koruyucu kullanılmalıdır. Sebi İxir Leke Kremi içerdiği ödüllü, dünya patentli “Hücre Yenileyici Bileşen” ile ciltteki lekeleri gidermeye katkıda bulunmakta, içerdiği 50 faktör güneş korumasıyla da cildi güneşin olumsuz etkilerine karşı korumaktadır.

Ecza dolabınızın vazgeçilmezi Sebi İxir Acil Bakım Spreyi

31.03.2021 Sebi İxir Su Acil Bakım Spreyi doğal içeriği, birçok cilt problemini gidermeye yardımcı olması ve sürüldüğü ilk andan itibaren cildi sakinleştirmesiyle tüm ecza dolaplarının vazgeçilmezi bir ürün.

Cildiniz baharda anti aging bakım sever!

24.03.2021 Kış mevsimi cildi oldukça yormaktadır. Düşük nem, kapalı mekanları ısıtmakta kullanılan cihazların etkisi, daha az temiz hava alınması; cildin kuru, sert bir yapıya sahip olmasına, kırışıklıklara ve yaşlı bir görünüme neden olur. Baharın gelmesiyle cildin anti aging bakım ihtiyacı da artar.

Sebi Su neden diğer temizleme sularından farklıdır?

17.03.2021 Piyasa kullanılan temizleme suları prezervatifli maddeler ve kimyasal maddeler içerebilmektedir. Buna mutabıken piyasadaki temizleme sularında distile su (düz su, kireçsiz su) kullanılmaktadır. Sebi Temizleme Suyu tamamen doğal olmakla beraber prezervatif, kimyasal kati surette içermemektedir. Aynı zamanda hücre yenileyici bileşen içerip, uçucu doğal yağlardan oluşmaktadır. Bebeklere dahi kullanılabilme özelliği vardır ve bu nedenle doktor reçetesine girmektedir.

Cilt rengini etkileyen faktörler

10.03.2021 Hemen herkes belirli yiyecekleri sık tüketmenin cilt rengini değiştireceğine dair bir şeyler okumuş veya duymuştur. Özellikle havuç tüketiminin renk değişikliğine sebebiyet verdiği düşünülmektedir. Cilt renkleri ve tiplerinin güneşe gösterdikleri hassasiyet de farklıdır.

Kış depresyonundan kurtulma yolları

03.03.2021 Mevsimsel değişiklikler psikolojiyi de etkilemektedir. Birçok birey kış mevsiminde kendisini neşesiz ve yorgun hissetmektedir. Kış depresyonu bireyin çevresi ile problemler yaşamasına, reddedilmeye karşı aşırı hassasiyete ve bunun gibi semptomlara sebebiyet vermektedir.

Göz çevresi bakımı için nelere dikkat edilmeli?

24.02.2021 Göz çevresindeki cilt vücudun diğer bölgelerindeki deriye oranla 10 kat daha incedir. Bu nedenle yaşlanma belirtileri öncelikle göz çevresinde gözlemlenmeye başlanır. Göz bakımı aksatılırsa yorgun ve yaşlı bir görünüm oluşabilecektir. Yaşlanma karşıtı bakım için göz çevresine önem göstermek gereklidir.

Yatak yaraları için neler yapılabilir?

17.02.2021 Uzun süre yatakta tedavi olan, tekerlekli sandalye kullanan bireylerin en sık şikayetçi oldukları problemlerden biri de yatak yaraları olarak tabir edilen ciltte yaşanan ağrı ve acı problemidir. Bu sorun kişinin yaşantısını ciddi anlamda olumsuz etkileyebilmektedir. Çözümü için disiplinler arası yaklaşım gerekebilmektedir.

Sevgililer Gününde Ona Cildi İçin Bir Hediye Verin!

10.02.2021 Sevgililer gününde tercih edilebilecek bir hediye türü de cilt bakım ürünleridir. Cilt bakım ürünleri hediye etmek hem çok klişeye kaçmamayı sağlar hem de ürünün ciltte yapacağı olumlu etki hediye alan kişiyi mutlu eder. Doğru cilt bakım ürünü hediyesi nasıl seçilir inceleyelim.

Kışın yağlı ciltler için bakım ipuçları

03.02.2021 Yağlı cilde sahip olan bireylerin sıkça şikayet ettiği unsurlardan biri de ciltte oluşan görünümdür. Kışın soğuk havanın cildi kurutacağı ve böylelikle yağ şikayetinin ortadan kalkacağı düşünülse de bu durum her zaman böyle oluşmamaktadır. Mevsim kış da olsa yaz da olsa seçilen cilt bakım ürünleriyle bakım yapılmalıdır.

Kışın sık yapılan cilt bakım hataları

27.01.2021 Hemen herkes bakımlı bir cilde sahip olmak istemektedir. Yapılan cilt bakımı hataları; leke, kuruluk, cilt tonu eşitsizliği gibi çeşitli sorunlara yol açabilmektedir. Kışın soğuk ve kuru hava cildi yıpratabilmekte ve yorabilmektedir.

Çok işlevli cilt bakım ürünleriyle tasarruf edin!

20.01.2021 Cilt bakım ürünleri seçiminde ekonomik faktörler de oldukça önemli. Birçok birey tasarruf yaparken cilt bakımından ödün verebilmektedir. Çok işlevli ve ekonomik ürünlerle yüksek rakamlara katlanmadan cilt bakımı gerçekleştirilebilmektedir. Çok işlevli ürünler kullanım konforu da sağlamaktadır.

Kış ve saç bakımı

13.01.2021 Kışın soğuk ve nemsiz hava hem cilde hem de saçlara zarar verebilmektedir. Kışın birçok saç problemi meydana gelebilmektedir. Bu nedenle özellikle kışın saç bakımına daha çok dikkat etmek gereklidir.

Kış ve cilt temizliği

06.01.2021 Cilt temizliğinde en çok dikkat edilmesi gereken faktörlerden biri de cildin kurutulmamasıdır. Bu durumun önemi kışın daha da artmaktadır. Kışın kuru ve soğuk havanın etkisiyle yağlı ciltlerde dahi kuruma oluşabilmektedir.

Güzellik Salonlarına Gitmeye Gerek Yok Evde Kalın Güzel Kalın!

30.12.2020 Cilt bakım ürünleri seçiminde ekonomik faktörler de oldukça önemli. Birçok birey tasarruf yaparken cilt bakımından ödün verebilmektedir. Çok işlevli ve ekonomik ürünlerle yüksek rakamlara katlanmadan cilt bakımı gerçekleştirilebilmektedir. Çok işlevli ürünler kullanım konforu da sağlamaktadır.

Daha parlak ve aydınlık bir cilt için ne yapılabilir?

23.12.2020 Hemen herkes parlak ve aydınlık bir yüze sahip olmak ister. Bu görünüm cildin sağlıklı ve bakımlı olduğu izlenimini verir. Cilt bakımında dikkat edilmesi gereken birçok unsur var; güneş korumasına dikkat etmek, cildi nemlendirmek bunlardan bazıları.

Hava kirliliği kırışıklıklara mı neden oluyor?

16.12.2020 Çevre kirliliği sağlığa ve cilde zarar veriyor. Hava temizleyici cihazlar kullanmak, bitkiler yetiştirmek en çok tercih edilen yöntemlerden. Son yapılan çalışmalara göre hava kirliliği henüz erken yaşlarda kırışıklıklara, sarkmalara, çizgilere ve göz altında torbalanmaya neden oluyor.

Hassas ciltler için cilt bakım önerileri

09.12.2020 Hemen her cilt dikkatli bir bakımı hak eder fakat hassas ciltlerde bu durum daha belirgindir. Hassas ciltlere sahip bireyler ciltlerine diğer insanlara oranla çok daha fazla özen göstermek durumundadır.

En etkili çil kremi

02.12.2020 Çillerinden kurtulmak isteyen birçok birey en etkili çil kremi ürünün hangisi olduğunu araştırmaktadır. Bunda daha önce denedikleri ve sonuç alamadıkları ürünlerin de etkisi büyük olmaktadır. Cilt bakımı alanında sözünü tutan ürün şeklinde bir kavram bulunmaktadır. Bu kavram hem çok basit hem de çok zor olması yönüyle ironiktir.

Cildinizi yeteri kadar nemlendirmiyor musunuz?

25.11.2020 Cilt bakımına dikkat edilmediğinde veya belirli kısımlar atlandığında cilt tepki verecektir. Cilt nemlendirilmediğinde birçok sorun ortaya çıkabilecek veya mevcut problemler ilerleyebilecektir. Kuruluk, solgun görünüm cildin yeteri kadar nemlendirilmediğinin işaretleri arasında yer almaktadır.

Yüz temizleme jellerinin riskleri!

