100 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerde Ücretsiz Kargo

KADIN & SAĞLIK

GÖZ ÇEVRESİ BAKIMI NASIL YAPILMALI?

 •  18.02.2019
 •  Sebi Simyacı

Cilt sağlığımızı ele veren en önemli noktalardan olan göz çevremiz, özel bir bakımı hak eder. Cildimizin diğer kısımlarına göre çok daha hassas olan bu bölge, aynı zamanda yaşımızın da göstergesidir. Peki, göz çevremize gereken özeni gösteriyor muyuz? Doğru göz çevresi bakımı nasıl yapılmalı? Göz çevresi bakımında dikkat edilecekler ve doğru bakım uygulamaları için sizi yazımıza davet ediyoruz…

Detay

SEVGİLİLER GÜNÜ HEDİYE ÖNERİLERİ

 •  11.02.2019
 •  Sebi Simyacı

14 Şubat yaklaşırken çiftleri en çok düşündüren konulardan biri de sevgiliye alınacak hediyedir. Her sene farklı alternatiflerin popüler olduğu 14 Şubat sevgililer günü için sunulan hediye seçeneklerinin fazlalığı kafa karıştırıcı hale gelebiliyor. Peki, siz sevgilinize ne hediye edeceğinize karar verdiniz mi?

Detay

SEVGİLİLER GÜNÜ MAKYAJI NASIL OLMALI?

 •  14.02.2019
 •  Sebi Simyacı

Yılda bir defa kutlanan günler arasında çiftler için en önemli günlerden biri de 14 Şubat Sevgililer Günü’dür. Bu özel günde unutulmaz hatıralar biriktirmek ve birlikteliğinizi taçlandırmak adına planlarınızı günler öncesinden yaptınız. Nereye gidilecek, ne yapılacak, ne giyilecek… Hepsi tamamlandı. Peki makyajınıza karar verdiniz mi? Bu özel güne yakışır bir makyaj stili için size önereceğimiz uygulamalara göz atmanızda fayda var. Hadi hemen başlayalım:

Detay

CİLT TEMİZLİĞİ TÜYOLARI

 •  7.02.2019
 •  Sebi Simyacı

Sağlıklı bir bedenin göstergelerinden biri temiz ve ışıl ışıl bir cilttir. Yaşam ve vücut kalitemizi yansıtan önemli ayrıntılardan olan cilt temizliğimizde son derece titiz davranmamız gerekiyor. Peki, cilt temizliği neden önemlidir? Doğru cilt temizliği nasıl yapılır? İşte doğru bir cilt temizliğinin ipuçları…

Detay

YAĞLI SAÇ İÇİN BAKIM ÖNERİLERİ

 •  4.02.2019
 •  Sebi Simyacı

Diğer saç tiplerine kıyasla daha fazla bakım isteyen bu saç tipine sahipseniz sağlıklı görünmeleri için daha çok özen göstermelisiniz. Peki, yağlı saçlara nasıl bakım yapılmalı? Yağlı saçlar için bakım önerilerimizi sıralamadan önce yağlı saçlar hakkında biraz detay verelim: Yağlı saç tipine sahip olduğunuzu saç diplerinizin yağlı görünümde olmasından, saçınızın ağırlığından ve genel olarak saçlarınızdaki hacimsizlikten fark etmeniz mümkündür. Peki, saçlar neden yağlanır?

Detay

AKNE VE YAĞ BEZESİ NEDEN OLUR? NASIL ÖNLENİR?

