KULLANICI YORUMLARI ÜYE GİRİŞİ

Göz çevresindeki sorunlar ve nedenleri

FARKIMIZ
PATENTLİ FORMÜL Tüm Sebi Pharma ürünleri ödüllü, Uluslararası Patentli Bileşen etken madde içerir!
EGE ÜNİVERSİTESİ ONAYLI Ürünlerimiz Ege Üniversitesi Dermatoloji Ana Bilim Dalı Klinik Çalışmalı'dır.
BENZERSİZ FORMÜL Türkiye'de ve Dünya'da tek, sadece Sebi Pharma ürünlerine ait.
EZBERBOZAN FORMÜLLER Tüm Sebi Pharma ürünleri çok amaçlı olup birden fazla etki alanına sahiptir.
16.03.2020 Göz çevresindeki deri oldukça incedir, bu nedenle yaşlanma belirtilerini öncelikle göz çevresinde gözlemlemek mümkündür. Yaşın ilerlemesi, uykusuzluk, uzun süre bilgisayar kullanımı gibi çeşitli faktörler göz çevresinin istenildiği gibi görünmesini engelleyebilmektedir.

Göz çevresinde çeşitli sorunlar meydana gelebilmektedir. Göz altı halkalanmaları, göz çevresindeki kırışıklıklar, göz kapağı düşüklüğü bunlardan bazılarıdır.
Yetersiz uyku, yüksek tuz tüketimi, tansiyon, alkol, stres göz altı torbalanmalarının nedenleri arasında yer almaktadır. Bu sorun çoğunlukla ciddi bir sağlık problemi değildir. Görsel anlamda kişiyi rahatsız eder.

Göz altı morlukları ise sıkça şikayet edilen bir diğer sorundur. Özellikle yetersiz uyku sonucunda cilt solgun görünebilir ve göz altı morlukları ortaya çıkabilir. Gebelik hormonal değişimler de durumu olduğundan daha kötü hale getirebilmektedir.
Kaliteli bir göz bakım kremi kullanmak göz çevresine bakım yapacak ve bu bölgedeki deriyi güçlendirecektir. Aşırı tuzlu tüketiminden ve alkolden kaçınmak da fayda sağlayacaktır.
Sorun çözülene dek çeşitli makyaj hilelerine başvurulabilir. Bu sayede göz çevresindeki yorgun görünüm azaltılabilir. Bununla birlikte göz çevresinde veya ciltteki bir problemi makyaj ile kapatmak alışkanlık haline getirilmemelidir. Bu seçenek hem geçici hem de yorucudur. Kişi zamanla sürekli makyaj yapmayı sıkıcı bulabilecektir. Bunun yanı sıra kullanılan bazı makyaj ürünleri cildin nefes almasını engelleyebilmekte, mevcut durumu kötüleştirebilmektedir.

Yeterli uykuya dikkat edilmesi göz çevresinde istenmeyen görünüm oluşma ihtimalini azaltacağı gibi kişinin kendini enerjik hissetmesini sağlayacak ve kilo kontrolünü de kolaylaştıracaktır.

Göz çevresindeki sorunlar genetik gerekçelerden de kaynaklanabilmektedir. Yaş da göz bakımına duyulan ihtiyacı arttırmaktadır. Yaş ilerledikçe ciltteki kollajen azalacak ve incelecektir. Güneşlenmek de kollajen yıkımını arttıracak ve renk tonu eşitsizliğine sebebiyet verecektir. UVA UVB ışınları sadece ciltte değil göz çevresinde de çeşitli yıkımlara yol açabilmektedir. Erken yaşlanma belirtilerinin öncelikli nedenlerinden biri de güneşe korunmasız olarak maruz kalınması yer almaktadır.

 

Sebi Simyacı Der ki;

 

Göz çevresindeki sorunların bir nedeni de kaş alırken yapılan hatalardır. Kaş alma, şekil vermede kullanılan işlemler cildi yorabilmekte ve yıpratabilmektedir. Bunun sonucunda göz çevresinde yaşlı bir görünüm meydana gelebilmektedir.

 

Sebi Simyacı ile Sağlıklı Kalın!

 

MARKALARIMIZ
Sebi Ala Sebi İxir Sebi Pharma Sebi Simyacı Sebi Su
Bizi Arayın 0850 259 61 98 Whatsapp Destek Soru & Cevap