03.11.2020 Cilt temizliğinde kullanılan yüz temizleme jellerinin dikkatli seçilmesi gerekmektedir. Tercih edilecek ürünün cilt tipine uygun olmasına, alkol içermemesine dikkat edilmelidir. Temizleme jeli kullanıldıktan sonra yüzde rahatsız edici bir gerginlik hissi oluşmaması gereklidir. Cildin bariyer tabakasına zarar veren ürünler çeşitli problemlere davetiye çıkaracaktır.

Güneş Koruyucuya Sonbaharda da İhtiyacımız Var!

27.10.2020 Yaz mevsiminin yavaş yavaş sonlanmaya başlamasıyla birlikte güneş koruyucu kullanımına gösterilen dikkat de azalmaktadır. Oysa cilt dört mevsim güneşin zararlı ışınlarından korunmalıdır. Yaz mevsimindeki bu faydalı alışkanlık diğer mevsimlerde de sürdürülmelidir.

Yaşlandırmayı hızlandıran yiyecekler

22.10.2020 Tüketilen yiyeceklerin sağlık ve cilt üzerinde etkisi büyük. Hatalı beslenme alışkanlıkları cilt sorunlarına da neden oluyor ve cildin yaşlanmasını hızlandırıyor. Doğru gıdalarla beslenmenin olumlu etkisi cilde de yansıyacaktır.

Diş estetiği nedir?

13.10.2020 Diş estetiği dişlerin daha iyi bir görünüme kavuşmasını sağlamaktadır. Teknolojinin gelişmesi diş sağlığı alanında yapılan çalışmalara da olumlu katkıda bulundu. Dişlerinin uzunluğundan veya kısalığından şikayet eden bireyler diş estetiği ile istediği gülüşe sahip olabiliyor. İmplant teknolojisi ile neredeyse gerçek dişi aratmayan çalışmalar yapılıyor.

30 Yaş üstü cilt bakımı önerileri

06.10.2020 Ciltlerin ihtiyaçları yaşa göre değişiklik gösterebiliyor. Kırışıklıklar, sarkmalar yaşa bağlı olarak artabiliyor. 30 yaşından sonra cilt bakımında dikkat edilmesi gerekenler değişse de genç ve güzel bir cilde sahip olmak hiç de zor değil.

Mevsimsel değişiklikler ve cilt bakımı

29.09.2020 Cildin genç veya yaşlı görünmesini, kurumasını ya da yağlanmasını sağlayan birçok faktör bulunmaktadır. Bunlardan biri de mevsimsel değişimlerdir. Alışkanlıklar yapılan planlamalar mevsime göre şekillenmektedir. Cilt bakımında da buna dikkat edilmelidir. İstenilen genç ve bakımlı cilde kavuşmak için cilt bakım rutininde mevsimsel koşulları ihmal etmemek gereklidir. Buna ek olarak dört mevsim özen gösterilmesi gereken unsurlar da mevcuttur. Örneğin güneş koruyucu ve nemlendirici kullanımı dört mevsim ihmal edilmemelidir.

Sonbaharda cilt bakımı nasıl yapılır?

22.09.2020 Cildimiz her mevsim olduğu gibi sonbaharda da ilgiyi hak ediyor. Sonbaharda özellikle cilt kuruluğu problemi artmaktadır. Bu mevsimde de cilt bakımına gereken özen gösterilerek sağlıklı ve sorunsuz bir cilde sahip olunabilir.

Sonbahar ve yaşlanma karşıtı bakım

15.09.2020 Genetik faktörler, çevresel kirlilik, yaşın ilerlemesi; sarkmaların ve kırışıklıkların meydana gelmesine neden olmaktadır. Anti aging bakımda cilt kuruluğunun önlenmesi de büyük önem taşıdığı için sonbaharda ve kışın daha dikkatli olunması gerekmektedir.

Saç bakımında sık yapılan hatalar

08.09.2020 Saç bakımında yapılan hatalar saçların yıpranmasına neden olmaktadır. Saç bakımına dikkat edilmemesi; saç dökülmesi, kırıklar, mat görünüm gibi sonuçlara zemin hazırlamaktadır.

Yaşlanmanın vücuttaki belirtileri nelerdir?

01.09.2020 Hemen herkesin hemfikir olduğu yaşlanma belirtileri vardır. Kırışıklıklar, saçların beyazlaması, duruş bozuklukları gibi unsurlar ilk akla gelenler arasında yer alır. Peki bu belirtiler neden ve nasıl oluşmaktadır, yaşlanma nasıl gerçekleşmektedir? Yaşlanma vücuttaki organlarda da çeşitli değişikliklere sebebiyet vermektedir.

Yazın Bikini Bölgesindeki Kararmaları Tedavi Eden Krem

25.08.2020 Ciltte oluşan sorunlardan biri de bikini bölgesi kararmalarıdır. Çeşitli sebeplere bağlı olarak bikini bölgesinde kararma meydana gelebilmektedir. Bu nedenler arasında ağda, epilasyon gibi yöntemler de yer almaktadır. Bu işlemler sonucunda oluşan sorunları çözmek için bikini bölgesi kararmasına krem araştırılabilmektedir.

Yüzdeki güneş lekeleri nasıl geçer

18.08.2020 Güneşlenmek birçok insan için keyifli bir hobidir. Güneş insan sağlığı için hem zararlı hem de faydalı olabilir. Birçok birey yüzdeki güneş lekeleri nasıl geçer diye araştırma yapmaktadır. Bilinçli güneşlenerek sağlığımızı tehlikeye atmadan güneşin tadını çıkarabiliriz. Sağlıklı güneşlenmek için nelere dikkat edilmeli inceleyelim;

Aydınlık ve genç bir görünümün sırrı !

11.08.2020 Sebi Ala Beyazlatıcı Anti Aging Krem sarkma, kırışıklık, cilt tonu eşitsizliği ve göz çevresindeki problemlerini gidermeye katkıda bulunurken aynı zamanda cildi beyazlatmaktadır. Aydınlık bir görünüm oluşturan ürün göz çevresi, yüz, boyun dahil tüm cilde uygulanabilmektedir.

Güneşin tadı güneş kremi ile çıkar!

04.08.2020 Yaz demek biraz da tatil demektir. Birçok insan güneşlenmeyi sever. Güneşlenmeyi sevmeyen insanlar da deniz, havuz keyfi derken bol miktarda güneşe maruz kalır. Bilinçli kullanıcılar güneşe çıkmadan önce mutlaka güneş kremlerini sürerler. Güneş yanıkları, lekeler, kırışıklıklar gibi istenmeyen durumlarla karşılaşmamak için en baştan önlem almak doğru seçim olacaktır.

Yazın cilt kuruluğu neden kaynaklanır?

28.07.2020 Kış mevsiminde cilt kuruluğu şikâyeti oldukça yaygındır. Bununla birlikte yazın da cilt kuruluğu sıkça yaşanabilmektedir. Yaz mevsimindeki su kaybı cildin kurumasına sebebiyet verebilmektedir. Kuruluğa neden olan faktörleri bulmak, uygun dermokozmetik ürünlerle cildi nemlendirmek fayda getirecektir.

Sıcak Günlerde Sivilceye Çözüm!

21.07.2020 Birçok birey sivilce ve aknelerle mücadele etmektedir. Özellikle sıcak günlerde sivilce ve aknelerin kısa süre ortadan kaybolup sonra tekrar geri gelmesi sivilceye kesin çözüm istenmesine neden olmaktadır. Aktif akne ve sivilceler, lekeler can sıkıcı olabilmektedir. Bu nedenle sivilceye kesin çözüm bulup bu sorunu artık düşünmemek istemek son derece doğaldır.

Aloe Vera ve cilt bakımı

15.07.2020 Sağlığa yararlı bitkiler denildiğinde mutlaka akla Aloe Vera da gelir. Aloe Vera’dan birçok alanda yararlanılmaktadır. Gıda, sağlık, besin desteği, bitkisel tedavi gibi amaçlarlarla Aloe Vera kullanılmaktadır. Aloe Vera’nın sağlığa faydaları yüzyıllardır bilinmektedir.

Sıcak havalarda cilt bakımı

07.07.2020 Sıcak ve nemli hava cildin yağlı görünmesine sebebiyet verebilmektedir. Doğru cilt bakımıyla bu durum kolayca çözümlenir. Cilt tipine uygun, kaliteli içeriğe sahip cilt bakım ürünleri ile cilt bakımını gerçekleştirerek istenilen cilde sahip olunabilir.

Bikini bölgesi beyazlatma

30.06.2020 Sir, ağda, epilasyon gibi nedenlere bağlı olarak bikini bölgesinde kararma oluşabilmektedir. Bikini bölgesi beyazlatma ile bu bölgede oluşan lekelerden ve kararmalardan kurtulmak mümkündür.

