KULLANICI YORUMLARI ÜYE GİRİŞİ

BAHAR AYINDA SAÇ DÖKÜLMESİ ARTAR MI?

FARKIMIZ
PATENTLİ FORMÜL Tüm Sebi Pharma ürünleri ödüllü, Uluslararası Patentli Bileşen etken madde içerir!
EGE ÜNİVERSİTESİ ONAYLI Ürünlerimiz Ege Üniversitesi Dermatoloji Ana Bilim Dalı Klinik Çalışmalı'dır.
BENZERSİZ FORMÜL Türkiye'de ve Dünya'da tek, sadece Sebi Pharma ürünlerine ait.
EZBERBOZAN FORMÜLLER Tüm Sebi Pharma ürünleri çok amaçlı olup birden fazla etki alanına sahiptir.
11.03.2019 Özellikle bahar aylarında artan saç dökülmeleri birçok kişi için korkutucudur. Peki, bahar ayında saç dökülmesi neden artar ve çözüm yolları nelerdir?

Özellikle bahar aylarında artan saç dökülmeleri birçok kişi için korkutucudur. Peki, bahar ayında saç dökülmesi neden artar ve çözüm yolları nelerdir?

Saçlarımız doğal güzelliğimizi yansıtmaları açısından bizler için oldukça önemlidir. Zaman zaman yaşadığımız saç problemleri görünümümüzü ve psikolojimizi kötü yönde etkilemektedir. Özellikle dökülme gibi sorunlar kimi zaman geri döndürülemeyen değişimlere neden olabiliyor. Kendi içinde türlere ayrılan saç dökülmelerinden biri de mevsimsel dökülmelerdir. Yoğun bir dökülme evresi olduğu için oldukça korkutucu olduğu aşikar fakat içinizi rahat tutmanız gerektiğini şimdiden belirtelim.

Saç dökülmeleri yalnızca uzun saçlı bireylerin problemi gibi görünse de aslında herkes ve her yaştan birey için sorun oluşturur. Özellikle belli periyotlarda tekrarlayan saç dökülmeleri oldukça korkutucudur. Bu sorunlardan bir tanesi ise bahar aylarında saç dökülmesi olarak karşımıza çıkar. Saç dökülmesi bahar aylarında giderek artan bir yapı gösterir ve dikkat çekmeye başlar. Bahar aylarına doğru girdiğimiz bugünlerde kronik olarak bu problemi yaşayanlar şimdiden telaşlanmaya başladılar. Peki, saçlar bahar aylarında neden daha fazla dökülür? Hem ilkbahar hem de sonbaharda saçlarımızdaki artan dökülmenin çeşitli nedenleri var. Mevsim geçiş aşaması olan bahar ayları vücudumuzun hormonal yapısı üzerinde değişikliklere neden olur. Bu değişim, kendini saçlarda da gösterir ve hem saçları etkileyen hormonların salgısının değişmesi, hem de bahar aylarında yaşanabilecek ufak depresyonlar dökülmeleri daha da şiddetlendirir.

Normal bir günde elli ila yüz saç telinizin dökülmesi uzmanlarca normal kabul edilir. Bahar aylarına doğru bu miktar günde iki yüz tele kadar yükselebilir ve bu durum sizi korkutsa da dökülen saçlarınızın yerine yenilerinin geldiğini fark ediyorsanız stres yapmanıza gerek yoktur. Bahar bittikten sonra da saç dökülmeniz şiddetli bir biçimde devam ediyor ve yerlerine yenileri çıkmıyorsa daha büyük bir rahatsızlığınız olabilir ve bu durumda uzman desteği alınmalıdır.

Peki, bahar aylarında saç kaybını en aza indirmek mümkün mü? Bu konuda uygulayabileceğiniz birkaç çözüm yolu mevcut. Öncelikle kullandığınız saç bakım ürünlerini aksatmamalı ve saçlarınızın beslenmesine yardımcı olmalısınız. Bunun yanında saçlarınızın daha güçlü olmasının en etkili yollarından biri sağlıklı bir bedene sahip olmaktan geçer. Yaşamınızda uygulayacağınız sağlıklı beslenme ve düzenli spor gibi kaliteli rutinler saç kalitenizi yakından ilgilendirir. Bunların yanında saç bakım ürünlerinizin tamamen doğal içeriklerden oluştuğuna dikkat etmelisiniz. Sentetik ilaçların vücutta bıraktığı görünmez izler, zamanla birikerek hücre mutasyonlarına, dolayısı ile kansere davetiye çıkarabilir. Kullanılan ürünlerin içeriği, doğrudan sağlığımızı etkilemeleri açısından önem taşır.

Sebi Simyacı der ki; Saçlarınızdaki sorunların çözümünü artık uzaklarda aramanıza gerek yok. Saç güçlendirmede etkili formülü ile kalıcı çözüm getiren Sebi İxir Yoğunlaştırıcı Saç Bakım Serumu saçta yağlanma yapmayan, kokusuz ve durulanmayan kolay bakım sunuyor. Saçlarınıza bakım yapan, besleyen, onaran ve “Uluslararası Patentli Bileşeni” ile benzerlerinden ayrılan Sebi İxir Yoğunlaştırıcı Saç Bakım Serumu saçların yanı sıra sakal, kirpik ve kaşlarda da yoğunlaştırmak için kullanılabiliyor.

Sebi Simyacı ile kalın.

MARKALARIMIZ
Sebi Ala Sebi İxir Sebi Pharma Sebi Simyacı Sebi Su
Bizi Arayın 0850 259 61 98 Whatsapp Destek Soru & Cevap