 •  31.01.2019
 •  Sebi Simyacı

Ciltte oluşan akneler ve yağ bezeleri hem sağlık hem de estetik açısından bireyleri kötü etkilemektedir. Birçok kişide görülebilen bu deri rahatsızlıkları doğru yöntemler uygulandığı takdirde ve yeterli sabır gösterildiğinde tedavi edilebilir. Peki, akne ve yağ bezesi nedir? Nasıl önlenir? Akne ve yağ bezesinin tedavisi nasıl yapılır? Şimdi bu rahatsızlıkları tek tek ele alarak, sebeplerini ve tedavilerini açıklayalım…

Detay

MAKYAJSIZ DA SAĞLIKLI GÖRÜNEN BİR CİLT İÇİN ÖNERİLER

 •  28.01.2019
 •  Sebi Simyacı

Pek çok kadının hayali, makyajsızken de makyajlı gibi pürüzsüz görünen ve sağlıkla ışıldayan bir cilde sahip olmaktır. Kullandığımız kozmetik ürünlerinin içeriği ne kadar doğal olursa olsun sürekli kullanım söz konusu olduğu için zamanla yıpranma belirtileri görülmesi olasıdır. Bu deformasyonları kapatmak için daha yoğun ürünler kullandığımızda ise hasarı daha da kalıcı hale getiririz. “Makyajsız da sağlıklı ve güzel görünmek mümkün mü?” dediğinizi duyar gibiyiz. Evet mümkün. Biraz dikkat ve özveri ile en az makyajlı haliniz kadar sağlıklı ve ışıldayan bir cilde sahip olmanız hayal değil. Peki, ama nasıl?

Detay

YÜZDEKİ ŞİŞLİKLERDEN KURTULMA

 •  24.01.2019
 •  Sebi Simyacı
Yüzümüzde ve özellikle de gözlerimizin altında oluşan şişkinlik ve torbalanmalar, yaşam kalitemizi
olumsuz etkileyen durumlar arasındadır. Göz korkutucu olsa da bu şiş ve torbalanma halindeki moral
bozucu görünümden kurtulmak sandığınız kadar zor değil. Peki, yüzümüzde neden şişlik oluşur ve
göz altlarımız neden torbalanır? Bu yazımızda sizlere bu sorular ve tedavi yöntemleri hakkında
aydınlatıcı bilgiler vermeye çalışacağız.
Detay

CİLTTEKİ YAĞ VE NEM DENGESİZLİĞİ NASIL DÜZELTİLİR?

 •  21.01.2019
 •  

Sağlıklı ve genç görünen bir cilt için cildin yeterli neme sahip olması gerekiyor. Yağlı ciltler, ihtiyaçları olan neme sahipmiş gibi görünseler de uygun bakımlarla nemlendirilmeliler. Peki, ciltteki yağ ve nem oranı nasıl dengelenir ve ciltteki yağ ve nem dengesizliği nasıl düzeltilir?

Detay

CİLDE FAYDALI BİTKİLER NELERDİR?

 •  19.01.2019
 •  

Farkında olsak da olmasak da kimyasal ürünler dört bir yanımızı sarmış durumda. Özellikle temizlik ve kozmetik ürünlerindeki kimyasal içerikler, uzun vadede yarardan çok zarara yol açıyor. En sevdiğimiz ve rutin olarak kullandığımız cilt bakım ürünleri zararlı toksinler ve kimyasal içeriklerle dolu. Mağazalardan satın alınan cilt bakım ve kozmetik ürünlerinin çoğunluğu cilt gözenekleri ile vücuda nüfuz eden suni renklendiriciler, koruyucular ve parfümler içerir. Cildimizin ihtiyacı ise en doğrusu olan ve doğal ürünlerle yapılan bakımdır. Doğal ürünlerle bakım yapmak, hem pahalı ve ticari ürünlerle cildimize zarar vermemizi engeller hem de cildimizde meydana gelen hasarları tedavi ederek canlanmasını ve sağlıkla parlamasını sağlar.

Detay

KIŞ MEVSİMİNİN KABUSU KURU CİLT İÇİN BAKIM ÖNERİLERİ

 •  19.01.2019
 •  

Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte cildimiz daha da hassaslaşarak özel bakıma ihtiyaç duyuyor. Cildimizi her daim nemli tutarak, kuruluğun önüne geçmek ve kış mevsiminde havanın yarattığı tahribattan etkilenmemek için çeşitli bakım alternatifleri olsa da bunların hepsi her cilt tipi için uygun olmayabiliyor. Peki, cildiniz kışa hazır mı? Kışın doğru cilt bakımı yapabilmek için nelere dikkat etmek gerekiyor? İşte kış mevsiminin kabusu kuru cilt için bakım önerileri…

Detay

YENİ YIL DİLEĞİNİZ: YENİ BİR SİZ!