Güneş lekesi tedavisi

24.06.2020 Bakımlı bir cilt için dört mevsim güneş koruması kullanılmalıdır. Bu sayede güneş lekesi tedavisi ihtiyaç olmaktan çıkabilir. Güneşin zararlı ışınları sadece cilt değil sağlık sorunlarına da yol açabilmektedir. Güneş lekesi tedavisi için bulunan bölge de önemlidir. Yıl boyunca yüksek miktarda güneş alan bölgedeki bireylerin bu konuda daha dikkatli olması gereklidir. Yaşlanma belirtilerinin erkenden meydana gelmesinin en büyük sorumlularından biri de güneşin zararlı ışınlarıdır. Güneş lekesi tedavisi kavramına ek olarak bu durum da düşünülmelidir.

Seboreik dermatit nedir, nasıl iyileşir?

16.06.2020 Seboreik dermatit kepeğe benzemektedir Ciltte kırmızılık, kaşıntılar ve deride dökülmeler meydana gelmektedir. Bu problem bireyin günlük yaşantısını ciddi anlamda zorlaştırmaktadır. Bu cilt sorunu rosacea, egzama ve alerjiye benzerlik göstermektedir.

Yaz ve saç bakımı

09.06.2020 Yaz mevsiminde saçlar yıpranabilmektedir. Güneşin zararlı ışınları, tuzlu ve klorlu su; yazın saçları olumsuz etkileyen faktörler arasında yer almaktadır. Bunların sonucunda saçlar canlılığını ve sağlığını yitirebilmektedir. Yaz mevsiminin tadını çıkarabilmek ve bakımlı saçlara kavuşabilmek için dikkat edilmesi gereken birçok unsur bulunmaktadır.

Yağlı ciltler için yazın cilt bakımı!

05.06.2020 Yaz mevsimi yağ şikayetini arttırmaktadır. Cildinde yağ şikayeti olan birçok birey akne ve sivilce sorunları ile mücadele etmek durumunda kalmaktadır. Yağlı ve karmaya yakın yağlı cilde sahip bireylerin bu mevsimde daha dikkatli olması gerekmektedir.

Anti Aging ürünler ne zaman kullanılmalı?

29.05.2020 Cilt bakım ürünleri tercih ederken dikkat edilmesi gereken birçok unsur vardır; cilt tipi, giderilmek istenen problem, ürünün içeriği bunlardan bazılarıdır. Anti aging bakımda ise yaş faktörü de devreye girmektedir. Birçok kullanıcı anti aging ürünleri kullanmaya başlayıp başlamama konusunda tereddüt etmektedir.

Cildiniz hassas mı?

22.05.2020 Cilt bakım ürünlerinden istenilen sonucu alabilmek için cilt tipine uygun ürün tercih edilmelidir. Bireyin cilt tipinin nasıl olduğunun bilincinde olması son derece önemlidir. Hassas ciltlere sahip bireylerin ürün seçiminde daha dikkatli olmaları gerekmektedir. Paraben, alkol, kimyasal içeren ürünler ciltte çeşitli problemlere sebebiyet verebilmektedir.

Türkiye’nin en iddialı leke kremi

15.05.2020 Ödüllü, dünya patentli “Hücre Yenileyici Bileşen” içeren Sebi İxir Leke Kremi güneş, doğum, yaşlılık lekelerini, epilasyon ve ağdanın neden olduğu kararmaları gidermeye yardımcıdır. Benzersiz içeriğe sahip krem 50 faktör güneş koruması da sağlamaktadır. Vaadini tutan ürün benzersiz içeriği ile dört mevsim kullanılabilmektedir.

Doğal Dermokozmetik Ürünlerin Faydaları

07.05.2020 Hemen herkes cildinin bakımlı görünmesini istemektedir. Çevresel koşullar, yaşın ilerlemesi gibi birçok unsur cilde zarar verebilmektedir. Cildi korumak ve cildin istenildiği gibi görünmesini sağlamak için birçok ürüne ihtiyaç yok! Sebi Pharma ürünleri ezber bozan çok fonksiyonlu ürünleriyle sizi masraftan ve fazla efor harcamaktan kurtarıyor!

Bayram telaşı cildinizi unutturmasın!

04.05.2020 Bayram mutluluk ve sevinç getiriyor. Birçok birey uzun süredir göremediği yakınlarını ziyaret etme fırsatı buluyor. Bayram tatili dinlenmek için iyi bir süre de sağlıyor. Dikkat edilmesi gereken ise bu süre içinde de cilt bakımını aksatmamak.

RAMAZANDA SİNDİRİM SİSTEMİ

24.04.2020 Kişinin kendini iyi hissedebilmesi için sindirim sisteminde sorun olmaması çok önemlidir. Tüketilen besinlerin seçimi bu konuda belirleyici rol oynamaktadır. Bazı yiyecekler sindirim sistemine fayda getirirken bazı besinler ise sindirimi güçleştirmektedir.

El bakımı için ip uçları!

17.04.2020 Eller kişi hakkında fikir verir. Eller oldukça göz önünde olduğu ve anlatımı kuvvetlendirmek için sıkça kullanıldığı için bakımı da önemlidir. Eller iklim değişikliklerinden, soğuktan, fizik gücü gerektiren işlerden olumsuz etkilenmektedir. Uygun bakımla istenilen ellere kavuşmak mümkündür.

Neden tek üründe tüm bakım?

10.04.2020 Cilt bakım alanında aynı anda birçok fayda sağlayan ürünler sıkça tercih edilmektedir. Bu formattaki ürünler hem kullanım konforu sağlamakta hem de ekonomik çözümler sunmaktadır. Sağlanan başka bir artı da ciltte hiçbir bölgenin ihmal edilmemesidir.

Yağlı saçlar için öneriler

03.04.2020 Sık yaşanan saç problemlerinden biri de yağlanmadır. Saçların yağlanması kötü görünmesinin yanı sıra saç sağlığı açısından da olumsuzudur. Saçtaki yağ canlı görünümü sağlamaktadır. Bununla birlikte saç derisinin gereğinden fazla yağ salgılaması olumsuz bir tablo ortaya çıkarmaktadır.

Gebelikteki cilt problemleri

27.03.2020 Gebelik dönemi oldukça özen isteyen bir süreçtir. Beslenmeye, kullanılan ilaçlara çok daha fazla dikkat etmek gereklidir. Hamilelikte cilt bakımı da dikkat isteyen unsurlar arasında yer almaktadır. Ürün seçiminde çok seçici davranmayan bireyler dahi bu aşamada ince eleyip sık dokumak durumundadır. Doğal içeriğe sahip ürünler tercih edilmelidir.

Göz çevresindeki sorunlar ve nedenleri

16.03.2020 Göz çevresindeki deri oldukça incedir, bu nedenle yaşlanma belirtilerini öncelikle göz çevresinde gözlemlemek mümkündür. Yaşın ilerlemesi, uykusuzluk, uzun süre bilgisayar kullanımı gibi çeşitli faktörler göz çevresinin istenildiği gibi görünmesini engelleyebilmektedir.

İstediğiniz cilt bakımı için onlarca ürüne gerek yok!

13.03.2020 Hemen herkes cildinin bakımlı görünmesini istemektedir. Çevresel koşullar, yaşın ilerlemesi gibi birçok unsur cilde zarar verebilmektedir. Cildi korumak ve cildin istenildiği gibi görünmesini sağlamak için birçok ürüne ihtiyaç yok! Sebi Pharma ürünleri ezber bozan çok fonksiyonlu ürünleriyle sizi masraftan ve fazla efor harcamaktan kurtarıyor!

Makyaja doğal alternatif: mineral makyaj

06.03.2020 Günümüzde bireyler sağlıkları konusunda çok daha dikkatli. Mineral makyaj da bu nedenle gittikçe popülerleşmektedir. Mineral makyaj; olduğundan çok farklı gözükmek istemeyen fakat daha iyi bir cilde sahip olmak isteyen bireylere, doğal ve güzel görünüm isteyenlere olanak tanımaktadır.

Spor yaparken akneye dikkat!

28.02.2020 Sıkça şikayet edilen bir problem olan akne yüzün yanı sıra omuzlarda, boyunda da çıkmaktadır. Düzenli spor yapan bireyler akne problemiyle karşılaşabilmektedir. Sıkı kıyafetler, bakteriler ve kirler akne oluşumunu tetiklemektedir.

Cilt Tipleri Ve Cilt Bakımı !

24.02.2020 Cilt bakım ürünü seçerken dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan biri de cilt tipinin doğru belirlenmesidir. Normal, yağlı, kuru ve hassas şeklinde sınıflandırma yapılabilmektedir. Cilt tipleri zaman içinde değişebilmektedir. Bunda iklim kişinin su tüketim alışkanlıkları gibi birçok faktör etkili olmaktadır.

