KULLANICI YORUMLARI ÜYE GİRİŞİ

AKNE VE SIVILCELER NEDEN GITMEZ?

FARKIMIZ
PATENTLİ FORMÜL Tüm Sebi Pharma ürünleri ödüllü, Uluslararası Patentli Bileşen etken madde içerir!
EGE ÜNİVERSİTESİ ONAYLI Ürünlerimiz Ege Üniversitesi Dermatoloji Ana Bilim Dalı Klinik Çalışmalı'dır.
BENZERSİZ FORMÜL Türkiye'de ve Dünya'da tek, sadece Sebi Pharma ürünlerine ait.
EZBERBOZAN FORMÜLLER Tüm Sebi Pharma ürünleri çok amaçlı olup birden fazla etki alanına sahiptir.
12.04.2019 Akne veya sivilce sorunu yaşayanlar sıkça bu şikayetlerin inatçılığından yakınır. Birçok yöntem deneyip sonuç alamayan veya geçici olarak sivilcelerinden kurtulan çok sayıda birey bulunmaktadır. Akne ve sivilcelerin inatçı olmasını sağlayan birçok neden mevcuttur.

Akne veya sivilce sorunu yaşayanlar sıkça bu şikayetlerin inatçılığından yakınır. Birçok yöntem deneyip sonuç alamayan veya geçici olarak sivilcelerinden kurtulan çok sayıda birey bulunmaktadır. Akne ve sivilcelerin inatçı olmasını sağlayan birçok neden mevcuttur.

Eğer sivilce ve akneler giderildiyse bireye birçok görev düşmektedir. Sorunun tekrar etmemesi için cilt bakımına dikkat etmek gerekmektedir. Yüzü günde ortalama iki kez yıkamak, yüzü çok az veya fazla yıkamaktan kaçınmak yararlı olabilmektedir. Yüzün yıkanması ciltteki fazla yağı, ölü hücreleri ve kiri arındıracaktır. Yüz yıkarken ve kurularken cilt yıpratılmamalıdır.

EL TEMİZLİĞİ CİLT BAKIMI İÇİN DE ÖNEMLİ

El hijyeni de yüz hijyeni ile bağlantılıdır. Bireyler farkında olmadan gün içinde sıkça yüzüne dokunabilmektedir. Bunun sonucunda eldeki ve tırnaklardaki kir yüze aktarılmaktadır. Tırnakları kısa kesmeye dikkat edilmelidir. Böylelikle tırnak aralarında kir birikmesin önlenmiş olur.

SİVİLCELERİN SIKILMASI LEKELERİ ARTTIRABİLİR

Birçok birey sivilce ve aknelerin görünümünden rahatsız olup sivilcelerini sıkabilmektedir. Bu sivilcenin çoğalmasına veya sivilceden sonra kalacak lekenin derinleşmesine sebebiyet verebilmektedir. Telefonların yüzeyi de sıkça kirlenebilmektedir. Telefonla konuşulduğunda telefon yüzeyinde biriken kir ve yağ da akne oluşumunu tetikleyebilmektedir.

Aksesuar kullanılıyorsa bu aksesuarların düzenli olarak temizlenmesine dikkat edilmelidir. Uyumadan önce mutlaka makyaj temizlenmelidir. Cildi yoran ve yıpratan makyaj temizleme ürünleri kullanılmamalıdır. Etiket okuma alışkanlığına sahip olmak ürünleri kullanmadan önce içeriklerini okumak avantaj sağlayacaktır.

Akne ve sivilceleri sıkça tetikleyen bir unsur da strestir. Stres sadece akne, sivilce sorununa katkıda bulunmakla kalmaz diğer cilt problemlerine de sebebiyet verebilir. Stresin etkisiyle sivilcelerin, aknelerin kaşınması da sorunun artmasına neden olacaktır.

Sebi Simyacı der ki ;

Stres, hava değişimi, beslenme alışkanlığı gibi birçok problem ciltte akne oluşmasına sebebiyet oluşturabilir. Tüm bu sorunları gidermek için cildinizin yağ oranını dengeleyecek ve size pürüzsüz bir görünüm kazandıracak, Sebi İxir Yağlı Pürüzlü Lekeli kremini kullanmanızı tavsiye ederiz. https://www.sebisimyaci.com/sebi-yagli-puruzlu-lekeli Sebi Simyacı ile Sağlıklı kalın.

MARKALARIMIZ
Sebi Ala Sebi İxir Sebi Pharma Sebi Simyacı Sebi Su
Bizi Arayın 0850 259 61 98 Whatsapp Destek Soru & Cevap