KULLANICI YORUMLARI ÜYE GİRİŞİ

Yağlı ciltler için yazın cilt bakımı!

FARKIMIZ
PATENTLİ FORMÜL Tüm Sebi Pharma ürünleri ödüllü, Uluslararası Patentli Bileşen etken madde içerir!
EGE ÜNİVERSİTESİ ONAYLI Ürünlerimiz Ege Üniversitesi Dermatoloji Ana Bilim Dalı Klinik Çalışmalı'dır.
BENZERSİZ FORMÜL Türkiye'de ve Dünya'da tek, sadece Sebi Pharma ürünlerine ait.
EZBERBOZAN FORMÜLLER Tüm Sebi Pharma ürünleri çok amaçlı olup birden fazla etki alanına sahiptir.
05.06.2020 Yaz mevsimi yağ şikayetini arttırmaktadır. Cildinde yağ şikayeti olan birçok birey akne ve sivilce sorunları ile mücadele etmek durumunda kalmaktadır. Yağlı ve karmaya yakın yağlı cilde sahip bireylerin bu mevsimde daha dikkatli olması gerekmektedir.

Cildinde yağ şikâyeti yaşayan bireyler önemli bir avantaja da sahiptir. Yağlı ciltler diğer cilt tiplerine oranla daha az yaşlanma şikayeti yaşamaktadır. Yağlı ciltler çoğunlukla genç bir görünüme sahip olmaktadır. Yağlı ciltlerin en önemli dezavantajı ise sivilce ve akne sorunudur.

Cildin yağlı olmasına neden olan birçok faktör var. Eğer bireyin ailesinin cildi yağlı ise kendisinin de yağ şikayeti yaşama olasılığı yüksektir.

İyi araştırma yapmadan çok fazla cilt bakımı ürünü kullanmak cildin yağlanmasına sebebiyet verebilmektedir. Birbiriyle uyum sağlamayan ürünler, cildi yoran ve yıpratan işlemler yağ üretimini arttırabilmektedir. Ürünleri gereğinden fazla sık kullanmak da yağlılığa neden olabilmektedir.

Mevsimsel değişimler de cildin yağlanmasına sebebiyet verebilmektedir. Sıcak ve nemli hava koşulları cildin yağ üretimini arttırabilmektedir. Kuru ve soğuk hava koşulları da aşırı yağ üretimini tetikleyebilmektedir.

Ergenlik dönemi, gebelik, hormonal değişimler, yağ bezlerinin daha fazla çalışmasına neden olabilmektedir. Hormonal değişime neden olan ilaçlar da yağ üretimine sebebiyet verebilmektedir. Stresin fiziksel ve ruhsal sağlığa sonsuz zararı söz konusudur. Kronik stres daha fazla yağ üretimi sağlayabilmektedir.

Yaz mevsiminin başlaması ile birlikte makyaj alışkanlıklarında değişiklik yapılmalıdır. Ağır makyajlardan kaçınılmalıdır. Cildin gözeneklerini tıkayacak makyajlardan kaçınılmalıdır. Yüksek sıcaklıkların makyaja dolayısıyla cilde vereceği zararlar da düşünülmelidir.
Yağlı ciltlerde cilt temizliğinin önemi yazın daha da artmaktadır. Özellikle çok fazla yağlanan T bölgesini yağ, ter ve kirden arındırmak önem taşımaktadır. Hem yağ kontrolünü sağlamak hem de gözenekleri sıkılaştırmak için cilt tipine uygun kaliteli bir cilt temizleme ürünü düzenli olarak kullanılmalıdır. Makyaj temizlenmeden uyunmamalıdır. Cildi makyajdan başarılı şekilde arındırmamak birçok probleme zemin hazırlayabilecektir. Sivilce ve aknelerden kurtulmak için doğal akne ve sivilce kremleri tercih etmek uygun olacaktır.

Sebi Simyacı Der Ki;

Sivilce, akne, siyah nokta, yağlılık şikayetlerini gidermeye yardımcı ödüllü, dünya patentli “Hücre Yenileyici Bileşen” içeren Sebi İxir Akne Kremi ile cildinize 4 mevsim bakım yapabilir ve sorunlarınızı giderebilirsiniz.

Sebi Simyacı ile Sağlıklı Kalın !

MARKALARIMIZ
Sebi Ala Sebi İxir Sebi Pharma Sebi Simyacı Sebi Su
Bizi Arayın 0850 259 61 98 Whatsapp Destek Soru & Cevap