 •  19.01.2019
 •  

Yeni bir yıl için tüm hazırlıklarınızı tamamladınız. Kombininiz, saçınız ve ışıl ışıl makyajınızla gecenin yıldızı olup parladınız.  Peki ya yılbaşı makyajınızdan sonra yorgun cildinizi nasıl dinlendireceksiniz? Bu yazımızda sizlere yılbaşı makyajı ile yorulan cildiniz için bakım önerilerimizi aktaracağız…

Detay

YILBAŞINDA DOĞRU KOMBİN NASIL YAPILIR?

 •  19.01.2019
 •  

Yılın son günlerini yaşarken, çoğumuz yılbaşı planlarını da yaptı. İster ailenizle evinizde, isterseniz dışarıda eğlenerek kutlayacak olun, yepyeni bir yıla girerken sizi iyi hissettirecek şeylerden biri de yılbaşı kombininiz olacak. Peki, yılbaşında ne giyilir? Yılbaşında nasıl giyinmek gerekir? Yılbaşında doğru kombin nasıl yapılır? Bu konulardaki merak edilen önerilerimizi yazımızın devamında bulabilir, size en uygun olanı uygulayabilirsiniz.

Detay

HASSAS CİLT İLE DERMATİTLİ CİLT ARASINDAKİ FARK

 •  19.01.2019
 •  

Cildimiz ona gereken hassasiyeti göstermediğimiz takdirde kızarıklık, iltihaplanma ve kaşıntıyla birlikte seyreden birçok rahatsızlıkla baş başa kalır. Bunların başında egzama olarak da bilinen dermatit hastalığı gelir. Bu hastalık aynı zamanda hassas cilt özellikleri ile sıklıkla karıştırılır. Bu yazımızda size hassas bir cilt ile dermatitli cilt arasındaki farktan bahsedeceğiz.

Detay

CİLTTEKİ ÇİLLERE NASIL ÖNLEM ALINMALI?

 •  26.10.2016
 •  Sebi Simyacı

Yüzde oluşan çiller çoğu zaman doğuştan olsa da cilt yaşlandıkça ve yenilenme özelliğini kaybettikçe ciltte lekeler şeklinde çil oluşumu da gözlemlenebilmektedir. Ciltte oluşan çiller için çeşitli önlemler alınması da gereklidir. Bizler de bugünkü yazımızda sizler için ciltteki çillere nasıl önlem alınması gerektiğini kaleme aldık.

Çoğu insan yüzünde çil bulunan insanlara özenerek, makyaj yoluyla da bu çillerin görünmesini sağlamaktadır. Bunun aksine yüzünde çil bulunan bireyler de bu çillerden kurtulmak için çeşitli bakım yollarına başvurmaktadır. Yüzde çil oluşmasının en önemli nedenlerinin başında güneş ışığına maruz kalmak ve genetik faktörler olarak bilinmektedir.

Detay

SİGARANIN CİLDE ZARARLARI

 •  24.10.2016
 •  Sebi Simyacı

Sigaranın insan sağlığına olan zararları saymakla bitmez. Bu zararların arasında bireyleri en çok etkileyen yönlerden biri cilt sağlığıdır. Bizler de bugünkü yazımızda sigaranın cilde zararlarını ele aldık.

Günümüzde sigaranın zararlarını bilmeyen yoktur. Sigaranın bu denli zararlı olmasının sebebi içinde bulunan maddelerdir. Kanserojen kimyasallar barındıran sigara, dokularda, solunum yollarında, akciğerlerde, üreme sisteminde, damar ve kalp sisteminde vb. kısaca özetlemek gerekirse tüm vücutta bir hücresel yıkım başlatır.

