KULLANICI YORUMLARI ÜYE GİRİŞİ

Kış ve saç bakımı

FARKIMIZ
PATENTLİ FORMÜL Tüm Sebi Pharma ürünleri ödüllü, Uluslararası Patentli Bileşen etken madde içerir!
EGE ÜNİVERSİTESİ ONAYLI Ürünlerimiz Ege Üniversitesi Dermatoloji Ana Bilim Dalı Klinik Çalışmalı'dır.
BENZERSİZ FORMÜL Türkiye'de ve Dünya'da tek, sadece Sebi Pharma ürünlerine ait.
EZBERBOZAN FORMÜLLER Tüm Sebi Pharma ürünleri çok amaçlı olup birden fazla etki alanına sahiptir.
13.01.2021 Kışın soğuk ve nemsiz hava hem cilde hem de saçlara zarar verebilmektedir. Kışın birçok saç problemi meydana gelebilmektedir. Bu nedenle özellikle kışın saç bakımına daha çok dikkat etmek gereklidir.

Tıpkı yaz mevsiminde olduğu gibi kışın da saçlar UV ışınlarına maruz kalmaktadır. Bu da saçları yıpratmaktadır. Kullanılan saç bakım ürünlerinin buna karşı bakım yapması önemlidir.

Hava soğuk ve kuru olduğunda saçlarda kırılmalar meydana gelebilecektir. Kapalı alanları ısıtmakta kullanılan cihazlar da saçlara zarar verebilmektedir. Nemlendirici cihazlar kullanmak hem ciltte hem de saçlarda kuruluk yaşanmasını önlemeye yardım edecektir.

Saçları şekillendirmekte kullanılan cihazların iyi kalitede olmasına dikkat edilmelidir. 

Yüksek sıcaklıkla çalışan

cihazlar saçları yıpratabilmektedir. Bu durum kışın zorlu hava koşulları ile de birleşince saç problemleri kaçınılmaz olacaktır. Mümkün olduğu kadar saçları az şekillendirmek, saçları yormamak da fayda sağlayacaktır. Saçları kurutmak için saç kurutucu tercih ediliyorsa mümkün olduğu kadar soğuk olan seçenek tercih edilmelidir.
Saçların çok sıcak su ile yıkanması zararlı olabilmektedir. Mümkün olduğu kadar ılık su tercih edilmelidir. Dışarı ıslak saçlarla çıkmamaya dikkat edilmelidir. Buna dikkat etmek de saçın göreceği zararı azaltacaktır. Islak saçlarla dışarı çıkılması hasta olunmasına da sebebiyet verebilmektedir. Bu noktada da zamanlamanın önemi ortaya çıkmaktadır. Saçların kurutulması için kısa bir süre ayrılırsa saçları sağlıklı şekilde kurutmak güçleşmektedir.

Sebi Simyacı Der Ki;

Saçların çok sık yıkanması da saçları yıpratabilmektedir. Bunun sonucunda saçlarda kuruluk meydana gelebilmektedir. Tercih edilen şampuanın saçları yıpratmaması, sert içeriğe sahip olmaması da önemlidir. Sert içerikler saçı ve saç derisini zamanla yıpratabilmekte ve birçok soruna yol açabilmektedir.

Saç kırıklarının düzenli olarak alınması da saçın sağlıklı ve güçlü kalmasına yardım edecektir. Bu, saç kırıklarını da azaltacaktır.

Sebi Simyacı ile Sağlıklı Kalın!

MARKALARIMIZ
Sebi Ala Sebi İxir Sebi Pharma Sebi Simyacı Sebi Su
Bizi Arayın 0850 259 61 98 Whatsapp Destek Soru & Cevap