KULLANICI YORUMLARI ÜYE GİRİŞİ

Kış ve cilt temizliği

FARKIMIZ
PATENTLİ FORMÜL Tüm Sebi Pharma ürünleri ödüllü, Uluslararası Patentli Bileşen etken madde içerir!
EGE ÜNİVERSİTESİ ONAYLI Ürünlerimiz Ege Üniversitesi Dermatoloji Ana Bilim Dalı Klinik Çalışmalı'dır.
BENZERSİZ FORMÜL Türkiye'de ve Dünya'da tek, sadece Sebi Pharma ürünlerine ait.
EZBERBOZAN FORMÜLLER Tüm Sebi Pharma ürünleri çok amaçlı olup birden fazla etki alanına sahiptir.
06.01.2021 Cilt temizliğinde en çok dikkat edilmesi gereken faktörlerden biri de cildin kurutulmamasıdır. Bu durumun önemi kışın daha da artmaktadır. Kışın kuru ve soğuk havanın etkisiyle yağlı ciltlerde dahi kuruma oluşabilmektedir.

Gün boyunca yüz kirlenebilmektedir. Makyaj kalıntıları, UV ışınları, ölü hücreler, sebum yüzde birikebilmektedir. Ciltte biriken kirin ölü hücrelerin arındırılması hem cilt bakımına hem de görünüme katkıda bulunacaktır.

Ciltteki aşırı kuruluğun nedeni çok fazla temizlikten de kaynaklanabilmektedir.  Bunun sonucunda cilt kuruyacaktır ve kepeklenme yaşayacaktır. Cildin nem ihtiyacı da artacaktır.

CİLDİ YIPRATMAYAN İÇERİĞE SAHİP ÜRÜNLER SEÇİLMELİ

Cilt kuruluğuna sıkça neden olan bir diğer faktör ise yıpratıcı içeriğe sahip cilt temizleme ürünlerinin kullanılmasıdır. Bu içerikteki ürünler yaz kullanıldığında sorun oluşmayabilmektedir ama bu kışın da aynısının olacağı anlamına gelmemektedir. Seçilen cilt temizleme ürünün cildi kurutmayacak ve yıpratmayacak yapıda olmasına önem gösterilmektedir. Bu durum hassas ciltler için daha da önemlidir.

SU TÜKETİMİ CİLT BAKIMI İÇİN ÖNEMLİ

Cildin soğuk ve kuru havaya maruz bırakılması önlenmelidir. Cildin nem kaybetmemesi için yeterli su tüketimine önem gösterilmektedir. Bağışıklık sisteminin güçlenmesi için vitamin, mineral ve yağ asitleri bakımından zengin yiyecekler tüketilmelidir. Dengeli bir beslenme planı oluşturulmalıdır. Buna ek olarak uyku düzenine de dikkat edilmelidir.

Stres cildin çevresel faktörlere karşı hassasiyetini arttıracaktır. Stresin sağlığa da birçok zararı bulunmaktadır. Stres sonucunda cildin kaşınması ve soyulması da birçok cilt problemine davetiye çıkarabilmektedir.

CİLT TEMİZLİĞİ ANTI AGING BAKIM İÇİN DE ÖNEMLİ

Cilt temizliğine dikkat etmenin tek faydası bakımlı bir cilde kavuşmak değildir. Cilt temizliğine dikkat edildiğinde kullanılan cilt bakım ürünlerinden de daha fazla fayda elde edebilmek mümkün olacaktır. Özellikle anti aging ürünlerden fayda alabilmek için temiz cilde uygulanmaları önem taşımaktadır.

Sebi Simyacı Der Ki;

Ödüllü, dünya patentli “Hücre Yenileyici Bileşen” içeren Sebi Su ve Sebi Ixir Acil Bakım Spreyi tüm Sebi Simyacı ürünlerinden alacağınız verimi arttırmaya da yardımcıdır.

Sebi Simyacı ile Sağlıklı Kalın!


MARKALARIMIZ
Sebi Ala Sebi İxir Sebi Pharma Sebi Simyacı Sebi Su
Bizi Arayın 0850 259 61 98 Whatsapp Destek Soru & Cevap