KULLANICI YORUMLARI ÜYE GİRİŞİ

Gebelikteki cilt problemleri

FARKIMIZ
PATENTLİ FORMÜL Tüm Sebi Pharma ürünleri ödüllü, Uluslararası Patentli Bileşen etken madde içerir!
EGE ÜNİVERSİTESİ ONAYLI Ürünlerimiz Ege Üniversitesi Dermatoloji Ana Bilim Dalı Klinik Çalışmalı'dır.
BENZERSİZ FORMÜL Türkiye'de ve Dünya'da tek, sadece Sebi Pharma ürünlerine ait.
EZBERBOZAN FORMÜLLER Tüm Sebi Pharma ürünleri çok amaçlı olup birden fazla etki alanına sahiptir.
27.03.2020 Gebelik dönemi oldukça özen isteyen bir süreçtir. Beslenmeye, kullanılan ilaçlara çok daha fazla dikkat etmek gereklidir. Hamilelikte cilt bakımı da dikkat isteyen unsurlar arasında yer almaktadır. Ürün seçiminde çok seçici davranmayan bireyler dahi bu aşamada ince eleyip sık dokumak durumundadır. Doğal içeriğe sahip ürünler tercih edilmelidir.

Hamilelik birçok hormonal değişimin yanı sıra bireyin görünümü de tamamen değiştirecektir. Sık sık “eskisi gibi görünmüyorsun, solgun görünüyorsun” gibi ifadeler duyulmaktadır. Hamilelikte daha iyi bir görünüme sahip olmak için dikkat edilebilecek birçok unsur bulunmaktadır. Bol su içmek toksinleri vücudun dışına atar. Beslenmeye dikkat etmek hayatın her alanında önemlidir fakat gebelikte bunun önemi artmaktadır. Sağlıklı ve dengeli beslenme görünüme, sağlığa ve bebeğe de yararlıdır. Hamilelik döneminde sağlıklı yaşam için birçok hastane, özel kuruluş programlar oluşturmaktadır. Gebelikle ilgili egzersizler, yoga çalışmaları yaptırılmaktadır. Bunun yanı sıra diğer anne adaylarıyla bir araya gelmek, deneyimleri paylaşmak yararlı olacaktır. Stresin üstesinden gelebilmek, artan kilolarla ve hormonal değişimlerle mücadele edebilmek için yeterli uyku ve dinlenme oldukça önemlidir. Hamile olmak; aşermek ve iştah için geçerli bir sebeptir fakat yine de çok abartmamaya çalışmak yararlıdır. Çok fazla gıda tüketiminin bebeğe yararı yoktur. Besleyici değeri olmayan yiyeceklerden kaçınmak ve sağlıklı besinlere yönelmek gereklidir. Gebelikte de güzel görünmek istemek son derece doğaldır, çeşitli makyaj teknikleriyle istenilen görünüm yakalanabilmektedir. Bunun yanı sıra sorunları kapatmak yerine problemli yere bakım yapmaya dikkat edilmelidir. En önemlisi kullanılacak ürünün herhangi risk taşımadığından emin olunmalıdır. Her zaman dikkat edilen bu faktör önemini gebelikte daha da arttırmaktadır.

Gebelikte ciltte birçok değişim yaşanabilmekte, ciltte problemler oluşabilmektedir. Bireyin her zaman kullandığı fakat hiçbir problem oluşturmayan ürünler sorun çıkarabilmektedir. Cilt iyice hassaslaşmakta kolayca reaksiyon verebilmektedir. Bu nedenle birçok anne adayı kimyasal içermeyen doğal ürünler tercih etmektedir. Paraben, parüm ve kimyasal koruyucu içeren ürünlerden kaçınmak yararlıdır. Hamilelikteki hormonal değişimler akneye neden olabilmektedir. Akne karşıtı ürünler seçerken oldukça dikkatli olunmalı salisilik asit içeren kremlerden kaçınılmalıdır. Sivilcelere dokunmaktan ve sıkmaktan kaçınılmalıdır. Gözeneklerin tıkanmasını önlemek için cilt temizliğine dikkat etmekte yarar vardır.

Bazı anne adayları sivilcelerle uğraşırken bazı anneler de cilt kuruluğuyla mücadele edebilmektedir. Öyle ki ciltler daha önce hiç olmadığı kadar kuruyabilmektedir. Yeterli miktarda su tüketmek, nemlendirici kullanmak yararlı olacaktır.
Hamilelikte mümkün olduğu kadar güneşten uzak kalınmalıdır. Hamilelik lekeleri, melazma olarak bilinen lekeler güneş tarafından tetiklenebilmektedir. Güneş koruyucu kullanımını alışkanlık haline getirmek gereklidir.

Çatlaklar da hamilelik döneminde sıkça şikayet edilen unsurlar arasında yer almaktadır. Birey hızla kilo aldığında vücutta çatlaklar oluşabilmektedir. Bu nedenle anne adayları da sıklıkla çatlak şikayetini yaşayabilmektedir fakat her hamile kadında bu problem gözlenmemektedir. Genetik yatkınlık da belirleyici olabilmektedir. Çatlak olan bölgeleri nemlendirmek faydalı olacaktır.

Ciltte reaksiyon varsa ve rahatsız edici bir durumdaysa bu görmezden gelinmemelidir. Sorun cilt probleminin yanı sıra gebelikle ilgili bir sorunun da işareti olabilmektedir. Böyle bir durumda mutlaka doktora danışmak gereklidir.

Sebi Simyacı Der Ki;

 

Sebi Pharma içerdiği dünya patentli “Hücre Yenileyici Bileşen” ile birçok cilt problemini gidermeye yardımcıyken doğal içeriğiyle de güvenli kullanım sağlıyor. Paraben, alkol, silikon, vazelin, asit türevleri ve hidrokinon içeren ürünler gönül rahatlığıyla kullanabilmektedir. Firmanın çok fonksiyonlu ürünleri aynı anda birçok sorunu çözebilmekte, cildin istenilen görünüme kavuşmasına yardım etmektedir.

 

Sebi Simyacı ile Sağlıklı Kalın !

 

MARKALARIMIZ
Sebi Ala Sebi İxir Sebi Pharma Sebi Simyacı Sebi Su
Bizi Arayın 0850 259 61 98 Whatsapp Destek Soru & Cevap