Doğum Kontrol Haplarının Sebep Olduğu Lekeler

20.02.2020 Doğum kontrol hapları gebelikten korunmada en sık tercih edilen yöntemlerden biridir. Doğum kontrol hapları yüksek koruma sağlasa da sağlığa ve cilde birçok etkisi bulunabilmektedir. Bu haplara bağlı olarak ciltte oluşan lekeler en sık şikâyet edilen unsurlar arasında yer almaktadır.

Arıların insanlara hediyesi propolis

17.02.2020 Propolis arıların doğadan topladığı elementlerden oluşan bir karışımdır. Propolisin sağlığa olan faydaları çok eski tarihlerden beri bilinmekte, çeşitli şikayetlerin giderilmesi için kullanılmaktadır. Arıların ürettiği bu madde bakterilerle ve virüslerle de mücadele etmekte bağışıklık sistemini güçlendirmektedir.

Parabensiz cilt bakımı mümkün!

10.02.2020 Cilt bakım ürünlerinde kullanıcılar doğal ürünler tercih ediyorlar. Bu oldukça haklı bir durum çünkü hiç kimse bir problemi çözülürken başka bir sorunun ortaya çıkmasını istemez. Tercih edilen ürünlerin paraben içermemesine dikkat edilmelidir.

Yüzü sabunla yıkamak doğru mu?

07.02.2020 Birçok birey kolayına geldiği veya alıştığı için yüz temizliğinde cilt bakım suları, jelleri yerine kalıp sabunları tercih etmektedir. Sabunlar cildi kurutabilmektedir. Cildin kuruması, uzun vadede olumsuz sonuçlara neden olacaktır.

Beyin dostu yiyecekler

07.02.2020 Tüketilen gıdaların sağlık üzerinde etkisi büyük. Bazı yiyecekler bireyin daha iyi odaklanmasına beyin fonksiyonlarının daha iyi çalışmasına katkıda bulunacaktır. Besinlerin tüketim miktarı da oldukça önemlidir.

Her problem için ayrı ürüne gerek var mı?

07.02.2020 Ciltteki her problem için ayrı ürün almanın birçok dezavantajı bulunmaktadır. Hem ekonomik açıdan yük oluşturacak hem de ürünlerin birbirine uyum sağlayıp sağlamayacağı belirsizliğini koruyacaktır. Tüm şikayetler için ayrı para vermeye, farklı farklı ürünler kullanmaya gerçekten gerek var mı?

Sigara cildi nasıl yaşlandırıyor?

27.01.2020 Sigaranın sağlığa ve cilde zararları net bir şekilde bilinmektedir. Sigara sağlığı olumsuz etkileyerek hastalıkların daha geç iyileşmesine ve cildin erken yaşlanmasına sebebiyet veriyor. Sigaranın cildi nasıl yaşlandırdığına dair araştırmalar da yapılmaktadır.

Cilde faydalı bitkiler

24.01.2020 Doğada sağlığa ve cilde yararlı birçok bitli bulunmaktadır. Cilde bakım yapan, daha iyi görünüm sağlayan bu bitkiler anti-aging etkiye de sahiptir. Gingseng, papatya, ekinezya, lavanta, biberiye gibi bitkiler faydaları ile bilim insanlarının takdirini toplamış, kendilerine birçok üründe yer bulmuştur.

CİLT BAKIMINIZA "AROMATERAPİ" EKLEYİN!

13.01.2020 Aromaterapi güzel kokudan çok daha fazlasıdır! Aromaterapi cilde ve zihne katkıda bulunmaktadır. Aromaterapi duyguları etkilemektedir. Limon, lavanta gibi bitkiler çeşitli etkilere sahiptir. Cilt bakım ürünleri de aromaterapik kokuya sahip olabilmektedir. Bu da bakımın yanı sıra pozitif duygular da sağlamaktadır.

2020 CİLT BAKIM TRENDLERİ

27.12.2019 Cilt bakımına dair temel kavramlar değişmese de yıllar içinde cilt bakım trendleri farklılık gösterebilmektedir. Her alanda olduğu gibi cilt bakımında da birçok yenilik, değişim yaşanmaktadır. Bunları takip etmek bireyin lehine olacaktır.

YILBAŞI VE CİLT BAKIMI

16.12.2019 Yeni yılla birlikte yeni yıl hedefleri de belirlenmeye başlar. Çoğunlukla, bakımlı bir cilde sahip olmak da istekler arasındandır. Hem yılbaşında hem de yeni yılda bakımlı bir cilde kavuşabilmek için cilt bakımına dikkat edilmelidir.

KIŞ VE ANTI AGING BAKIM

09.12.2019 Yaşın ilerlemesi ile birlikte sıkça rastlanan şikâyetlerden biri de sarkmadır. Sarkmalar bireyin olduğundan yaşlı gözükmesine sebebiyet verebilmektedir. Sarkma, kırışıklık gibi yaşlanma belirtileri genç yaşlarda da meydana gelebilmektedir. Cilt bakımına dikkat ederek yaşlanma belirtilerine karşı önlem alınabilir.

ISIRGAN OTU VE SAÇ BAKIMI

09.12.2019 Saç dökülmesi; stresten, genetik nedenlerden, çevresel faktörlerinden kaynaklamaktadır. Günde ortalama 100 saç kaybolmaktadır. Eğer bundan daha fazla saç kaybediliyorsa önlem alınması gerekebilmektedir. Saçlara bakım yapmak, saç dökülmesine katkıda bulunmak için birçok seçenek bulunmaktadır. Bu alanda sıkça kullanılan içeriklerden biri de ısırgan otudur.

SEBI ALA’DA ANTI AGING BAKIM VE CİLT BEYAZLATMA BİR ARADA!

02.12.2019 Ödüllü, dünya patentli “Hücre Yenileyici Bileşen” içeren Sebi Ala anti aging bakım yapmanın yanı sıra cildin beyazlamasına da yardımcıdır. Sarkma, kırışıklık karşıtı bakım yapan, göz çevresi yüz ve boyun dahil tüm cilde uygulanabilen Sebi Ala aydınlık ve genç bir görünüm de oluşturmaktadır.

ANTİ AGİNG BAKIMA MERHABA!

25.11.2019 Yaş ilerledikçe ciltte çeşitli problemlerin yaşanma olasılığı artmaktadır. Renk tonu eşitsizlikleri, kırışıklıklar ve sarkmalar meydana gelebilmektedir. Hemen her alanda olduğu gibi cilt bakımı alanında da sorun çok fazla büyümeden önlem almak fayda getirecektir. Bu sayede cildin bakımlı görünümü korunabilir.

YATAK YARALARI İÇİN NELER YAPILABİLİR?

22.11.2019 Uzun süre yatakta tedavi olan, tekerlekli sandalye kullanan bireylerin en sık şikayetçi oldukları problemlerden biri de yatak yaraları olarak tabir edilen ciltte yaşanan ağrı ve acı problemidir. Bu sorun kişinin yaşantısını ciddi anlamda olumsuz etkileyebilmektedir. Çözümü için disiplinler arası yaklaşım gerekebilmektedir.

YAŞLANMA VE CİLT RENGİ DEĞİŞİMİ

18.11.2019 Kırışıklıklar, sarkmalar yaşlanmayla birlikte en çok şikayet edilen unsurlar arasında yer almaktadır. Bununla birlikte yaşın ilerlemesiyle ciltte renk değişiklikleri de meydana gelebilmektedir. Cilt rengi; kırmızı, mavi, sarı ve kahverengi renklerinin bileşimi biçiminde görünebilmektedir.

ACAİ ÜZÜMÜNÜN FAYDALARI

15.11.2019 Doğal meyve ve sebzelerin sağlığa birçok yararı bulunmaktadır. Acai üzümü de bulunabilecek en faydalı meyvelerdendir. Amazondaki yağmur ormanlarında bulunan bu meyve antioksidan bakımından oldukça zengin olup yüz yıllarca enerjiyi arttırmak, bağışıklık sistemine güçlendirmek ve sağlığa katkıda bulunmak amacıyla kullanılmıştır. Yapılan araştırmalar acai üzümünün sağlığa birçok yararı olabileceğini göstermektedir.

CİLT BAKIMINDA DEVRİM SEBİ İXİR ACİL BAKIM SPREYİ

13.11.2019 Sebi İxir Acil Cilt Bakım Spreyinde; Sebi İxir Acil Bakım Kremi’nin cilde sağladığı faydalar, Sebi Su Hücre Yenileyici Toniğin kullanım kolaylığı buluşuyor. Saçlı deri dahil tüm cilde uygulanabilen Sebi İxir Acil Bakım sprey formatıyla geniş cilt yüzeylerine de bakım yapmaktadır.

