KULLANICI YORUMLARI ÜYE GİRİŞİ

Sonbaharda cilt bakımı nasıl yapılır?

FARKIMIZ
PATENTLİ FORMÜL Tüm Sebi Pharma ürünleri ödüllü, Uluslararası Patentli Bileşen etken madde içerir!
EGE ÜNİVERSİTESİ ONAYLI Ürünlerimiz Ege Üniversitesi Dermatoloji Ana Bilim Dalı Klinik Çalışmalı'dır.
BENZERSİZ FORMÜL Türkiye'de ve Dünya'da tek, sadece Sebi Pharma ürünlerine ait.
EZBERBOZAN FORMÜLLER Tüm Sebi Pharma ürünleri çok amaçlı olup birden fazla etki alanına sahiptir.
22.09.2020 Cildimiz her mevsim olduğu gibi sonbaharda da ilgiyi hak ediyor. Sonbaharda özellikle cilt kuruluğu problemi artmaktadır. Bu mevsimde de cilt bakımına gereken özen gösterilerek sağlıklı ve sorunsuz bir cilde sahip olunabilir.

SONBAHARDA CİLT BAKIMI NASIL YAPILMALI?

Yaz mevsimi cilt için oldukça yorucudur. Yoğun güneş ışığı, kum, haşereler, tuzlu/klorlu su cildi yormakta yıpratmaktadır. Eğer cilt bakımına özen gösterilmediyse güneş yanıkları ve lekeleri, cilt kuruluğu gözlemlenebilir. Bunların yanı sıra cilde yeterli ilgiyi göstermemek sonuçlarını ileriki yaşlarda gösterebilir. Örneğin güneşe karşı cildi korumamak cildin erken yaşlanmasıyla sonuçlanacaktır.

Sonbaharda hava kuru ve soğuktur. Bu da cildin pürüzlü ve kuru olmasıyla sonuçlanır.  Bireylere bu anlamda düşen görev ise cildi nemlendirmek ve korumaktır.

Sonbahar geçiş mevsimi olduğu için daha dikkatli olmak gerekiyor. Sonbaharda da cildi sağlıklı şekilde temizlemek gereklidir. Cilt bakımındaki en temel unsurlardan biri de cildi gerektiği gibi temizlemektir. Cildi ölü hücrelerden, bakterilerden gün içinde biriken yağ ve kirden arındırmak çok önemlidir. Doğal temizleme suyu kullanmak avantaj sağlayacaktır. Gözeneklerin tıkanması çeşitli cilt problemlerine neden olabilmektedir. Eğer yazın cilt hasar görmüşse daha özenli davranmak gerekmektedir. Sonbaharda güneş ışığı yaz kadar etkili olmasa da cildi güneşten korumak gereklidir. Yüksek faktörlü güneş kremi kullanmak sonbaharda da ihmal edilmemelidir. Dehidrasyona uğramamak için bol su tüketilmelidir.  Sağlığa faydalı mevsim meyveleri cildin genç ve güzel görünmesine katkıda bulunacaktır. Elma, balkabağı, üzüm gibi mevsim meyveleri tüketilebilir.

Soğuk cilde zarar verebilmektedir. Soğuktan korunmaya dikkat etmek sadece sağlığa değil cilde de olumlu etkide bulunacaktır.

Sebi Simyacı Der Ki;

Sonbahar birçok birey için tatilin bitişin simgesidir. Bu da bireylerin yaza oranla kendine daha az zaman ayırabileceği anlamına gelir. Yine de kişisel bakım aksatılmamalıdır. Rutin bakımı aksatmak kısa ve orta vadede çeşitli sağlık sorunlarına davetiye çıkarmaktadır. Ciltteki bir problem kişinin yaşam kalitesini ciddi anlamda etkileyecek işine odaklanamamasına dahi neden olabilecektir. Maalesef çoğu zaman sağlığın değeri kaybedilince anlaşılmaktadır. Çok amaçlı kremler kullanarak da bu sorun çözülebilir. Aynı anda birçok cilt problemini gideren ürünler kullanım konforu da sağlamaktadır

Sebi Simyacı ile Sağlıklı Kalın!

MARKALARIMIZ
Sebi Ala Sebi İxir Sebi Pharma Sebi Simyacı Sebi Su
Bizi Arayın 0850 259 61 98 Whatsapp Destek Soru & Cevap