KULLANICI YORUMLARI ÜYE GİRİŞİ

Cildiniz hassas mı?

FARKIMIZ
PATENTLİ FORMÜL Tüm Sebi Pharma ürünleri ödüllü, Uluslararası Patentli Bileşen etken madde içerir!
EGE ÜNİVERSİTESİ ONAYLI Ürünlerimiz Ege Üniversitesi Dermatoloji Ana Bilim Dalı Klinik Çalışmalı'dır.
BENZERSİZ FORMÜL Türkiye'de ve Dünya'da tek, sadece Sebi Pharma ürünlerine ait.
EZBERBOZAN FORMÜLLER Tüm Sebi Pharma ürünleri çok amaçlı olup birden fazla etki alanına sahiptir.
22.05.2020 Cilt bakım ürünlerinden istenilen sonucu alabilmek için cilt tipine uygun ürün tercih edilmelidir. Bireyin cilt tipinin nasıl olduğunun bilincinde olması son derece önemlidir. Hassas ciltlere sahip bireylerin ürün seçiminde daha dikkatli olmaları gerekmektedir. Paraben, alkol, kimyasal içeren ürünler ciltte çeşitli problemlere sebebiyet verebilmektedir.

Günümüzde birçok birey cilt hassasiyetinden şikayetçidir. Çevresel faktörler, ev temizliğinde kullanılan kimyasallar cilt hassasiyetine sebebiyet verebilmektedir. Zaman zaman yaptırılan hatalı işlemler de normal bir cildi hassas cilde çevirebilmektedir. Cildi hassas olmayan bireyler de hassas cilde sahip olduğunu düşünebilmektedir. Ciltteki problemleri hemen gidermeye yönelik agresif çalışmalar da çeşitli sorunlara sebebiyet verebilmektedir. Peeling işlemleri de cildin hassaslaşmasına neden olmaktadır. Cildin bariyer tabakasına zarar vermek de birçok soruna davetiye çıkaracaktır. Ürünlerin içinde yer alan parfümler, kimyasal koruyucular cilt sorunlarına kaynaklık edebilmektedir. Bu nedenle cilt bakım ürünü tercih ederken hassas ciltlere uyumlu, doğal içeriğe sahip olmasına dikkat edilmelidir. Hassas cilde sahip bireyler sadece seçtikleri ürünlere değil yediklerine de dikkat etmelidir. Kafeinli içecekler, baharatlı yiyecekler, alkol cilde olumsuz etkide bulunabilmektedir. Cildi nemlendirmek tüm cilt tiplerinde olduğu gibi hassas ciltler için de son derece önemlidir. Cilt yeteri kadar nemlendirilmeden ve güneş korumasında bulunulmadan istenilen sonucun alınması oldukça zordur. Güneş korumasına dikkat etmek anti aging bakım için de oldukça önemlidir. Ciltteki erken yaşlanmanın en büyük sebeplerinden biri güneşin zararlı ışınlarına maruz kalmaktır. Güneşin olumsuz etkileri bununla da kalmamakta, ciltte lekeler oluşturmaktadır. Cilt kanserine neden olan önemli tetikleyicilerden biri de güneşin zararlı ışınlarıdır. Psikolojik durum hem sağlık hem de cilt üzerinde söz sahibidir. Aşırı stres kendisini mutlaka ciltte bir şekilde ifade edecektir. Cilt sorunları nedeniyle yaşanan stres, cildi daha kötü hale getirecek ve durum bir tür kısır döngüye neden olacaktır. Mümkün olduğu kadar sakin ve huzurlu kalmaya dikkat edilmelidir. Birey stresle mücadele etmede yeterli başarıyı sağlayamadığını düşünüyorsa bir uzmandan yararlanabilir. Yüzde ve vücutta yaşanan rahatsızlık hissi cildin hassas olduğuna bir işarettir. Alerjiler de çoğu zaman cilt hassasiyetiyle bağlantılıdır. Genetik faktörler, çevre, kullanılan ürünler, yaş gibi birçok unsur cildin hassasiyeti üzerinde etkilidir.

Sebi Simyacı Der Ki;

Hemen herkes cilt bakım ürünleri seçerken özenli ve dikkatli davranmalıdır fakat bu unsur özellikle hassas cilde sahip bireyler için vazgeçilmezdir. Hassas cilde sahipseni Sebi İxir Acil Bakım Kremi ile cildinizdeki hassasiyeti giderebilirsiniz. Tamamiyle doğal içeriklerden oluşan ve Uluslararası Patentli Hücre Yenileyici Bileşen içeren bu krem ile hassas cildinize bakım yapabilirsiniz.

 

Sebi Simyacı ile Sağlıklı Kalın!

MARKALARIMIZ
Sebi Ala Sebi İxir Sebi Pharma Sebi Simyacı Sebi Su
Bizi Arayın 0850 259 61 98 Whatsapp Destek Soru & Cevap