KULLANICI YORUMLARI ÜYE GİRİŞİ

Arıların insanlara hediyesi propolis

FARKIMIZ
PATENTLİ FORMÜL Tüm Sebi Pharma ürünleri ödüllü, Uluslararası Patentli Bileşen etken madde içerir!
EGE ÜNİVERSİTESİ ONAYLI Ürünlerimiz Ege Üniversitesi Dermatoloji Ana Bilim Dalı Klinik Çalışmalı'dır.
BENZERSİZ FORMÜL Türkiye'de ve Dünya'da tek, sadece Sebi Pharma ürünlerine ait.
EZBERBOZAN FORMÜLLER Tüm Sebi Pharma ürünleri çok amaçlı olup birden fazla etki alanına sahiptir.
17.02.2020 Propolis arıların doğadan topladığı elementlerden oluşan bir karışımdır. Propolisin sağlığa olan faydaları çok eski tarihlerden beri bilinmekte, çeşitli şikayetlerin giderilmesi için kullanılmaktadır. Arıların ürettiği bu madde bakterilerle ve virüslerle de mücadele etmekte bağışıklık sistemini güçlendirmektedir.

Propolis arıların doğadan topladığı elementlerden oluşan bir karışımdır. Propolisin sağlığa olan faydaları çok eski tarihlerden beri bilinmekte, çeşitli şikayetlerin giderilmesi için kullanılmaktadır. Arıların ürettiği bu madde bakterilerle ve virüslerle de mücadele etmekte bağışıklık sistemini güçlendirmektedir.

Propolis birçok şikayeti gidermede kullanılmaktadır. Eski çağlarda propolisten küçük yaraları kapatmak için faydalanılırdı. Arılar kovan içindeki boşlukları kapatmak, tehlikeli mikrop ve mantarları uzak tutmak için propolis kullanırlar. Araştırmalar arıların ürettiği bu maddenin birçok patojene karşı etkili olduğunu ve sağlığa yararları bulunduğunu ortaya çıkarmıştır.

Araştırmacılar propolisi birçok tehlikeli mikroba karşı test etmiştir. Sonuçlar propolisin agresif bakterilere karşı yararlı olduğunu göstermiştir. Propolisin etkisi üretildiği coğrafyaya göre de değişebilmektedir. Antibiyotik direnci büyüyen bir problemdir. Bu unsur çoğunlukla aşırı antibiyotik kullanımından kaynaklanmaktadır. Antibiyotik kullanan bireylere probiyotik de önerilebilmektedir. Araştırmalar propolisin güçlü antibiyotik özelliği olduğunu ortaya çıkarmıştır. Orta kulak enfeksiyonları her yıl milyonlarca çocuk ve yetişkin için sorun oluşturmaktadır. Bu problem geçici işitme kaybına neden olarak birçok kişiyi oldukça kötü şekilde etkilemektedir. Propolisin iç kulak enfeksiyonlarında etkili olduğu ortaya çıkmıştır. Bu unsur kulakta yaşanan problemler için propolisle ilgili araştırmaları arttırmıştır. Kişinin kendini sağlıklı hissedebilmesi için diş sağlığında problem olmaması gerektiği hemen herkes tarafından kabul edilmektedir. Flourid üzerinde tartışmalar sürerken diş bakımında doğal maddeleri kullanmanın önemi gittikçe artmaktadır. Propolisin ağız ve diş sağlığına katkıları flouride doğal alternatif olabilmesi ihtimalini akıllara getirmektedir.

Diyabet milyonlarca yetişkini ve çocuğu olumsuz etkilemektedir. Çoğunlukla bu problem kolayca çözülmez ve kişiyi sürekli olarak İnsulin enjeksiyonları, çeşitli diyabet ilaçları kullanımına zorunlu tutar. Çalışmalar propolisin kan şekerini arttıran enzimi engelleyebileceğini ortaya çıkarmıştır. Anti-oksidan etkisi bulunan propolisin kan şekerini stabilize edici etkisinin olacağına da inanılmaktadır.

Propolisin tüm bu faydaları propolis üzerinde birçok araştırma yapılmasına sebebiyet vermektedir. Arıların ürettiği bu maddenin anti bakteriyel, anti viral ve anti enflamatuar etkisi dikkat çekmekte kanser tedavisinde bile kullanılabileceği düşünülmektedir.

Propolisin birçok kullanım alanı bulunmaktadır. Propolis; enfeksiyonlarla savaşma, bağışıklık sistemini güçlendirme, genital bölgedeki sorunları giderme, cilt problemleri ile mücadele etme, dişle ilgili ameliyatlardan sonra bakım gibi birçok alanda kullanılmaktadır.
Bu madde birçok alanda kullanılsa da araştırmacılar propolis üzerindeki bilimsel araştırmaların hala kısıtlı olduğunu belirtiyor. Araştırmacılar henüz nasıl olduklarını tam olarak netleştiremeseler de arıların ürünü olan bu maddenin bazı bakteri, virüs ve mantarlara karşı koruyucu etkisinin olduğunu belirtiyor. Bir çalışma propolis solüsyonunun diyabetli farelerin iyileşme sürecini hızlandırdığını ortaya çıkarmış. Bu bulgular daha çok beklenti için teşvik edici olsa da daha fazla araştırmaya ihtiyaç olduğu gerçeğini değiştirmemektedir.

 

Sebi Simyacı Der Ki;

 

Cildiniz içinde tercihiniz Sebi İxir Yağlı pürüzlü Lekeli kremi olmalıdır; içerisinde doğal uçucu yağlar bulundurmaktadır. Böylelikle anti bakteriyel etki alanına sahiptir. Cildinize asit türevleri ve kimyasal olmadan pürüzsüz bir görünüm kazandırır. Cildinizin yağını dengeler, tüm sivilcelerinizi, siyah noktalarınızı, skar izlerinizi, çukurları ve sivilce lekelerinizi giderir.

 

Sebi Simyacı ile Sağlıklı Kaln!

 

MARKALARIMIZ
Sebi Ala Sebi İxir Sebi Pharma Sebi Simyacı Sebi Su
Bizi Arayın 0850 259 61 98 Whatsapp Destek Soru & Cevap