KULLANICI YORUMLARI ÜYE GİRİŞİ

B5 VİTAMİNİN CİLDE FAYDALARI

FARKIMIZ
PATENTLİ FORMÜL Tüm Sebi Pharma ürünleri ödüllü, Uluslararası Patentli Bileşen etken madde içerir!
EGE ÜNİVERSİTESİ ONAYLI Ürünlerimiz Ege Üniversitesi Dermatoloji Ana Bilim Dalı Klinik Çalışmalı'dır.
BENZERSİZ FORMÜL Türkiye'de ve Dünya'da tek, sadece Sebi Pharma ürünlerine ait.
EZBERBOZAN FORMÜLLER Tüm Sebi Pharma ürünleri çok amaçlı olup birden fazla etki alanına sahiptir.
08.11.2019 B5 Vitamini cilt bakımında sıkça kullanılmaktadır. Özellikle cildin yorulduğu, yıprandığı kimyasal peeling benzeri uygulamalardan sonra cilde bakım yapmanın ve cildi beslemenin önemi artmaktadır. Bu amaçla kullanılan ürünlerde B5 vitamini bulunmaktadır. B5 vitamini cildin su kaybını önlemektedir.

B5 Vitamini cilt bakımında sıkça kullanılmaktadır. Özellikle cildin yorulduğu, yıprandığı kimyasal peeling benzeri uygulamalardan sonra cilde bakım yapmanın ve cildi beslemenin önemi artmaktadır. Bu amaçla kullanılan ürünlerde B5 vitamini bulunmaktadır. B5 vitamini cildin su kaybını önlemektedir.

B5 vitamini suda çözünebilmektedir. Vitamin biyolojik aktivitelerde önemli rol oynar protein ve yağ sentezine katkıda bulunarak enerji üretimine faydada bulunur. B5’in cildin bakımına ve onarımına birçok katkısı vardır. Özellikle ciltte herhangi problem yaşandıktan sonra cildin kendini onarmasına yardım etmek için B5 vitamini yararlıdır. Cildin kendisini ve vücudu çevresel faktörlerden korumada kullandığı bariyer tabakası vardır. B5 bunun güçlenmesine de yardım etmektedir. B5 glutasyon seviyesini arttırmaya teşvik etmektedir. Glutasyonun ciltte güçlü antioksidan etkisi bulunmaktadır. Glutasyon, cildi; güneşin zararlı etkileri, kirlilik ve diğer faktörlerin yaratacağı olumsuzluklara karşı korumaktadır. Madde bakım etkilerinin yanı sıra yaşlanma belirtilerini azaltır, kırışıklıkları önler ve cilt kanserine karşı korur. Bu vitaminin cilde yararlarını şu şekilde özetlemek mümkündür; cildin bariyer özelliğini arttırır, nemlendirir, derinin toparlanma sürecine katkıda bulunur, yaşlanma belirtilerine karşı etkide bulunarak daha iyi görünüm sağlar. Bu vitaminin en önemli özelliklerinden biri de cildi nemlendirmesidir. Vitamin; cildi nemlendirir, nemi korur ve su kaybını önler. Bu da B5’in cildin yumuşaklığını, elastikiyetini sağlamada yardımcı olduğunu göstermektedir. Cilt kuruluğundan şikayetçi bireyler için B5 vitamini yararlı olacaktır. Vitamin, nemlendirici etkisinin yanı sıra cilde bakım yapmakta ve dış faktörlere karşı cildi korumaya yardım etmektedir. B5 sağladığı bu etkilerle kendisine birçok üründe yer bulmuştur. B5 akne gidermede ve saç kaybını önlemede de kullanılmaktadır.

B5 vitamini birçok yiyecekte bulunmaktadır. Yumurta sarısı, balık, tavuk, süt ve süt ürünleri, mantar, avokado oldukça iyi B5 kaynaklarındandır. Sağlıklı bireylerin çoğunlukla yetersiz B5 alımına dair bir problemi yoktur. Bununla birlikte stres, gebelik, sürekli işlenmiş gıdalar tüketmek gibi unsurlar bu vitamine ihtiyaç duyulmasına neden olabilmektedir. Yüksek ısı, saklama kabı olarak teneke kullanımı, diğer işleme metotları yiyecekte B5 oranını yüzde 75 gibi yüksek miktarlarda düşürebilmektedir. Bu da yiyeceklerin pişirilmesinde, hazırlanmasında tercih edilecek yöntemlerin önemini ortaya çıkarmaktadır. B5 yorgunluğun giderilmesinde, kolesterol düzeyin düzenlenmesinde, cilt ve saçların bakımlı olmasında, stres, depresyon, anksiyete problemlerinin azaltılmasında rol oynar. Vitamin bağışıklık sistemini de güçlendirmektedir.

Sebi Simyacı Der Ki;

Sebi Pharma ürünleri cildi nemlendiren ve bakım yapan ürünlerdir. Tüm ürünler B5 vitamini ve dünya patentli “Hücre Yenileyici Bileşen” içermektedir. İlk kullanımda deriyi rahatlatmaktadır. Ürünler cildin su kaybetmesini de önlemektedir. Doğal içeriğiyle ailedeki genç yaşlı herkesin 4 mevsim kullanabileceği kremler özellikle kışın ciltte yarattığı olumsuzlukları giderme konusunda da yardımcıdır.

Sebi Simyacı ile Sağlıklı Kalın!

Tüm Ürünlere Buradan Ulaşabilirsiniz
MARKALARIMIZ
Sebi Ala Sebi İxir Sebi Pharma Sebi Simyacı Sebi Su
Bizi Arayın 0850 259 61 98 Whatsapp Destek Soru & Cevap