B5 VİTAMİNİN CİLDE FAYDALARI

08.11.2019 B5 Vitamini cilt bakımında sıkça kullanılmaktadır. Özellikle cildin yorulduğu, yıprandığı kimyasal peeling benzeri uygulamalardan sonra cilde bakım yapmanın ve cildi beslemenin önemi artmaktadır. Bu amaçla kullanılan ürünlerde B5 vitamini bulunmaktadır. B5 vitamini cildin su kaybını önlemektedir.

DAHA BAKIMLI KAŞLAR İÇİN NELER YAPMALIYIZ?

07.11.2019 Cilde ve saçlara özen gösterilirken kaşlar da unutulmamalıdır. Kaşlar; yüzün görünümünü, genel algıyı da doğrudan etkileme potansiyeline sahiptir. Kaş bakımına dikkat edilerek istenilen görünüm yakalanabilir.

YAŞLILIK LEKELERİ NASIL GİDERİLİR?

01.11.2019 Yaşlılık lekeleri; ciltte kahverengi, siyah noktalar şeklinde veya farklı boyutlarda meydana gelebilmektedir. Çoğunlukla yüz, omuzlar, kollar gibi güneşe bolca maruz kalan bölgelerde yaşlılık lekeleri bulunmaktadır. Yaşlılık lekeleri genellikle 50 yaş üstü bireylerde oluşmaktadır. Zaman zaman genç bireylerde de bu lekelerden şikayet edebilmektedir.

CİLDİNİZ HASSAS MI ? NASIL ANLARSINIZ ?

28.10.2019 Cilt bakım ürünlerinden istenilen sonucu alabilmek için cilt tipine uygun ürün tercih edilmelidir. Bireyin cilt tipinin nasıl olduğunun bilincinde olması son derece önemlidir. Hassas ciltlere sahip bireylerin ürün seçiminde daha dikkatli olmaları gerekmektedir. Paraben, alkol, kimyasal içeren ürünler ciltte çeşitli problemlere sebebiyet verebilmektedir.

HAMİLELİKTE BESLENME VE CİLT BAKIMI

25.10.2019 Hamilelikte çeşitli cilt problemleri ortaya çıkabilmektedir. Akne hamilelik döneminde en çok şikâyet edilen problemler arasında yer almaktadır. Gebelik döneminde cilt bakımı ve tüketilen besinler konusunda seçici ve bilinçli olunması gerekmektedir.

LEKE AÇMADA DEVRİM: 50 SPF LEKE KREMİ!

20.10.2019 Güneşin zararlı ışınları ciltte lekelere, erken yaşlanma belirtilerine sebebiyet verebilmektedir. Güneş lekelerinden, erken yaşlanma belirtilerinden ve çeşitli cilt problemlerinden korunmak için güneş koruyucu kullanılmalıdır. Sebi İxir Leke Kremi içerdiği ödüllü, dünya patentli “Hücre Yenileyici Bileşen” ile ciltteki lekeleri gidermeye katkıda bulunmakta, içerdiği 50 faktör güneş korumasıyla da cildi güneşin olumsuz etkilerine karşı korumaktadır.

YÜZ TEMİZLEME JELLERİNİN RİSKLERİ!

18.10.2019 Cilt temizliğinde kullanılan yüz temizleme jellerinin dikkatli seçilmesi gerekmektedir. Tercih edilecek ürünün cilt tipine uygun olmasına, alkol içermemesine dikkat edilmelidir. Temizleme jeli kullanıldıktan sonra yüzde rahatsız edici bir gerginlik hissi oluşmaması gereklidir. Cildin bariyer tabakasına zarar veren ürünler çeşitli problemlere davetiye çıkaracaktır.

ERGENLİK DÖNEMİNDEKİ CİLT PROBLEMLERİ

13.10.2019 Ergenlik sürecinde birçok cilt problemi yaşanabilmektedir. Özellikle akneler en sık şikâyet edilen sorunlar arasında yer almaktadır. Hormonal değişimler cilt üzerinde de etkiye sahiptir. Hormonal düzensizlik ve vücudun buna karşı çok hassas olması akne ile sonuçlanmaktadır. Akneler çoğunlukla yanaklarda ve alında çıkmaktadır.

CİLT NEDEN SU TOPLAR?

11.10.2019 Zaman zaman ciltte içi su dolu kabarcıklar gözlemlenebilir. Çoğunlukla yuvarlak şeklinde oluşan bu problem can yakıcı olabilmektedir. Su toplanması tek bir baloncuk biçiminde meydana gelebildiği gibi kümeler halinde de bulunabilir. Mümkünse, oluşan kabarcığı patlatmamak yararlıdır.

SAÇ DERİSİ KURULUĞU NEDEN OLUŞUR ?

06.10.2019 Saç derisi kuruluğu oldukça yaygın bir problemdir. Özellikle soğuk havalarda saçlarda ve saç derisinde nem kaybı yaşanabilmektedir. Saç derisinde kuruluk sorunu varsa bu durum kışın gelmesiyle daha da ilerleyebilmektedir. Saç derisindeki kuruluk birçok soruna yol açabilmektedir.

UÇUCU YAĞLAR VE PORTAKAL YAĞININ SELÜLİTE ETKİSİ

04.10.2019 Sağlığa faydalı, besleyici meyvelerle ilgili sıklıkla bir şeyler görüyor ve okuyoruz. Bununla birlikte eskiden beri sıkça tüketilen meyvelerin ve bitkilerin yağlarının, vücudumuz için birçok faydası bulunmaktadır.

SUSAM YAĞININ CİLDE FAYDALARI

29.09.2019 Susam yağı; saç ve cilt sağlığına katkıda bulunuyor, kemikleri güçlendiriyor. Kalp sağlığına da faydalı susam yağı anksiyete ve depresyonu kontrol etmeye de yardım ediyor. Sindirim sistemine de yararlı bitkisel yağın birçok faydası bulunmakta.

CİLT BAKIMINDA BÖLGESEL TEDAVİLER

27.09.2019 Birçok birey cildindeki belirli probleme odaklanarak sadece o sorundan kurtulmak istemektedir. Oysa cilt bakımı sadece tek bir soruna odaklanamayacak kadar kapsamlıdır. Sadece belirtilen sorundan kurtulmak yetmez, cildin genel anlamda da bakımlı olması gerekir. Cilt bakımına dikkat edilmediğinde çeşitli sorunlara zemin hazırlanmış olacaktır. Sebi Simyacı ürünleri tek üründen birden fazla bakım yaparak tüm cildin bakımının gerçekleşmesine katkıda bulunuyor!

KREMLERİN İÇERİKLERİ NE DERECE ETKİ EDİYOR?

23.09.2019 Paraben, vazelin veya parafinle kurulu ürünlerin hiçbiri etken maddeyi cilde aktaramamaktadır. Bu maddeler çoğunlukla ticari kaygılarla ürünlere eklenmektedir.

SEBİ PHARMA ÜRÜNLERİ ETKİLİ TEDAVİYİ UYGUN FİYATA SUNUYOR!

20.09.2019 Cilt bakımının önemi bilinse de zaman zaman yoğunluktan veya harcama yapılmak istenmediğinden cilt bakım ürünleri kullanılmayabilmektedir. Bununla birlikte her alanda olduğu gibi dermokozmetik ürünlerin kullanımında da öncelikle tedbir almak faydalıdır. Zamanında bakım yapılması birçok sorunun önüne geçebileceği gibi tasarruf da sağlayacaktır. Tamamen yerli bir firma olan Sebi Pharma, dolar kurundan etkilenmeden ödüllü, dünya patentli ürünülerini kullanıcılarıyla buluşturuyor.

EYLÜL VE CİLT BAKIMI

16.09.2019 Cilt bakımındaki ihtiyaçlar mevsimsel olarak değişebilmektedir. Cildin çevresel faktörlerden kolayca etkilenmesi de bu bilgiyi desteklemektedir. Bunun yanı sıra güneş korunması dört mevsim önemini korumaktadır.

EL VE AYAK BAKIMI İÇİN İPUÇLARI

13.09.2019 Cilt bakımı denildiğinde akla ilk olarak yüz gelir. Bununla birlikte vücudu bir bütün olarak düşünmek ve bakımına dikkat etmek fayda sağlayacaktır. Bölgesel çözümler kısa vadeli sonuçlar getirecektir. Özellikle eller sürekli göz önündedir, iletişimi desteklemek için sık sık kullanılır. Ayak bakımı da kişinin kendini iyi hissedebilmesi açısından önem taşımaktadır.

SONBAHARDA SAÇ DÖKÜLMESİ NEDEN FAZLALAŞIR?

09.09.2019 Sonbaharda saç dökülmesi yaşanabilir. Yaz boyunca; yoğun güneş ışığına, tuzlu suya, havuz kimyasallarına maruz kalan saç kendini yenilemeye ihtiyaç duymaktadır. Yaşanan dökülme belirli bir aşamaya kadar doğaldır belirli önlemler almak yararlı olacaktır.

LİKEN PLANUS NEDİR ?

