KULLANICI YORUMLARI ÜYE GİRİŞİ

Sigara cildi nasıl yaşlandırıyor?

FARKIMIZ
PATENTLİ FORMÜL Tüm Sebi Pharma ürünleri ödüllü, Uluslararası Patentli Bileşen etken madde içerir!
EGE ÜNİVERSİTESİ ONAYLI Ürünlerimiz Ege Üniversitesi Dermatoloji Ana Bilim Dalı Klinik Çalışmalı'dır.
BENZERSİZ FORMÜL Türkiye'de ve Dünya'da tek, sadece Sebi Pharma ürünlerine ait.
EZBERBOZAN FORMÜLLER Tüm Sebi Pharma ürünleri çok amaçlı olup birden fazla etki alanına sahiptir.
27.01.2020 Sigaranın sağlığa ve cilde zararları net bir şekilde bilinmektedir. Sigara sağlığı olumsuz etkileyerek hastalıkların daha geç iyileşmesine ve cildin erken yaşlanmasına sebebiyet veriyor. Sigaranın cildi nasıl yaşlandırdığına dair araştırmalar da yapılmaktadır.
HİÇBİR ZAMAN GEÇ DEĞİL

İnsan vücudu kendini iyileştirme gücüne sahiptir. Sigara bırakıldıktan sonra vücut kendini toparlayabilmekte olumlu gelişmeler göstermektedir. Bu nedenle sigarayı bırakmak için hiçbir zaman “geç” değildir. Elbette hiç başlamamak en iyi seçim olacaktır.

CİLT NASIL YAŞLANIYOR?

Sigaranın cildi nasıl yaşlandırdığına dair çeşitli tartışmalar vardır. Bir kısım bilim insanı sigaranın A vitamini seviyesini ve cildin nemini azalttığını bu nedenle yaşlı görünümün gerçekleştiğini belirtmektedir. Bazı bilim insanları da sigaranın kan dolaşımı üzerindeki olumsuz etkisinin yaşlanmaya sebebiyet verdiği görüşünde.

Çalışmalar sigaranın biyokimyasal değişikliklere yol açtığını ve bunun da yaşlanmaya neden olduğunu göstermektedir. Araştırmalar günde 10 veya daha fazla sigara içen bireylerin 10 yıl sonra hiç içmeyenlere oranla daha derin kırışıklıklara sahip olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte cilt tonunda sarı bir görünüm de oluyor.

Sigaranın zararları sadece cildin yaşlanmasıyla da sınırlı değil. Sigara yaraların da iyileşmesini geciktiriyor. Bu da ciltte istenilen pürüzsüz görünümün önündeki en büyük engellerden biri. Yaraların geç iyileşmesinin olumsuz etkisi sadece görünümle sınırlı değil. Kapanmayan yaraların enfeksiyon kapma riski oldukça fazladır ve çok dikkatli bakım istemektedir. Eğer yara enfeksiyon kaparsa problem büyüyecek, çeşitli sorunlar yaşanabilecektir. Sigara birçok kanser riskini arttırdığı gibi cilt kanseri riskini de arttırmaktadır.

Sigara 4.000’den fazla kimyasal içermekte cilt için hayati öneme sahip kollajeni ve elastini zedelemektedir. Kollajen ve elastin cilde güç ve elastikiyet vermektedir. Sonuç olarak cilt sarkmaya ve kırışmaya başlar. Yaşlanma belirtileri normalden daha hızlı bir şekilde ortaya çıkar. Bazı çalışmalar sigaranın cildin erken yaşlanmasına en büyük sebeplerden biri olarak gösterilen güneşin zararlı ışınlarından bile daha fazla olumsuz etkisi olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte cildini güneşin olumsuz etkilerinden korumayan ve sigara içen bireylerin yaşlanma şikayetlerinin oldukça fazla olacağı öngörülmektedir.

Sebi Simyacı Der Ki;

 

Sebi Simyacı Anti Aging Krem içerdiği dünya patentli “Hücre Yenileyici Bileşen” ile yaşlanma belirtilerini, sarkmaları, kırışıklıkları, çizgileri ve lekeleri gideriyor! Sebi Simyacı “Tek üründe tüm bakım” yaparak yüz, göz ve boyun bölgesindeki tüm şikayetleri gidermeye yardımcıdır. Bir göz kreminin tüm işlevlerine sahip olan Sebi Simyacı göz atlarında ve göz çevresindeki tüm problemleri gidermeye yardımcıdır. İlk kullanımda cilde parlak ve aydınlık bir görünüm veren Sebi Simyacı cildi beslemekte, güçlendirmekte ve pürüzsüz bir görünüme kavuşturmaktadır.

 

Sebi Simyacı ile Sağlıklı Kalın!
MARKALARIMIZ
Sebi Ala Sebi İxir Sebi Pharma Sebi Simyacı Sebi Su
Bizi Arayın 0850 259 61 98 Whatsapp Destek Soru & Cevap