KULLANICI YORUMLARI ÜYE GİRİŞİ

Kışın sık yapılan cilt bakım hataları

FARKIMIZ
PATENTLİ FORMÜL Tüm Sebi Pharma ürünleri ödüllü, Uluslararası Patentli Bileşen etken madde içerir!
EGE ÜNİVERSİTESİ ONAYLI Ürünlerimiz Ege Üniversitesi Dermatoloji Ana Bilim Dalı Klinik Çalışmalı'dır.
BENZERSİZ FORMÜL Türkiye'de ve Dünya'da tek, sadece Sebi Pharma ürünlerine ait.
EZBERBOZAN FORMÜLLER Tüm Sebi Pharma ürünleri çok amaçlı olup birden fazla etki alanına sahiptir.
27.01.2021 Hemen herkes bakımlı bir cilde sahip olmak istemektedir. Yapılan cilt bakımı hataları; leke, kuruluk, cilt tonu eşitsizliği gibi çeşitli sorunlara yol açabilmektedir. Kışın soğuk ve kuru hava cildi yıpratabilmekte ve yorabilmektedir.

GÜNEŞ KORUYUCU KULLANILMAMASI

Birçok birey güneş koruyucu kullanımının sadece yazın gerekli olduğunu düşünmektedir. Güneş koruması mevsimlik değil sürekli olmalıdır. Kışın da güneşin zararlı ışınları cilde zarar vermeye devam etmektedir. Öyle ki zararlı ışınlar kardan yansıyarak daha da zararlı olabilmektedir.

CİLDİ NEMLENDİRMEMEK

Kışın yapılan bir hata da cildin nemlendirilmemesidir. Birçok birey cildi nemlendirmek için cildinin kurumasını ve yıpranmasını beklemektedir. Bunun sonucunda cilt yıpranacaktır. Derinin zarar görmesini engellemek için sorun oluşmadan önce bakım yapmak gereklidir. Nemlendirici ürün seçiminde ise son derece dikkatli olmak gereklidir. Uzun vadede cildi kurutan ürünlerden kaçınılmalıdır. Yaşlanma belirtilerinin oluşum süresinde de cildin ne kadar zarar görüp görmediği önem taşımaktadır. Çok sık cilt sorunları yaşanırsa yaşlanma belirtileri daha genç yaşlarda ortaya çıkabilecektir.

Sıcak hava cildi kurutabilmektedir. Bu nedenle mümkün olduğu kadar ılık su tercih edilmelidir ve duş alınan süre kısa tutulmalıdır. Kışın kuru havanın etkisi ile kuruluk şikayeti daha fazla yaşanabilmektedir. Kapalı alanları ısıtmada kullanılan cihazlara da dikkat etmek gerekmektedir. Havayı kurutan cihazlar cildin kurumasına da sebebiyet verebilmektedir.

CİLT TİPİNE DİKKAT ETMEMEK

Mevsimlerle hava koşulları değiştiği gibi cilt tipi de değişebilmektedir. Birçok koşul değişirken cilt tipi de aynı kalmayabilmektedir. Bireyler ürün seçerken cilt tipini göz önünde bulundurulmalıdır. Kuru ciltler hep kuru, yağlı ciltler hep yağlı kalacak diye düşünülmemesi gereklidir.

Sebi Simyacı Der Ki;

Ödüllü, dünya patentli “Hücre Yenileyici Bileşen” içeren Sebi İxir Acil Bakım Kremi nem sağlar, cilde bakım yapar ve mevsimsel faktörlerin cilde zarar vermesini önlemeye yardım eder. Benzersiz formüle sahip krem lekeleri de gidermektedir.

Sebi Simyacı ile Sağlıklı Kalın!

MARKALARIMIZ
Sebi Ala Sebi İxir Sebi Pharma Sebi Simyacı Sebi Su
Bizi Arayın 0850 259 61 98 Whatsapp Destek Soru & Cevap