06.09.2019 Liken planus kaşıntıya, çok kenarlı pembe ve mor lekelere neden olan bir cilt problemidir. Çoğunlukla kollarda ve bacaklarda meydana gelir. Vücudun diğer bölgeleri de bundan etkilenebilmektedir. Ağız, tırnaklar, saç derisi de etkilenen organlar arasında yer almaktadır.

CİLT TİPİ NEDEN DEĞİŞİR?

02.09.2019 Cilt tipleri birçok faktörden etkilenmektedir. Beslenme, yaşam tarzı, çevre, genetik faktörler bu değişkenler arasında yer almaktadır. Bu unsurlardaki değişimler cilt tipini de etkileyebilmektedir. Cilt tipinin sürekli aynı kalacağı düşünülmemelidir. Özellikle mevsimsel değişikliklerde ciltte birçok farklılık oluşabilmektedir.

STRESİN SAĞLIĞA ZARARLARI

30.08.2019 Çok sayıda birey stresten yakınmaktadır. Stres birçok sağlık sorununu tetiklemekte ve kişiyi olumsuz etkilemektedir. Stresin verdiği zararlar çeşitli şekillerde ortaya çıkmaktadır.

CİLT TEMİZLİĞİ VE SİVİLCE KARŞITI BAKIM

26.08.2019 En sık karşılaşılan cilt problemlerinden biri de akneler ve sivilcelerdir. Birçok birey bu sorunun gitmediğinden veya yeniden tekrar ettiğinden yakınmaktadır. Akne, sivilce karşıtı bakım için cilt temizliği önem taşımaktadır.

SAÇ DÖKÜLMESİNİ ENGELLEYEN FAKTÖRLER

23.08.2019 Saçlardaki kuruluğu gidermek, saçları yumuşatmak ve saçları şekillendirmek için saç bakım ürünü kullanımın birçok faydası bulunmaktadır. Saçların birçok çevresel faktörden etkilenmesi ve yıpranması saç bakım ürünlere duyulan ihtiyacı da arttırmıştır.

SEDEF VE EGZAMA HASTALIKLARI NEDEN OLUŞUR?

19.08.2019 Bir cilt hastalığı olan sedefin değişik biçimleri vardır. En yaygın görülen hali plak tipi sedeftir. Plak tipi sedef; kırmızı zemin üzerinde beyaz pullarla kendisini gösterir. Egzama hastalığı çoğunlukla alerji nedeniyle oluşur. Stres, duygusal problemler de egzamaya neden olabilmektedir. Bu iki cilt hastalığını inceleyelim;

CİLTTEKİ PİGMENTASYON EŞİTSİZLİĞİ

16.08.2019 Kırışıklıklar, sarkmalar yaşlanmayla birlikte en çok şikayet edilen unsurlar arasında yer almaktadır. Bununla birlikte yaşın ilerlemesiyle ciltte renk değişiklikleri de meydana gelebilmektedir. Cilt rengi; kırmızı, mavi, sarı ve kahverengi renklerinin bileşimi biçiminde görünebilmektedir.

SORULARLA SEBI SIMYACI ÜRÜNLERI

12.08.2019 Ödüllü, dünya patentli “Hücre Yenileyici Bileşen” içeren Sebi Simyacı ürünleri kullanıcıların beğenisini toplamaktadır. Sebi Simyacı’yı sosyal medyada takip ederek ürünler ve firma ile ilgili sorulara doyurucu yanıtlar alabilmek mümkündür.

DİŞLER NEDEN SARARIR?

09.08.2019 Birçok birey dişlerinin sarı renkte olmasından şikayetçidir. Dişlerin sararması çoğunlukla sağlık problemlerinin işareti değildir. Bununla birlikte, oluşan görünüm rahatsız edici olabilmektedir. Daha sağlıklı dişler için dikkat edilmesi gereken birçok faktör bulunmaktadır.

CILTTEKI KARARMALAR NEDEN OLUŞUR?

05.08.2019 Ağda, epilasyon sonrası koltuk altı ve genital bölgede kararma meydana gelebilmektedir. Yaş ve cinsiyet ayırt etmeksizin herkes bu sorunu yaşayabilmektedir. Kullanılan deodorantlar da renk tonu farklılıklarına yol açabilmektedir.

ÇAY AĞACI VE BIBERİYE YAĞI AKNEYE KARŞI ETKİLİ

02.08.2019 Çay ağacı yağı; cilt sorunlarını gidermede, solunum yollarıyla ilgili rahatsızlıkların, bulaşıcı hastalıkların tedavi edilmesinde kullanılmaktadır. Antibakteriyel özelliğe sahip çay ağacı yağı akne problemine karşı çok etkilidir. Biberiye yağı akne sorunun yanı sıra egzama, dermatit gibi sorunların giderilmesinde etkilidir.

YAZIN YAPILAN CILT BAKIMI HATALARI!

29.07.2019 Yaz mevsimi birçok birey için “tatil” anlamına gelmektedir. Yazın cilt bakımı alanında yapılan hatalar ise cilt kuruluğu, güneş yanıkları gibi birçok probleme neden olabilmektedir. Özellikle güneşin zararlı ışınlarına karşı önlem alınmaması risk taşımaktadır.

GÜZELLIĞINIZ YÜZÜMÜZE YANSIDI!

22.07.2019 Ödüllü, dünya patentli “Hücre Yenileyici Bileşen” içeren Sebi Ala Cilt Beyazlatıcı Anti Aging Krem yeni ambalajıyla Sebi Simyacı kullanıcılarıyla buluşuyor! Sebi Ala yeni görünümüyle cilt beyazlatıcı ve nemlendirici bakım yapmaya devam edecek.

GÖZENEKLERİN TIKANMASINI ÖNLEMEK İÇİN İPUÇLARI

19.07.2019 Birçok birey gençlik dönemi geride kaldığında akne ve sivilce oluşmayacağını düşünmektedir. Bu beklenti her zaman gerçekleşmemektedir. İleri yaşlarda da akne, sivilce ve gözenek sorunu meydana gelebilmektedir.

CİLT TONU EŞİTSİZLİĞİ NEDİR ?

15.07.2019 En sık şikâyet edilen cilt problemleri arasında cilt lekeleri vardır. Sıkça karşılaşın bir diğer problem de cilt tonu eşitsizliğidir. Beslenme alışkanlıkları, hormonal değişimler cilt tonu eşitsizliklerine sebebiyet verebilmektedir.

SELÜLİT NEDİR VE NASIL GİDERİLİR?

12.07.2019 Sıkça şikayet edilen problemlerden biri de selülittir. Selülitlere birçok faktör neden olabilmektedir. Selülit çoğunlukla üç aşamada incelemektedir. Birinci seviyede belirtileri kolayca gözlemlemek mümkün değildir. Mikroskopla inceleme yapılması gereklidir. İkinci aşamada ise durum daha da ilerlemiştir, anatomik değişimler söz konusudur. Üçüncü seviyede ise selülit gözle görünecek aşamaya gelmiştir.

SAÇ GÜÇLENDİRİCİ AKTİFLER

07.07.2019 Çevresel koşullar, genetik faktörler, yaşın ilerlemesi saçlarda çeşitli problemler meydana getirebilmektedir. En sık karşılaşılan sorunlar arasında saç dökülmesi, kırılmalar ve cansız görünüm yer almaktadır. Saç bakım ürünleri ile hem saçlara bakım yapmak hem de saçların görünümüne katkıda bulunmak mümkündür. Arginine ve niacinamide saç bakım ürünlerinde kullanılan içerikler arasında yer almaktadır.

YAZIN CİLDİNİZİ YETERİ KADAR NEMLENDİRİYOR MUSUNUZ?

05.07.2019 Cilt bakımına dikkat edilmediğinde veya belirli kısımlar atlandığında cilt tepki verecektir. Cilt nemlendirilmediğinde birçok sorun ortaya çıkabilecek veya mevcut problemler ilerleyebilecektir. Kuruluk, solgun görünüm cildin yeteri kadar nemlendirilmediğinin işaretleri arasında yer almaktadır.

CİLDİNİZDE PROBLEMLER OLUŞMADAN ÖNCE BAKIMA BAŞLAYIN

27.06.2019 Herkes bakımlı bir cilde sahip olmak ister. Cilt bakımı denildiğinde leke giderici, yaşlanma karşıtı, sivilce karşıtı bakım gibi alanlar akla gelmektedir. Tüm bu kavramların ortak noktası ise sorun ortaya çıktıktan sonra bir şeyler yapılmak istenmesidir. Oysa henüz hiçbir sorun yokken bakıma başlamak avantaj sağlayacaktır.

KULLANDIĞINIZ ÜRÜNDEN DAHA FAZLA VERİM ALIN!