Detay

30 YAŞ SONRASI CİLDE IŞILTI KAZANDIRMANIN YOLLARI

 •  24.10.2016
 •  Sebi Simyacı

Belirli bir yaştan sonra cilt ışıltısını kaybetmeye başlar. Bu sebeple gerek beslenme şekli olsun gerek kullanılan bakım ürünleri olsun cildin ışıltısının dıştan desteklenmesi gerekmektedir. Özellikle 30 yaş sonrasında matlaşmaya başlayan cilt için farklı bakım rutinleri uygulanmalıdır. Bizler de bugünkü yazımızda 30 yaşından sonra cilde ışıltı kazandırmanın yollarını sizlerle paylaştık.

30’lu yaşların başından itibaren cildimizde farklı değişiklikler meydana gelmektedir. Bu değişikliklerden en gözlemlenebilir olanı cildin ışıltısıdır. Ayrıca 20’li yaşlardan sonra yavaş yavaş göz çevresinde kırışıklıkları oluşmaya başlar.

Detay

YILBAŞI HEDİYE ÖNERİLERİ

 •  24.10.2016
 •  Sebi Simyacı

Yılbaşı yaklaşırken her yer yeni yıl ruhuna bürünmeye başladı! Yeni yıla az kala sevdiklerinize, arkadaşlarınıza ve ailelerinize ne hediye alacağınızı düşünüyorsanız, bu yazıyı okumaya mutlaka devam etmelisiniz. Bugünkü yazımızda ise farklı yılbaşı hediye önerilerimizi sizler için derledik.

Yeni yılın yaklaşması ile birlikte herkesi bir hediye telaşı sarmış durumda. Her yıl tekrarlanan bu gelenek ile de ‘’her yıl ne hediye alsam’’ derdi baş göstermektedir. Bu karar için öncelikle hediye alacağınız kişinin ilgi alanları, hobileri, sevdiği birçok şeyi listelemeniz ve gözden geçirmeniz gerekmektedir.

Detay

EN İYİ CİLT BAKIM RUTİNİ NASIL OLUŞTURULUR?

 •  26.10.2016
 •  Sebi Simyacı

İyi bir cilt bakım rutini, sağlıklı bir cilt için olmazsa olmazdır. Aynı zamanda erken yaşlanmanın önüne geçmek için de uygulanan cilt bakım rutinini oluşturmak, göz korkutucu görünse de doğru bir uygulamayla, önemli noktalara dikkat ederek ve doğru ürünleri seçerek daha kolay hale getirilebilir. Bu yazımızda iyi bir cilt bakımı rutini için ipuçları vereceğiz.

Cildimiz 20’li yaşlarımızın başına kadar parlaklığını ve pürüzsüzlüğünü korurken, bu yaşların sonuna doğru yavaş yavaş yaşlanma belirtileri göstermeye başlar.

Detay

YILBAŞI MAKYAJI NASIL OLMALI?

 •  26.10.2016
 •  Sebi Simyacı

Koskoca bir yılı geride bıraktınız, yeni bir yılın başlangıcına sıra geldi. Bu özel günde keyifli bir başlangıç yaparak yılsonuna dek hatırlayacağınız güzel bir anınız olsun istiyorsunuz. Kıyafetiniz, ayakkabınız ve saçınızın modelini kafanızda tasarladınız. Peki ya yılbaşı makyajınız? Bu yazımızda size yılbaşı makyajınız için birkaç ipucu vereceğiz.

Yepyeni bir soluk ile birlikte tazelenmeyi de beraberinde getiren her yeni yılın başı, yaşamımızın özel günleri arasında yerini alıyor. Bu özel günde hareketli aktiviteler, özel kutlamalar ya da sevdiklerinizle ev ortamında daha sakin saatler yaşamak isteyebilirsiniz.

Detay

DİĞER BLOGLAR