KULLANICI YORUMLARI ÜYE GİRİŞİ

Yaz ve saç bakımı

FARKIMIZ
PATENTLİ FORMÜL Tüm Sebi Pharma ürünleri ödüllü, Uluslararası Patentli Bileşen etken madde içerir!
EGE ÜNİVERSİTESİ ONAYLI Ürünlerimiz Ege Üniversitesi Dermatoloji Ana Bilim Dalı Klinik Çalışmalı'dır.
BENZERSİZ FORMÜL Türkiye'de ve Dünya'da tek, sadece Sebi Pharma ürünlerine ait.
EZBERBOZAN FORMÜLLER Tüm Sebi Pharma ürünleri çok amaçlı olup birden fazla etki alanına sahiptir.
09.06.2020 Yaz mevsiminde saçlar yıpranabilmektedir. Güneşin zararlı ışınları, tuzlu ve klorlu su; yazın saçları olumsuz etkileyen faktörler arasında yer almaktadır. Bunların sonucunda saçlar canlılığını ve sağlığını yitirebilmektedir. Yaz mevsiminin tadını çıkarabilmek ve bakımlı saçlara kavuşabilmek için dikkat edilmesi gereken birçok unsur bulunmaktadır.

Çevre kirliliği, tozlar, ter gibi unsurların birikimi saç problemlerine neden olabilmektedir. Bu nedenle saçların düzenli olarak yıkanması önem taşımaktadır. Güneşin güçlü ışınları saçları kuru ve kırılgan bir şekle büründürecektir. Yumuşak formüle sahip şampuanlar tercih edilmelidir. Bol su içmek sadece sağlık için değil saçlar için de oldukça faydalıdır. Yaz mevsiminde su kaybı tehlikeli boyutlara varabilmektedir. Bu nedenle su tüketimi ihmal edilmemelidir. Susadıkça su yerine farklı içeceklerin tercih edilmesi de sağlıklı bir alışkanlık değildir. Hiçbir içecek suyun yerini tutamaz. Cilt bakımında olduğu gibi saçlar için de doğal ürünler tercih edilmelidir. Yapay, kimyasal boyalar, şekillendiriciler saçın kırılganlığını arttıracak ve saçları güçsüzleştirecektir. Doğal ürünlerle saçlar nemlendirilmeli ve korunmalıdır. Saç derisi de cildin bir parçasıdır. Elbette saç derisinin de güneşten korunması gerekmektedir. SPF içeren saç spreyleri veya şapkalar tercih etmek yarar getirecektir. Yaz mevsimindeki sıcaklık saçın kurumasına ve kıvırcık olmasına yol açacaktır. Buna önlem olarak at kuyruğu, topuz, gibi saç stilleri tercih edilebilir. Bu saç biçimleri terlemeyi azaltmaya da katkıda bulunacaktır.

Yaz mevsimi saçların kuruduğu ve zarar gördüğü mevsimdir. Yazın saçları boyatmamak iyi bir tercih olacaktır. Bu saç kalitesini arttıracaktır. Saç rengi değiştirilmek isteniyorsa güneş ışınlarının dik olarak gelmeye başlamasından önce saçlar boyatılmalıdır.

Yazın saçları yoran bir diğer faktör de deniz ve havuzdur. Denizdeki tuzlu havuzdaki klorlu su saçları yıpratmaktadır. Yeterli tedbir alınmayan havuzlarda ise bulaşıcı hastalıklar söz konusu olabilmektedir. Bone kullanımı ihmal edilmemeli, denizden veya havuzdan çıkıldığında çok beklemeden saçlar durulanmalıdır.

Sebi Simyacı Der Ki;

Saçların en sık kırıldığı zaman ıslak olduğu zamandır. Saçlar ıslakken çok sık dişlere sahip taraklar kullanmaktan ve sert hareketlerden kaçınılmalıdır. Yumuşak, geniş taraklar ile saçlar taranmalıdır. Stres de saç dökülmesinin öncelikli sebepleri arasında yer almaktadır. Stres sağlığa da oldukça zararlıdır. Mümkün olduğu kadar stres ile mücadele edilmelidir. Tüm bu sorunları giderip, saçınıza tamamiyle doğal Hücre Yenileyici Bileşen içeren Sebi İxir Saç Bakım Serumu ile bakım yapabilirsiniz. Bu sayede hem saçınızdaki sorunları gidermiş olursunuz hem de yağsız ve kokusuz bir şekilde saçınıza bakım yapmış olursunuz.

Sebi Simyacı ile Sağlıklı Kalın !

MARKALARIMIZ
Sebi Ala Sebi İxir Sebi Pharma Sebi Simyacı Sebi Su
Bizi Arayın 0850 259 61 98 Whatsapp Destek Soru & Cevap