KULLANICI YORUMLARI ÜYE GİRİŞİ

Seboreik dermatit nedir, nasıl iyileşir?

FARKIMIZ
PATENTLİ FORMÜL Tüm Sebi Pharma ürünleri ödüllü, Uluslararası Patentli Bileşen etken madde içerir!
EGE ÜNİVERSİTESİ ONAYLI Ürünlerimiz Ege Üniversitesi Dermatoloji Ana Bilim Dalı Klinik Çalışmalı'dır.
BENZERSİZ FORMÜL Türkiye'de ve Dünya'da tek, sadece Sebi Pharma ürünlerine ait.
EZBERBOZAN FORMÜLLER Tüm Sebi Pharma ürünleri çok amaçlı olup birden fazla etki alanına sahiptir.
16.06.2020 Seboreik dermatit kepeğe benzemektedir Ciltte kırmızılık, kaşıntılar ve deride dökülmeler meydana gelmektedir. Bu problem bireyin günlük yaşantısını ciddi anlamda zorlaştırmaktadır. Bu cilt sorunu rosacea, egzama ve alerjiye benzerlik göstermektedir.
SEBOREİK DERMATİT NEDEN KAYNAKLANMAKTADIR?

Seboreik dermatite neyin neden olduğu tam anlamıyla bilinmemektedir. Fakat tetikleyici olarak birçok unsur düşünülmektedir. Stres, genetik faktörler, mantar, belirli hastalık ve ilaçlar, soğuk kuru havanın seboreik dermatite neden olduğu tahmin edilmektedir. Seboreik Dermatit riskini akne, Rosacea, yeme bozuklukları, depresyon, AIDS, alkolizm, Parkinson hastalığı gibi unsurlar da arttırmaktadır. Seboreik Dermatit hastalığı alerjik nedenlerden veya kişisel hijyen eksikliğinden kaynaklanmamaktadır. Bulaşıcı değildir. Yeni doğan bebeklerde halk arasında “konak” olarak bilinen şekilde, 30-60 yaş arası bireylerde Seboreik Dermatit sıklıkla gözlemlenmektedir. Erkeklerde ve yağlı cilde sahip olan bireylerde daya yaygındır.

SEBORİK DERMATİT BELİRİTLERİ NELERDİR?

Cilt kızarmakta, tabakalar görünmektedir. Tabakalar beyaz ve sarı renkte olup nemli ve yağlı bir görünüme sahiptir. Kepek ve konaklar sık sık seboreik dermatitle anılmaktadır. Saç derisinde sarı tonlarında veya kahverengi renklerde tabakalar meydana gelmektedir. Bu sorun yüzde de meydana gelebilmektedir. Burun, göz kapağı çevresinde kulakların arkasında seboreik dermatit gözlemlenebilir. Bununla birlikte göğsün ortasında, göbekte, kalçada, koltuk altlarında ve bacaklarda, kasıklarda da seboreik dermatit yaşanabilmektedir. Bebeklerde bebek bezinden kaynaklanan sorunlar seboreik dermatitle karıştırılabilmektedir.

ÖNLEM OLARAK NELER YAPILABİLİR?

Stres seboreik dermatitin önemli bir tetikleyicisidir. Her ne kadar ciltte yaşanan bir sorun olsa da zihinsel durumun da son derece büyük etkiye sahip olduğu unutulmamalıdır. Hava koşullarına uygun giyinmek cildi soğuktan korumak da alınabilecek bir önlemdir. Alkolden kaçınmak, sağlıklı beslenmeye özen göstermek de seboreik dermatite önlem almaya yardım edecektir. Alkol içeren losyonlar kullanmak da seboreik dermatiti tetikleyecektir. Bu nedenle herhangi cilt bakım ürünü alınırken alkol içerip içermediği kontrol edilmeli, doğal ürünler seçilmelidir. Yorgunluk da bu cilt sorununu çağıran bir diğer faktördür. İş yoğunluğunu mümkün olduğu kadar makul seviyede tutmak dinlenmeye zaman ayırmak yararlı olacaktır.

SAÇLI DERİDE SEBOREİK DERMATİTE ÇÖZÜM SEBİ SU

Sebi Su krem sürülemeyen saçlı bölgeye uygulanabilmekte bu bölgedeki seboreik dermatit sorununu gidermektedir. Sebi Su sprey şeklindeki kolay kullanımıyla cildin başka yerlerinde yaşanan seboreik dermatit sorununu da çözmektedir. Sebi Su tüm bu etkisini cildi yormadan ve yıpratmadan doğal içeriğiyle, dünya patentli “Hücre yenileyici bileşen”le yapmaktadır.

Sebi Su çok amaçlı bir ürün olup sadece seboreik dermatit sorununu çözmekle kalmamaktadır. Sebi Su gözenek sorununu da gidermektedir. Sebi Su temizleme suyu, tonik, ferahlatıcı sprey olarak kullanılabilmektedir. Bununla birlikte Sebi Su diğer tüm Sebi Simyacı ürünlerinin etkisini arttırmaktadır. Herhangi Sebi Simyacı ürünü kullanmadan önce cildi Sebi Su ile temizlemek alınacak verimi oldukça arttıracaktır.

Sebi Simyacı Der Ki;

Sebi Ixir Acil Bakım Kremi ile cildinizdeki dermatit, sedef, gül hastalığı, rosesa, yara-yanık gibi problemleri giderebilirsiniz. Ayrıca bebeklerde dahi kullanılabilen  krem Uluslararası Patentli Hücre Yenileyici Bileşen içermektedir.

Sebi Simyacı ile Sağlıklı Kalın!

MARKALARIMIZ
Sebi Ala Sebi İxir Sebi Pharma Sebi Simyacı Sebi Su
Bizi Arayın 0850 259 61 98 Whatsapp Destek Soru & Cevap