24.06.2019 Hemen herkes cildi için en uygun ürünü seçmek istemektedir. Detaylıca yapılan araştırmaların sonucunda gerçekten iyi ürünler bulunabilmektedir. İyi ürün seçmek kadar tercih edilen üründen daha fazla verim almak da önemlidir. Bunun için cilt temizliğine dikkat etmek oldukça iyi bir yöntemdir. Cilt yüzeyinde biriken kir ve makyaj kalıntıları kullanılan ürünün deriye nüfuz etmesini güçleştirebilmektedir.

ZAYIFLIK MI İDEAL KİLO MU?

21.06.2019 Fazla kilolar sıkça yakınılan problemlerdendir. Kilo vermek için çokça yöntem deneniyor ve araştırılıyor. Zayıflamak için kullanılan çeşitli ürünler çok ciddi sağlık sorunlarına yol açabilmektedir. Sibutramine de zayıflama amacı ile kullanılmaktaydı. Bu maddeyi içeren zayıflama hapları kalp problemlerine yol açabilme potansiyelleri nedeniyle FDA tarafından yasaklanmıştır.

SAÇ BAKIMINDA ISIRGAN OTUNUN FAYDALARI

17.06.2019 Saç dökülmesi; stresten, genetik nedenlerden, çevresel faktörlerinden kaynaklamaktadır. Günde ortalama 100 saç kaybolmaktadır. Eğer bundan daha fazla saç kaybediliyorsa önlem alınması gerekebilmektedir. Saçlara bakım yapmak, saç dökülmesine katkıda bulunmak için birçok seçenek bulunmaktadır. Bu alanda sıkça kullanılan içeriklerden biri de ısırgan otudur.

BİKİNİ BÖLGESİ KARARMALARI NASIL GİDERİLİR

17.05.2019

ANTI AGING BAKIMDA ELLER UNUTULMAMALI!

13.05.2019 Yaşlanma belirtileri denildiğinde çoğunlukla akla göz çevresi yüz ve boyun gelmektedir. Daha genç bir görünüme sahip olmak için bu bölgelerde oluşan yaşlanma işaretleri ile mücadele edilir. Anti aging bakımı bu şekilde sınırlamak istenilen sonucun alınmasını güçleştirebilmektedir.

SEBI PHARMA’DAN EZBER BOZAN FORMÜLLER

10.05.2019 Ödüllü, dünya patentli “Hücre Yenileyici Bileşen” içeren Sebi Su benzersiz formülü ile hem cildi temizliyor, tüm Sebi Simyacı ürünlerinden alınacak faydayı arttırıyor. Ürün özellikle yağlı cilt bakımında önemli yere sahip.

SİVİLCE VE SİYAH NOKTA KREMİ

06.05.2019 Yağlı ciltlerde sivilce, akne şikayeti ile birlikte sıkça siyah nokta problemi de oluşur. Bu nedenle ayrı ayrı ürün araştırmak yerine sivilce ve siyah nokta kremi şeklinde araştırılabilmektedir. Yaş, güneş yanıkları, hormonal değişimler gibi çeşitli unsurlara bağlı olarak siyah noktalar meydana gelebilmektedir. Sivilce ve siyah nokta kremi isteniyorsa Sebi İxir Yağlı Pürüzlü Lekeli Kremi mutlaka incelenmelidir.

ÇOK AMAÇLI ÜRÜN, MAKUL FIYAT, DÜNYA PATENTLI FORMÜL!

03.05.2019 Ödüllü, dünya patentli “Hücre Yenileyici Bileşen” içeren Sebi Simyacı ürünleri aynı anda birden fazla alanda bakım yapıyor, çok sayıda ürün alma ihtiyacından kurtarıyor! Tedavi edici ürünler kullanım konforunun yanı sıra ekonomi de sağlıyor. Sebi Simyacı, kullanıcıları çok sayıda ürün alma maliyetinden ve zahmetinden alıkoymaktadır.

İSTENİLEN CİLDE KAVUŞMAK

29.04.2019 Cilt bakım ürünleri seçilirken en çok öncelik verilen konulardan biri de istenilen sonuca ne kadar sürede ulaşılacağıdır. Bu nedenle çok sert ürünler tercih edilebilmekte veya kullanım talimatları göz ardı edilebilmektedir. Bunun sonucunda çeşitli sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Cilt bakımına dikkat etmek ve seçilen ürünü belirtildiği şekilde kullanmak faydada bulunacaktır.

SAW PALMETTO NEDIR?

22.04.2019 Saç dökülmesi ve incelmesi hem erkeklerde hem de kadınlarda gözlemlenebilmektedir. Saç dökülmesine neden olan birçok faktör bulunmaktadır. Bu nedenler arasında yaşın ilerlemesi, hormonal değişimler ve çevre kirliliği gibi birçok unsur bulunmaktadır. Saw palmetto ekstraktı da daha güçlü ve canlı saçlar için kullanılmaktadır.

BİKİNİ BÖLGESİ BEYAZLATMA

19.04.2019 Sir, ağda, epilasyon gibi nedenlere bağlı olarak bikini bölgesinde kararma oluşabilmektedir. Bikini bölgesi beyazlatma ile bu bölgede oluşan lekelerden ve kararmalardan kurtulmak mümkündür.

KOLTUK ALTI KARARMASI İÇİN KREM

15.04.2019 Ciltte sıkça şikayet edilen sorunlardan biri de koltuk altı kararmasıdır. Bu nedenle birçok birey koltuk altı kararması için ilaç araştırmaktadır. Koltuk altında oluşan kararmaların birçok nedeni bulunmaktadır. Epilasyon, kullanılan deodorantlar, kıyafetler koltuk altı kararması için ilaç ihtiyacını oluşturabilmektedir.

AKNE VE SIVILCELER NEDEN GITMEZ?

12.04.2019 Akne veya sivilce sorunu yaşayanlar sıkça bu şikayetlerin inatçılığından yakınır. Birçok yöntem deneyip sonuç alamayan veya geçici olarak sivilcelerinden kurtulan çok sayıda birey bulunmaktadır. Akne ve sivilcelerin inatçı olmasını sağlayan birçok neden mevcuttur.

MELAZMA NEDIR?

08.04.2019 Melazma oldukça yaygın bir cilt problemidir. Melazma koyu renkli lekelere sebebiyet verebilmektedir. Melazma gebelikte yaşandığında ise doğum lekesi de denebilmektedir. Melazma kadınlarda daha sık görülse de erkeklerde de oluşabilmektedir.

SAÇ BAKIMINIZ İÇİN ARGININE VE NIACINAMIDE!

05.04.2019 Çevresel koşullar, genetik faktörler, yaşın ilerlemesi saçlarda çeşitli problemler meydana getirebilmektedir. En sık karşılaşılan sorunlar arasında saç dökülmesi, kırılmalar ve cansız görünüm yer almaktadır. Saç bakım ürünleri ile hem saçlara bakım yapmak hem de saçların görünümüne katkıda bulunmak mümkündür. Arginine ve niacinamide saç bakım ürünlerinde kullanılan içerikler arasında yer almaktadır.

SEBİ SİMYACI’DAKİ ÜRÜNLERİN FARKI

01.04.2019 Ödüllü, Dünya Patentli “Hücre Yenileyici Bileşen” içeren Sebi Simyacı ürünleri kullanıcıların beğenisini toplamaktadır. Sebi Simyacı’yı sosyal medyada takip ederek ürünler ve firma ile ilgili sorulara doyurucu yanıtlar alabilmek mümkündür.

CİLDİNİZ NEDEN YORGUN GÖRÜNÜR?

29.03.2019 Ciltteki yorgun görünümün birçok nedeni bulunmaktadır. Yaşın ilerlemesi, çevresel faktörler yorgun görünüme sebebiyet verebilmektedir. Cilt bakımına dikkat edilmesi genç ve canlı görünümün yakalanmasına katkıda bulunacaktır.

OMEGA-3 YAĞ ASITLERININ CILDINIZE OLAN FAYDALARI

25.03.2019 Cildimizin sağlıklı ve istediğimiz görüntüde olması için yapmamız gereken birçok şey var. Öncelikle cildin hem içeriden hem dışarıdan beslenen bir organ olduğu unutulmamalıdır. Bu da tükettiğimiz besinlerin ve cildimize dışarıdan uyguladığımız kremlerin etkisi olduğu anlamına geliyor. Omega-3 yağ asitleri içeren besinler cilde iyi gelmektedir.

KREMLERDEKI DOĞAL MADDE ÖNEMI

22.03.2019 Cilt bakım kremleri cildi daha iyi hale getirmek için kullanılsa da zaman zaman doğal olmayan ürünlerin tercih edilmesi olumsuz sonuçlar yaratabilmektedir. Vazelin, paraben, alkol ve silikon(petrol türevli) içeren ürünler, içlerindeki mevcut etken maddelerin cilde nüfuz etmesine engel olmaktadır. Sebi Simyacı ürünlerinin başarısının bir sırrı da bu tür maddeleri içermediği için etken maddesini cilde çok iyi iletebilmesidir.

