KULLANICI YORUMLARI ÜYE GİRİŞİ

Saç bakımında sık yapılan hatalar

FARKIMIZ
PATENTLİ FORMÜL Tüm Sebi Pharma ürünleri ödüllü, Uluslararası Patentli Bileşen etken madde içerir!
EGE ÜNİVERSİTESİ ONAYLI Ürünlerimiz Ege Üniversitesi Dermatoloji Ana Bilim Dalı Klinik Çalışmalı'dır.
BENZERSİZ FORMÜL Türkiye'de ve Dünya'da tek, sadece Sebi Pharma ürünlerine ait.
EZBERBOZAN FORMÜLLER Tüm Sebi Pharma ürünleri çok amaçlı olup birden fazla etki alanına sahiptir.
08.09.2020 Saç bakımında yapılan hatalar saçların yıpranmasına neden olmaktadır. Saç bakımına dikkat edilmemesi; saç dökülmesi, kırıklar, mat görünüm gibi sonuçlara zemin hazırlamaktadır.

SAÇLAR GEREĞİNDEN SIK YIKANMAMALI

Bakımlı saçlara kavuşmak isteyen bireylerin en sık yaptığı hatalardan biri de saçları çok sık yıkamaktadır. Bunun sonucunda saçtaki doğal yağlar sıyrılabilmekte ve saçlar kuruyabilmektedir. Saçların gereğinden az yıkanmaması da zararlıdır. Saçlar çevresel faktörlerin etkisi ile kirlenebilmektedir. Saçlar kirlendiğinde gözenekler de tıkanabilmektedir. Bu da saç bakımını ve saçların görünümü olumsuz etkilemektedir. Bir diğer hata da su sıcaklığının yanlış ayarlanmasıdır. Çok sıcak su seçimi saçın doğal yağlarına zarar verebilmektedir.

Çoğu birey saçlarını taramak için rastgele bir tarak seçebilmektedir. Bu hatalıdır. Sentetik, plastik ve metal taraklar kırıkları arttırmakta ve saçları güçsüzleştirmektedir. Doğru seçim yapıldığında daha parlak, bakımlı, yumuşak ve güçlü saçlara kavuşmak kolaylaşacaktır. Saçların çok sık taranması da yıpratıcı olacaktır. Taraklar haftada bir gün ılık su ile yıkanmalıdır. Eskiyen ürünler de yenileri ile değiştirilmelidir.

Saçların yıpranmasına, dökülmesine sıkça neden olan bir faktör de saçların çok fazla şekillendirilmesidir. Saçların çok sık stillendirilmesinin yanı sıra renginin değiştirilmesi de yıpratıcı olabilmektedir. Özellikle zıt renklere geçiş yapıldığında durum saçların zarar görme olasılığı artacaktır.

Sebi Simyacı Der Ki;

Bazı saç şekilleri de saçların zarar görmesine neden olmaktadır. At kuyruğu özellikle çok yukardan bağlandığında ve uzun süre bu saç şekli kullandığında saç yıpranabilmektedir. Hangi saç şekli tercih edilirse edilsin saçlar çok sıkı bağlanmamalıdır.

Saç bakımını en çok etkileyen unsurlar arasında şampuan seçimi yer almaktadır. Yanlış şampuan seçimleri birçok soruna neden olabilmektedir. Daha bakımlı saçlar için gereğinden fazla şampuan kullanmak da zararlı olabilmektedir. Şampuanlar da belirtilen talimatlara uygun olarak kullanılmalıdır.

Tıpkı cilt bakımında olduğu gibi saçlar da beslenmeden etkilenmektedir. Yetersiz ve dengesiz beslenme sağlığı, cildi ve saçları olumsuz yönde etkileyecek saç serumu ihtiyacı oluşacaktır. Bu şekilde beslenildiğinde saçların bakımlı bir görünüme sahip olması da güçleşecektir.

Beyazlayan saçların koparılması saç köklerine zarar verebilmektedir. Beyazlayan saçlar koparıldığında yerine çıkan saçlar tekrar renkli olmayacaktır.

Sebi Simyacı ile Sağlıklı Kalın!

MARKALARIMIZ
Sebi Ala Sebi İxir Sebi Pharma Sebi Simyacı Sebi Su
Bizi Arayın 0850 259 61 98 Whatsapp Destek Soru & Cevap