KULLANICI YORUMLARI ÜYE GİRİŞİ

AKNE VE YAĞ BEZESİ NEDEN OLUR? NASIL ÖNLENİR?

FARKIMIZ
PATENTLİ FORMÜL Tüm Sebi Pharma ürünleri ödüllü, Uluslararası Patentli Bileşen etken madde içerir!
EGE ÜNİVERSİTESİ ONAYLI Ürünlerimiz Ege Üniversitesi Dermatoloji Ana Bilim Dalı Klinik Çalışmalı'dır.
BENZERSİZ FORMÜL Türkiye'de ve Dünya'da tek, sadece Sebi Pharma ürünlerine ait.
EZBERBOZAN FORMÜLLER Tüm Sebi Pharma ürünleri çok amaçlı olup birden fazla etki alanına sahiptir.
31.01.2019 akne ve yağ bezesi nedir? Nasıl önlenir? Akne ve yağ bezesinin tedavisi nasıl yapılır? Şimdi bu rahatsızlıkları tek tek ele alarak, sebeplerini ve tedavilerini açıklayalım…

Ciltte oluşan akneler ve yağ bezeleri hem sağlık hem de estetik açısından bireyleri kötü etkilemektedir. Birçok kişide görülebilen bu deri rahatsızlıkları doğru yöntemler uygulandığı takdirde ve yeterli sabır gösterildiğinde tedavi edilebilir. Peki, akne ve yağ bezesi nedir? Nasıl önlenir? Akne ve yağ bezesinin tedavisi nasıl yapılır? Şimdi bu rahatsızlıkları tek tek ele alarak, sebeplerini ve tedavilerini açıklayalım…

Akne halk arasında genel anlamda sivilce olarak da bilinen bir deri hastalığıdır. Özellikle ergenlik dönemlerinde sık rastlanan akneler, kişilerde psikolojik problemler oluşturabilen bir cilt problemi olarak karşımıza çıkıyor. Deride bulunan yağ bezlerinin ve kıl köklerinin düzgün çalışmaması sonucu, belirli vücut bölgelerinde ortaya çıkan akneler sonbahar ve kış aylarında daha da kötüleşebilir. Aknelerin ortaya çıkmasındaki en büyük etkenler arasında genetik yatkınlıklar söz konusudur. Bununla birlikte ergenliğe geçiş ile değişen hormon dengesi sonucu hem erkek hem de kızlarda androjen (erkeklik hormonu) seviyesi artar. Bu süreç aşırı yağ üretimine ve tıkanan gözenekler sonucunda da akneye yol açar. Bunların dışında çevresel etmenler, hava kirliliği, zararlı beslenme alışkanlığı, çıkan sivilcelerin sıkılması gibi unsurlar da aknelenmeye neden olmaktadır. Peki, akne nasıl önlenir?

Aknelerin tedavisi konusunda hem tıbbi hem de bitkisel alternatifler mevcuttur; fakat akne tedavisinin uzun süreceğini ve bu süreçte sabırlı olmak gerektiğini göz önünde bulundurmakta fayda var. Hafif akneler deriye sürülecek antibiyotikli krem, solüsyon ve jeller ile tedavi edilebilmektedir. Orta şiddetteki aknelerde ağız yolu ile alınan antibiyotikler kullanılır. Bunların dışında peeling, meyve asitleri ve kimyasallarla yapılan soyma tedavileri ve bitkisel içeriklerle yapılan tedaviler de alternatifler arasındadır.

Yağ bezeleri ise sağlık açısından ciddi bir etkisi olmasa da estetik bakımdan rahatsız edici görüntüler yaratan cilt problemleri arasındadır. Kadın erkek fark etmeksizin çoğu kişide görülebilen yağ bezelerine tıp dilinde lipom deniyor. Bu bezeler genelde sık sık yağlı yiyecekler tüketen, gün içerisinde hareketsiz duran ve yüksek kolesterole sahip kişilerde daha fazla görülüyor. Göz altı ve çevresi başta olmak üzere cildin her yerinde görülebilen yağ bezelerinin sebepleri arasında genetik faktörler, birtakım metabolik rahatsızlıklar, kıl kökü iltihabı, diyabet ve karaciğer rahatsızlığı gibi unsurlar da yer almaktadır.

Yağ bezelerinin oluşumunu engellemek için dikkat edilmesi gereken birkaç nokta bulunuyor. Öncelikle, kolesterole neden olan gıdaların tüketimini mümkün olduğunca sınırlandırmalı, hatta bu gıdalardan uzak durmalısınız. Uykusuzluk ve yorgunluk yağ bezesi oluşumunu hızlandırdığı için uykunuzu düzenli hale getirmeli ve bunun yanında stresli bir yaşam sürmemeye gayret göstermelisiniz. Bunlara ek olarak bol bol su tüketmeye de dikkat etmelisiniz. 

Sebi Simyacı der ki; cildinizde oluşan akneler ve yağ bezeleri ile mücadelede, cildinize ihtiyaç duyduğu bakımı sağlayan ürünlere yönelmeniz en hızlı ve etkili sonucu almanızı sağlayacaktır. Bu anlamda Sebi İxir Yağlı Pürüzlü Leke Kremi ve Sebi Su 3 Etkili Cilt Temizleme Suyu Seti, cilt problemlerinize karşı doğal ve etkili bakımı yapabileceğiniz en doğru alternatifler olacaktır.

Pütürlü cilt ve sivilce karşıtı bakım sunan Sebi İxir Yağlı Pürüzlü Leke Kremi, sivilce lekelerine ve yağlı ciltlerdeki diğer leke problemlerine karşı etkili bir bakım sağlar. Cildin yağını dengeleyen, duru, berrak ve dengeli bir cilt için kullanılan krem, akne, sivilce, siyah nokta ve leke şikayetlerini gidermede yardımcıdır. Yan etkisiz ve doğal formülü ile dört mevsim güvenle kullanılabilen Sebi İxir Yağlı Pürüzlü Leke Kremi, dünya ödüllü ve patentli “Hücre Yenileyici Bileşen” içeriyor.

Cildinizin yağını dengeleyerek ciltteki tüm yağı, kiri ve makyajı temizleyen Sebi Su 3 Etkili Cilt Temizleme Suyu ise duru ve berrak bir görünüm için tamamlayıcı özelliktedir. Ödüllü ve dünya patentli “Hücre Yenileyici Bileşen”i sıvı formda içeren Sebi Su, cildi besleyen ve gözenekleri sıkıştıran etkisi ile tüm cilt tiplerinde rahatlıkla kullanılabilir. Sebi Su 3 Etkili Cilt Temizleme Suyu salisilik asit, antibiyotik ve kortizon içermeyen formülü ile pürüzsüz ciltler için doğal bir bakım sunar.

Sebi Simyacı ile kalın.

MARKALARIMIZ
Sebi Ala Sebi İxir Sebi Pharma Sebi Simyacı Sebi Su
Bizi Arayın 0850 259 61 98 Whatsapp Destek Soru & Cevap