PARABEN İÇERMEYEN KREMLER NELERDİR VE NE İŞE YARARLAR?

19.03.2019 Kozmetik sektöründe ısrarla vurgulanan “doğal” ibaresi gerçekte ne ifade ediyor hiç düşündünüz mü? Peki kullandığınız ürünlerin ne kadar yapay olduğu konusunda bir fikriniz var mı? Bu yazımızda sizi doğal olduğunu sanarken dört bir yanımızı sarmalamış olan kimyasallar hakkında bilgilendireceğiz.

DOĞUM KONTROL HAPI CİLT LEKELERİNİ NASIL ETKİLER?

14.03.2019 Kadınların gebeliği önlemek amacıyla kullandıkları doğum kontrol hapları en sık kullanılan doğum kontrol yöntemidir. Daha çok güneş ışınlarının etkisine bağlı olduğu sanılan cilt lekelerinin temel sebeplerinden biri de bilinçsizce tüketilen doğum kontrol hapları olarak gösteriliyor. Peki, bu hapların dezavantajlarını ve özellikle cildimiz üzerindeki yan etkilerini yeterince biliyor muyuz?

BAHAR AYINDA SAÇ DÖKÜLMESİ ARTAR MI?

11.03.2019 Özellikle bahar aylarında artan saç dökülmeleri birçok kişi için korkutucudur. Peki, bahar ayında saç dökülmesi neden artar ve çözüm yolları nelerdir?

YÜZ KONTÜRLEME VE AYDINLATMASI NEDİR? NASIL YAPILIR?

07.03.2019 Sadece profesyonel makyaj yapanların marifetiymiş gibi görünse de doğru tekniklerle günlük hayatınızda kontürleme ve aydınlatmaları kolaylıkla yapabilirsiniz.

CİLT YAŞLANMASINA KARŞI ÜRÜNLER NE ZAMAN KULLANILMALI?

04.03.2019 Yaşımız ilerledikçe cildimizde görmeye başladığımız yaşlılık belirtileri, kabullenmek istemesek de oldukça moral bozucu olabiliyor. Peki, bu ürünleri ne zamandan itibaren kullanmanız gerektiğini biliyor musunuz?

GÜNEŞ LEKELERİNE ÇÖZÜMLER

28.02.2019 Güneş ışınlarının cildiniz üzerindeki zararlı etkileri hakkında yeterince bilginiz var mı? Güneşin zararlı etkilerini ve güneş lekeleri için çözüm yollarını sizin için araştırdık…

KREMLERİNİZİN TÜPLERİNE DİKKAT EDİYOR MUSUNUZ?

25.02.2019 Cildimizin ihtiyaçları doğrultusunda ciddi bütçeler ayırarak çeşitli kremler ve bakım ürünleri satın alıyoruz. Peki bu ürünlerin konulduğu tüplere hiç dikkat ediyor muyuz?

BB ve CC KREMLER ARASINDAKİ FARK NEDİR?

21.02.2019 BB ve CC kremlerin içerikleri hakkında yeterince bilgi sahibi miyiz? Hadi BB ve CC kremleri yakından inceleyerek, ne işe yaradıklarından ve aralarındaki farklardan bahsedelim…

GÖZ ÇEVRESİ BAKIMI NASIL YAPILMALI?

18.02.2019 Göz çevremize gereken özeni gösteriyor muyuz? Doğru göz çevresi bakımı nasıl yapılmalı? Göz çevresi bakımında dikkat edilecekler ve doğru bakım uygulamaları için sizi yazımıza davet ediyoruz…

SEVGİLİLER GÜNÜ MAKYAJI NASIL OLMALI?

14.02.2019 Çiftler için diğer günlerden farklı ve çok özel bir gün olan Sevgililer Günü için planlarınızı yaptınız, nerede yemek yiyeceğiniz, ne giyeceğiniz hazır. Peki ya makyajınız? Makyajınıza henüz karar vermediyseniz size birkaç önerimiz var.

SEVGİLİLER GÜNÜ HEDİYE ÖNERİLERİ

11.02.2019 14 Şubat sevgililer günü için sunulan hediye seçeneklerinin fazlalığı kafa karıştırıcı hale gelebiliyor. Peki, siz sevgilinize ne hediye edeceğinize karar verdiniz mi?

CİLT TEMİZLİĞİ TÜYOLARI

07.02.2019 Cilt temizliği neden önemlidir? Doğru cilt temizliği nasıl yapılır? İşte doğru bir cilt temizliğinin ipuçları…

YAĞLI SAÇ İÇİN BAKIM ÖNERİLERİ

04.02.2019 Yağlı saç tipine sahip olduğunuzu saç diplerinizin yağlı görünümde olmasından, saçınızın ağırlığından ve genel olarak saçlarınızdaki hacimsizlikten fark etmeniz mümkündür. Peki, saçlar neden yağlanır?

AKNE VE YAĞ BEZESİ NEDEN OLUR? NASIL ÖNLENİR?

31.01.2019 akne ve yağ bezesi nedir? Nasıl önlenir? Akne ve yağ bezesinin tedavisi nasıl yapılır? Şimdi bu rahatsızlıkları tek tek ele alarak, sebeplerini ve tedavilerini açıklayalım…

MAKYAJSIZ DA SAĞLIKLI GÖRÜNEN BİR CİLT İÇİN ÖNERİLER

28.01.2019 Biraz dikkat ve özveri ile en az makyajlı haliniz kadar sağlıklı ve ışıldayan bir cilde sahip olmanız hayal değil. Peki, ama nasıl?

YÜZDEKİ ŞİŞLİKLERDEN KURTULMA

24.01.2019 Yüzümüzde ve özellikle de gözlerimizin altında oluşan şişkinlik ve torbalanmalar, yaşam kalitemizi olumsuz etkileyen durumlar arasındadır.

CİLTTEKİ YAĞ VE NEM DENGESİZLİĞİ NASIL DÜZELTİLİR?

21.01.2019

CİLDE FAYDALI BİTKİLER NELERDİR?

19.01.2019

KIŞ MEVSİMİNİN KABUSU KURU CİLT İÇİN BAKIM ÖNERİLERİ

19.01.2019

YENİ YIL DİLEĞİNİZ: YENİ BİR SİZ!

19.01.2019

YILBAŞINDA DOĞRU KOMBİN NASIL YAPILIR?

19.01.2019

HASSAS CİLT İLE DERMATİTLİ CİLT ARASINDAKİ FARK

19.01.2019

YILBAŞI MAKYAJI NASIL OLMALI?

26.10.2016 Koskoca bir yılı geride bıraktınız, yeni bir yılın başlangıcına sıra geldi. Bu özel günde keyifli bir başlangıç yaparak yılsonuna dek hatırlayacağınız güzel bir anınız olsun istiyorsunuz.

EN İYİ CİLT BAKIM RUTİNİ NASIL OLUŞTURULUR?

26.10.2016 İyi bir cilt bakım rutini, sağlıklı bir cilt için olmazsa olmazdır. Aynı zamanda erken yaşlanmanın önüne geçmek için de uygulanan cilt bakım rutinini oluşturmak, göz korkutucu görünse de doğru bir uygulamayla..

CİLTTEKİ ÇİLLERE NASIL ÖNLEM ALINMALI?

26.10.2016 Yüzde oluşan çiller çoğu zaman doğuştan olsa da cilt yaşlandıkça ve yenilenme özelliğini kaybettikçe ciltte lekeler şeklinde çil oluşumu da gözlemlenebilmektedir.

YILBAŞI HEDİYE ÖNERİLERİ

24.10.2016 Yılbaşı yaklaşırken her yer yeni yıl ruhuna bürünmeye başladı! Yeni yıla az kala sevdiklerinize, arkadaşlarınıza ve ailelerinize ne hediye alacağınızı düşünüyorsanız, bu yazıyı okumaya mutlaka devam etmelisiniz.

30 YAŞ SONRASI CİLDE IŞILTI KAZANDIRMANIN YOLLARI

24.10.2016 Belirli bir yaştan sonra cilt ışıltısını kaybetmeye başlar. Bu sebeple gerek beslenme şekli olsun gerek kullanılan bakım ürünleri olsun cildin ışıltısının dıştan desteklenmesi gerekmektedir.

SİGARANIN CİLDE ZARARLARI

24.10.2016 Sigaranın insan sağlığına olan zararları saymakla bitmez. Bu zararların arasında bireyleri en çok etkileyen yönlerden biri cilt sağlığıdır.
MARKALARIMIZ
Sebi Ala Sebi İxir Sebi Pharma Sebi Simyacı Sebi Su
Bizi Arayın 0850 259 61 98 Whatsapp Destek Soru & Cevap